یک روز با سلام و صلوات می‌آیی و یک روز با اردنگی بیرونت می‌کنند
54498
شمسایی: می‌خواهم بهترین نتیجه تاریخ فوتسال ایران را رقم بزنم
25 دی 1400 12:36
مهدی نوری - وحید شمسایی سرمربی جدید تیم ملی مدعی شد که برای ساختن نسلی جدید این مسولیت را قبول کرده است و آرزوی او رسیدن به فینال جام جهانی است تا بهترین نتیجه تاریخ فوتسال ایران را رقم بزند اما برای رسیدن به چنین جایگاهی نیاز به حمایت همه از جمله فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال دارد.

روزنامه گل

چطور شد هدایت تیم ملی فوتسال را قبول کردید؟

دقیقا 7 سال قبل هم زمان کفاشیان این اتفاق افتاد و با آقای افتخاری جلسه داشتیم اما اتفاقاتی افتاد که صادقانه به فدراسیون گفتم چون آن موقع سرمربی تیم تاسیسات دریایی بودم و اجازه ندادند که بروم و آقای ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی شد و عملکرد فوق العاده‌ای هم داشت. زندگی ورزشی همین است و تیم ملی امروز به من رسیده است و الان سنم بالاتر رفته و تجربه ام بیشتر شده است و تمام تلاشم را می‌کنم و وجودم را برای موفقیت تیم ملی می‌گذارم.

چه برنامه‌ای برای تیم ملی فوتسال داری؟

الان نسل باید عوض شود و آمده ام بسوزم تا نسل جدید را بسازیم. من اگر از بین رفتم مهم نیست اما نسلی داشته باشیم که در آینده نتایج خوبی کسب کنیم. همین اتفاق سال 2005 افتاد و آقای درودگر در آن مقطع جوراندیرو را آورد و هر چند که شخصا با او مشکل داشتم اما نسل خوبی ساخت و یک زمانی هم آقای ترابیان بود که خسوس را آورد و با او هم مشکل داشتم اما خسوس خودش یک دانشگاه بود که نتیجه آن شد سال 2016 که با ناظم الشریعه سوم دنیا شدیم.

فاصله کمی تا مقدماتی بازیهای آسیایی در فروردین ماه داریم. فکر نمی‌کنی کار خیلی سختی در پیش داری؟

ما مقدماتی آسیایی را در فروردین ماه و قهرمانی آسیا را در شهریور ماه در پیش داریم و همین الان ازبکستان و ژاپن از ما جلوتر هستند. ما اگر با همین نسل برویم ازبکستان و ژاپن را می‌بریم اما باید به فکر جام جهانی‌های بعدی باشیم. ما ایران هستیم و باید لرزه بر اندام همه بیندازیم.

می توانی قهرمانی آسیا را دوباره کسب کنی؟

هیچ کسی نمی‌گوید من قهرمانی می‌آورم اما همه تلاشم برای موفقیت است. ایده من ایده ساختن است و همه باید کمک کنند تا تیم ملی موفق شود. من هم آدم کاملی نیستم و احتیاج دارم همه حمایت کنند.

با حضور نظری و سفال منش فکر نمی‌کنی کادر فنی تیم ملی کم تجربه است؟

ما وقتی می‌گوییم نسل تغییر کند یعنی در کادر فنی هم باید همین کار را کنیم. نظری بهترین گلر دنیا بوده و تاریخ ساز شده و الان مربی جوانی است و انگیزه بالای دارد و می‌تواند 4 تا نظری یا ناصری بسازد. سفال منش تحصیل کرده است و هم طراح تمرین و هم بدنساز خیلی خوبی است و در کنار آنها یک تمرین دهنده اسپانیایی هم می‌آوریم که با استراتژی ما کار می‌کند. ما در تیم ملی بر حسب لیاقت‌ها آدم می‌آوریم هر چند که آدم با لیاقت در ایران زیاد داریم.

بهترین مقام جهانی ما سومی در جام جهانی 2016 است. می‌توانی عنوان بهتری کسب کنی؟

آرزوی قلبی من حضور درفینال جام جهانی با تیم ملی فوتسال ایران است که این کار احتیاج به ساختار، برنامه ریزی و همسو بودن دارد و فدراسیون نقش مهمی در این زمینه دارد. هدفم این است که با تیم ملی فوتسال ایران بهترین نتیجه تاریخ فوتسال کشورم را رقم بزنم.

علی دایی سرنوشت تلخی در تیم ملی فوتبال ایران داشت. نمی‌ترسی به سرنوشت تیم ملی دچار شوی؟

من ممنون بزرگان ورزش هستم که همه محبت داشتند و با من تماس گرفتند. علی پروین، امیر قلعه نویی و علی دایی بزرگان ورزش ما هستند که از من حمایت کردند و این مساله کار مرا سخت تر می‌کند. قطعا کار، کار سختی است و اگر آدم ترسو و بی وجودی باشم همین الان شکست می‌خورم اما ورزش برد و باخت دارد و یک روز با سلام و صلوات تو را می‌آورند و یک روز هم با اردنگی تو را بیرون می‌اندازند. من اولی نیستم و آخری هم نیستم و خدا کند همیشه سرنوشت من مثل علی دایی باشد.

#فوتسال #وحید شمسایی #اختصاصی گل #سرمربي #مهدی نوری
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها