نگاهی به تقابل امروز سرخ های تهران مقابل زردهای شیرازی
54282
پرسپولیس به دنبال "دوجین" برد مقابل فجر!
23 دی 1400 16:05
  در چهارچوب هفته پانزدهم امروز پرسپولیس در جدالی حساس در خانه میزبان فجرسپاسی است که هر دو تیم به چیزی جز برد در این مسابقه فکر نمی کنند.

روزنامه گل

فجرسپاسی که بعد از سال ها به لیگ برتر برگشته با کلانتری روند پرنوسانی را تجربه داشته و به دنبال این است که نیم فصل را در این بازی و بازی بعدی به خوبی و شرایط بهتری به پایان برساند. به همین بهانه نگاهی به این مسابقه حساس داریم که تیم گل محمدی بدجور به دنبال کسب سه امتیاز است تا از لغزش احتمالی استقلال و سژاهان حداکثر استفاده را ببرد.

قرمزها به دنبال دو جین کردن بردها

بازی امروز پرسپولیس مقابل فجرسپاسی شیراز براساس آمار موجود جدال 29 این دو تیم است. جایی که تا پیش از این و در 28 مسابقه قبلی پرسپولیس توانسته 11 برد را مقابل این تیم شیرازی تازه صعود کرده به لیگ برتر تجربه کند. حالا پرسپولیس در آزادی به دنبال این است که بردهای خودش را قابل فجر به دو جین برساند و با این پیروزی که می تواند دوازدهمین پیروزی آنها در تاریخ تقابل این دو تیم باشد شرایط خودش را در ادامه حضور در کورس قهرمانی حفظ کند. در مقابل 11 بازی دو تیم با تساوی تمام شده و 6 بازی هم فجرسپاسی برنده از زمین بیرون رفته است.

گلباران 50 تایی قرمزها

معمولا بازی های پرسپولیس مقابل فجرسپاسی براساس نگاهی آماری به نتایج این دو تیم، پرگل از آب درآمده است. آمار می گوید که در 28 بازی قبلی 86 بار دروازه دو تیم در تقابل با یکدیگر باز شده است که در این بین سهم پرسپولیس بیش از رقیب شیرازی خودش است. پرسپولیس تا به حال 50 گل به فجرسپاسی زده است در 22 برد و تساوی که مقابل این تیم داشته و در آن طرف ماجرا هم در همین راستا فجرسپاسی 36 بار موفق به گلزنی به سرخ های پایتخت نشین شده است.

سابقه تقابل ها

نخستین دیدار دو تیم در لیگ در تاریخ هشتم دی ماه سال ۱۳۷۶ در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار شد که تیم سپاسی با نتیجه یک بر صفر با گل عباس سرخاب به برتری رسید؛ هر چند در آن سال، تیم پرسپولیس به دلیل حضور در بازی‌های جام باشگاه‌های آسیا از لیگ کناره‌گیری کرد. سنگین ترین شکست های فجرسپاسی برابر پرسپولیس در سال های ۸۲ و ۸۳ به ثبت رسیده که در آن فجر با نتایج پنج بر دو و پنج بر یک برابر پرسپولیس شکست را پذیرا شد.

#پرسپولیس #فجر سپاسي شيراز #لیگ بیست و یکم #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها