فولاد و نفت آبادان به هوادار پیوستند
54848
این است سطح لیگ برتر!
27 دی 1400 19:13
مسابقات جام حذفی امسال بیش از هر زمان دیگری نشان‌دهنده سطح کیفی پایین مسابقات لیگ برتر است

روزنامه گل

روزنامه گل- جام حذفی جام شگفتی‌هاست و همه جای دنیا نتایج عجیب در آن رقم می‌خورد. قرار هم نیست تنها به واسطه نتایج رقم‌خورده در چند مسابقه، یک حکم کلی صادر کنیم. با این حال مسابقات جام حذفی امسال بیش از هر زمان دیگری نشان‌دهنده سطح کیفی پایین مسابقات لیگ برتر است. از ابتدای فصل تا به حال به دفعات گفته شده مسابقات لیگ برتر امسال از کیفیت لازم برخوردار نیست و تیم‌ها به دلایل مختلف مثل حجم بالای ترانسفر بازیکنان به کشورهای دیگر و نیز فقدان مربیان خارجی، آن بار فنی لازم و مورد انتظار را نداشته‌اند. آمارهای بسیار بد مربوط به گلزنی و نیز ناتوانی اغلب تیم‌ها در ارایه مسابقات جذاب و تماشاگرپسند، آشکارتر از آن است که جای حاشا داشته باشد. با این حال بازی‌های جام حذفی هم به عنوان گواهی دیگر در این مورد عمل کرد.

در روز اول مسابقات مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی، سه تیم لیگ برتری اوت شدند. سپاهان که یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ به شمار می‌رود، در ضربات پنالتی برابر آلومینیوم تن به شکست داد. خب البته آلومینیوم هم جزو تیم‌های بالانشین جدول است و این نمی‌تواند سنجه خوبی برای ارزیابی کیفیت لیگ برتر باشد. با این حال وقتی سپاهان با آن همه مهره ظرف یک هفته دو بار از پیروزی برابر آلومینیوم عاجز می‌ماند، این موضوع می‌تواند «معنادار» باشد. در کرمان اما فولاد که در دقیقه نود به سختی از شکست برابر مس دسته اولی گریخته بود، نهایتا در ضربات پنالتی به این تیم باخت و اوت شد. در خرم‌اباد هم نفت آبادان در شرایط اعتصاب و با کلی غایب، برابر خیبر این شهر تن به شکست سنگین پنج بر یک داد. طبیعتا عدم حضور بازیکنان اصلی به خاطر اعتراض به مسایل مالی در رقم خوردن این باخت وحشتناک موثر بوده، اما به هر حال این هم بخشی از اقتضائات لیگ برتر است و نشان می‌دهد تیم‌های این دسته چه حال و روز بدی دارند.

در مرحله قبلی هم این تیم هوادار بود که برابر خلیج‌فارس ماهشهر شکست خورد. فراموش نکنیم که حتی نود ارومیه هم حسابی استقلال را آزار داد؛ گرچه آبی‌ها تعدادی از بازیکنان اصلی خود را در اختیار نداشتند. این مسایل نشان می‌دهد سطح کیفی لیگ برتر رو به افول گذاشته، هرچند از نمایش بسیار خوب پرسپولیس برابر ذوب‌آهن در این مرحله نباید چشم‌پوشی کرد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها