54269
کار هوشمندانه گران ترین دروازه‌بان دنیا برای تله آفساید
23 دی 1400 15:15
دروازه‌بان چلسی در دیدار مقابل تاتنهام یک کار هوشمندانه انجام داد و باعث شد تا گل هری کین آفساید اعلام شود.

روزنامه گل

در چارچوب نیمه نهایی جام اتحادیه فوتبال انگلیس، تیم فوتبال تاتنهام در خانه به مصاف چلسی رفت و با نتیجه یک بر صفر شکست خورد تا در مجموع با باخت 3 بر صفر از رسیدن به فینال باز بماند.

در این مسابقه تاتنهام به 2 پنالتی رسید که هر 2 پنالتی توسط ویدیوچک مردود اعلام شد. این تیم یک گل نیز توسط هری کین به ثمر رساند که باز هم VAR وارد قضیه شد و گل اسپرز را مردود اعلام کرد.

در گل هری کین، یک اتفاق جالب توجه رخ داد و «کپا آریزابالاگا»، گران دروازه‌بان دنیا یک اقدام هوشمندانه انجام داد. در حالی که توپ در دست چلسی بود ولی اسپرز توانست با پرسینگ بالای خود توپ را از حریف بدست آورد و یک موقعیت گل ایجاد کند که در این لحظه کپا که از دروازه بیرون آمده بود، به دروازه بازنگشت تا بتواند از تله آفساید برای مردود شدن گل استفاده کند.

هری کین پشت دروازه‌بان قرار داشت و تنها رودیگر در خط دروازه ایستاده بود. در اینجا رودیگر حکم دروازه‌بان را پیدا کرد تا هری کین در آفساید قرار بگیرد. در قانون آفساید باید پشت مهاجم حریف، 2 بازیکن قرار بگیرند تا آفساید اعلام نشود. در اینجا اگر چه مدافع چلسی پشت هری کین قرار داشت ولی باید یک بازیکن دیگر نیز از چلسی حضور می‌داشت تا آفساید اعلام نشود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها