موج اتهام‌زنی بعد از حذف سرخابی‌ها
54120
هرکی از هر کی بدش می‌آید...
22 دی 1400 13:38
حدود یک هفته از اعلام رسمی حذف پرسپولیس و استقلال از فصل آتی لیگ قهرمانان آسیا می‌گذرد، اما هنوز جدل رسانه‌ای افراد و گروه‌های مختلف برای یافتن مقصر این فاجعه ادامه دارد.

روزنامه گل

در حال حاضر فضا به زبان ساده طوری است که هر کسی از هر کسی خوشش نمی‌آید، او را مقصر این اتفاق می‌خواند. به عنوان مثال فرهاد مجیدی سرمربی استقلال گناه را گردن احمد مددی، مدیرعامل پیشین آبی‌ها انداخته است و مهدی رسول‌پناه، مدیرعامل سابق پرسپولیس در بیانیه‌ای مجید صدری، مدیر فعلی سرخ‌ها را متهم کرده! بازی «کی بود، کی بود، من نبودم» در بالاترین سطح ممکن ادامه دارد و حتی روسای ادوار مختلف فدراسیون فوتبال و وزرای ورزش و مدیران میانی این تشکیلات هم یکدیگر را متهم می‌کنند. تمام این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که قطعا مقصر حذف پرسپولیس و استقلال از آسیا فقط یک نفر یا یک مجموعه و نهاد نیست.

اگرچه حتما افراد مختلف هم کم‌کاری‌هایی داشته‌اند، اما این دو باشگاه با مشکلات اساسی و بسیار بزرگی مواجه‌اند که عینی‌ترین‌شان دولتی بودن آنهاست. آیا می‌توان فقط یک نفر را مقصر واگذار نشدن سرخابی‌ها قلمداد کرد؟ همه می‌دانند که واگذاری این دو تیم یک پروژه بسیار پیچیده و چند بعدی است. در نمونه‌ای دیگر می‌شود به داستان حق پخش تلویزیونی اشاره کرد؛ چه کسی مقصر عدم استیفای این حق است؟ آیا واقعا وصول آن در توان یک مدیر ساده ورزشی در ایران هست؟ در مجموع به نظر می‌رسد حذف سرخابی‌ها فقط مجالی برای تسویه‌حساب‌های فردی و جناحی فراهم کرده است، در حالی که حقیقتا این دو باشگاه قربانی کل سیستم باشگاهداری در ایران شده‌اند. یک عزم ملی به معنای واقعی کلمه لازم است تا گرفتاری‌های اساسی پرسپولیس و استقلال و نیز بقیه مصائب مشابه حل شود. پس بیهوده انگشت اتهام را به سمت یکدیگر نشانه نروید.

#استقلال #پرسپولیس #لیگ قهرمانان آسیا #سهمیه ایران در آسیا #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها