اولین فرصت مهدی عبدی سوخت
54501
خودت را نشان بده پسر!
25 دی 1400 12:40
  یکی از سردرگم‌ترین بازیکنان پرسپولیس در دوران سرمربیگری یحیی گل‌محمدی، مهدی عبدی بوده است.

روزنامه گل

با اینکه کمتر کسی در توانایی و استعداد او شک دارد و با وجود اینکه عبدی در مسابقات بسیار مهمی مثل نیمه‌نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا و دو داربی تهران موفق به گلزنی شده، یحیی از نظر فنی رابطه‌ای سینوسی با او دارد؛ در مقطعی به این بازیکن اعتماد می‌کند و او را حتی در ترکیب اصلی به میدان می‌فرستد، اما در مقطعی هم طوری از عبدی رو برمی‌گرداند که انگار با یک بازیکن مازاد طرف است. باورکردنی نیست که در اوج قحطی مهاجم، گل‌محمدی در شهرآورد امسال فقط دقایق کوتاهی به عبدی بازی داد و نیز در مسابقه با سپاهان هم این بازیکن را اصلا به میدان نفرستاد. عبدی در دیدار رفت پارسال با سپاهان هم در دقیقه 90به میدان رفت تا روشن شود اعتقاد یحیی به او، روند منطقی و منظمی ندارد.

برخی بر این باورند که مهدی عبدی به‌خاطر تنبلی و دوندگی ناکافی‌اش که به پرس تیمی پرسپولیس لطمه می‌زند جایگاه ثابتی در برنامه‌های یحیی ندارد. حتی اگر این فرضیه صحیح هم باشد، باز کنار گذاشتن یک بازیکن بااستعداد به چنین بهانه‌ای درست نیست. بالاخره باید روی نقاط ضعف عبدی کار شود و او با برنامه‌ریزی درست کادرفنی به سطح مورد نظر نزدیک شود. اگر قرار باشد یک مربی به چنین دلایلی بازیکنان را طرد کند و توجهی به توانایی بالقوه آنها نداشته باشد، طبیعتا به مرور دستش خالی خواهد شد.

حالا اما مصدومیت طولانی‌مدت عیسی آل‌کثیر باعث شده یحیی چاره‌ای جز بازی دادن به مهدی عبدی و استفاده از او در ترکیب اصلی نداشته باشد. این شرایط تا زمان جذب مهاجمان جدید و جا افتادن آنها در ترکیب اصلی ادامه خواهد داشت و عبدی فرصت دارد به یحیی نشان بدهد در موردش کم‌لطفی می‌کرده است. هیچ موقعیتی بهتر از این برای مهاجم جوان سرخ‌ها پیش نخواهد آمد. او اگر در این فاصله خودی نشان بدهد، هم کادرفنی را تحت‌تأثیر قرار خواهد داد و هم منتقدان به حمایت از این بازیکن خواهند پرداخت، اما اگر در این دوره بی‌مهاجمی هم آبی از عبدی گرم نشود، او دیگر نباید انتظار داشته باشد وضعیتش تغییر کند. عبدی در اولین گام برابر فجرسپاسی موفق به گلزنی نشد، هرچند در چند صحنه خطرناک ظاهر شد. او برای تثبیت موقعیت خودش باید بیش از اینها تلاش کند.

#پرسپولیس #اختصاصی گل #مهدی عبدی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها