54426
مقصودی در 70 کیلو هم سر وزن نرسید
24 دی 1400 19:51
جدال رده‌بندی دو کشتی‌گیری که قبلا در ۶۵ کیلوگرم با هم رقابت داشتند، به دلیل آنکه امیرحسین مقصودی سر وزن نرسید انجام نشد تا امیرمحمد یزدانی بدون کشتی سوم مسابقات کشوری شود.

روزنامه گل

امیرمحمد یزدانی تنها مدال‌آور ایران در مسابقات جهانی 2021 اسلو بود که به دلیل تغییر وزن مجاب به حضور در مسابقات قهرمانی کشور شد.

او که با تست مثبت کرونا به گرگان آمده بود، با توجه به منفی شدن تست مجددش در محل برگزاری مسابقات قهرمانی کشور، در وزن 70 کیلوگرم روی تشک رفت.

نایب قهرمان وزن 65 کیلوگرم کشتی آزاد جهان در سال 2021 در دور مقدماتی مغلوب یگانه جعفری شد و به رپه‌شارژ رفت. او در این مرحله بعد از آنکه در مبارزه‌ای جنجالی از سد خیرالله قهرمانی گذشت، به کشتی رده‌بندی رسید اما با توجه به اینکه امیرحسین مقصودی سر وزن نرسیده بود، مبارزه‌ای بین دو کشتی‌گیر برگزار نشد.

نکته جالب اینکه امیرحسین مقصودی و امیرمحمد یزدانی تا پیش از شیوع کرونا، با هم در وزن 65 کیلوگرم رقابت داشتند که مقصودی مدال طلای جوانان جهان را هم در این وزن از آن خود کرد.

او باتوجه به اینکه برای 65 کیلو وزن زیادی کم می‌کرد، به وزن بالاتر رفت اما در مسابقات قهرمانی کشور در 70 کیلوگرم هم سر وزن نرسید.

به این ترتیب امیرمحمد یزدانی در اولین حضور رسمی‌اش در وزن 70 کیلوگرم به مقام سوم رسید تا هرچند حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را از دست داد اما در چرخه انتخابی تیم ملی باقی ماند.

#کشتی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها