خیلی بیشتر از این‌ها باید موقعیت‌سازی بشود
54214
علیرضا اکبرپور: استقلال باید دنبال بازی تماشاگرپسند باشد
23 دی 1400 01:00
  علیرضا اکبرپور پیشکسوت استقلال می‌گوید با توجه به شناخت کادرفنی استقلال و نفت مسجد سلیمان از تفکرات یکدیگر، بازی هفته پانزدهم بین این دو تیم جذاب و تماشایی خواهد بود.

روزنامه گل

مشروح صحبت‌های اکبرپور درباره وضعیت استقلال پیش از مصاف با نفت مسجد سلیمان را مشاهده می‌کنید:

تیم در هفته چهاردهم موفق شد مس رفسنجان را شکست بدهد.

استقلال مقتدرانه برابر مس ظاهر نشد و بازی مالکانه‌ای را به نمایش نگذاشت. کادرفنی، مدیریت و مجموعه باشگاه، نقاط ضعف تیم را ببینند، چون به نفع استقلال تمام می‌شود. هواداران زجر کشیدن تا استقلال برابر مس پیروز شد و شخصیت استقلال باعث برتری‌اش شد. استقلال پویا و دیدنی بازی نمی‌کند و بیشترین زمان مسابقه در فاز دفاعی است، مسابقه با تیم‌های سخت‌کوش هنوز مانده است.

عملکرد خط دفاعی را چطور می‌بینید؟

بعد از چندین سال شاهد ساختار خوب دفاعی در استقلال هستیم، علاوه بر آن یکی از عوامل برتری شاگردان مجیدی این است که از تمام موقعیت‌ها استفاده می‌کنند. مس رفسنجان بازی بهتری ارائه کرد و در فاز هجومی منطقی قرار می‌گرفت. ضعف ساختار دفاع در استقلال به چالش کشیده شد، با اینکه نسبت به سال‌های گذشته عملکرد بهتری دارد. در این مسابقه هر اتفاقی ممکن بود بیفتد، حتی امکان باخت استقلال نیز وجود داشت.

از نظر شما نحوه بازی استقلال باید چطور باشد؟

چنانچه استقلال بر توپ سیطره کامل داشته باشد و مالکانه بازی کند ناخداگاه هدف‌های پرشمار گل برایش ایجاد می‌شود. استقلال باید بتواند به کرات موقعیت ایجاد کند تا حدود زیادی ضعف‌ها پوشش داده شده است، اما باید دنبال بازی چشمگیر و تماشاگرپسند باشد.

حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا هم اتفاق بزرگی بود.

مهمترین علت حذف این دو تیم، نبود ساختار خصوصی است تا زمانی که مشکل حل نشود، حضور پرسپولیس و استقلال منتفی است. مقصر حذف شدن از آسیا صرفاً یک نفر یا وزیر پیشین نبود، ماحصل این اتفاق سو مدیریت کلان ما و دروغ‌های بزرگی که مسئولان فوتبال به کنفدراسیون آسیا می‌گفتند، بود. حذف پرسپولیس و استقلال، از چند سال قبل رقم خورده بود. در مجموع نتیجه اعمال مسئولان دو تیم را در آستانه حذف شدن قرار داد. هواداران بیشترین ضربه را از حذف تیم محبوب‌شان می‌خورند.

بازی مقابل نفت مسجد سلیمان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

نفت تیمی است که به دلایل مختلف از جمله، دیدگاه مالکان غیرورزشی، حقوقش داده نمی‌شود چون متولیان‌شان فوتبالی نبودند و اهمیت ورزش را احساس نمی‌کردند. در شهر‌های نفتی باید حداقل هزینه‌ای برای پویایی ورزش در نظر بگیرند تا جوانان آن منطقه تفریحی داشته باشند و به بزهکاری کشیده نشوند. استقلال با برد مقابل مس رفسنجان روحیه خوبی پیدا کرده و پتانسیل پیروزی در این دیدار را دارد. کادر فنی نفت مسجدسلیمان و فرهاد مجیدی تفکرات یکدیگر را می‌شناسند و می‌توانند بازی جذابی را به نمایش بگذارند.

#استقلال #پیشکسوت استقلال #اختصاصی گل #علیرضا اکبرپور
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها