پرسپولیس نسبت به فصل گذشته از خودش جلوتر است
54119
به تیم یحیی فشار بیهوده وارد نکنید!
22 دی 1400 13:36
آرش جعفری - این روزها منتقدان پرسپولیس که کم هم نیستند از کارشناس و پیشکسوت گرفته  تا روزنامه‌نگار بعد از یک تساوی و یا یک برد خفیف سریع شروع به انتقاد از یحیی و شاگردانش می‌کنند و می‌گویند این تیم خوب بازی نمی‌کند خوب نتیجه نمی‌گیرد و کسب قهرمانی ششم درخطر است و حتی در مواقعی پا را فراتر گذاشته و برای سرمربی پرسپولیس و شاگردانش نسخه می‌پیچند که چه کسی و کجا بازی کند!

روزنامه گل

با انتقادی که منجر به برطرف شدن نقاط ضعف باشد مخالف نیستیم و قبول داریم در پرسپولیس این فصل کمی و کاستی‌هایی وجود دارد، اما انتقاد غرض ورزانه علیه تیم سم است. اما هیچ‌کدام از این منتقدان در کنار تیم نیستند و در تمرینات حضور ندارند برای همین نمی‌توانند به‌درستی درباره تیم و شرایطش اظهارنظر قضاوت کنند. از سوی دیگر پرسپولیس در ابتدای فصل 3 بازیکن تأثیرگذار خود را از دست داد و مشکل مصدومیت بازیکنان تأثیرگذار چون کمال کامیابی نیا، علی شجاعی و محمد شریفی جوان که همه از ناحیه کتف بوده باعث شده پرسپولیس هیچ‌وقت یک تیم کامل را در اختیار نداشته باشد به این جمع مصدومیت‌های امیدعالیشاه و احسان پهلوان و اردوهای تیم ملی را هم باید اضافه کرد که باعث شده پرسپولیس همیشه با کمبود بازیکن مواجه باشد.

حال با تمام این اوصاف و نیز مشکلات مالی و پنجره بسته که باشگاه نتوانست بازیکنان مدنظر سرمربی، در پست‌هایی که نیاز مبرم داشت را جذب کند در پایان هفته 14 موفق شده 29 امتیاز کسب کند و در رتبه دوم جدول باشد و با تیم صدرنشین 3 امتیاز اختلاف داشته باشد.

وقتی آمار این فصل را با فصل گذشته در پایان هفته چهاردهم که با قهرمانی پنجم، گلات کردند مقایسه می‌کنیم، می‌بینیم پرسپولیس 2 امتیاز هم از خودش نسبت به فصل قبل جلوتر است!

پرسپولیس در پایان هفته چهاردهم لیگ بیستم 7 برد، 6 مساوی و یک باخت کسب کرده بود. 16 گل زده بود و 8 گل هم خورده بود و با 27 امتیاز در رتبه دوم قرار داشت. اما در این فصل پرسپولیس در پایان هفته چهاردهم 8 برد دارد، که یکی بیشتر از فصل گذشته است. در این فصل 5 مساوی دارد که یک عدد کمتر است. در تعداد باخت عدد مشترک یک را می‌بینیم، که اتفاقاً در هر دو فصل فقط به آلومینیوم اراک و در شهر اراک باختند و با 29 امتیاز که 2 امتیاز بیشتر است در رتبه دوم قرار دارد.

پرسپولیس فصل گذشته در پایان هفته چهاردهم 16 گل زده بود اما در این فصل 20 گل زده که 4 گل بیشتر است. فقط تنها نکته منفی که این روزها منتقدان به آن خیلی اشاره دارند و باعث حمله به تیم یحیی و شاگردانش شده خط دروازه و دفاع تیم است چون در فصل گذشته تا پایان هفته چهاردهم فقط 8 گل خورده بودند اما در این فصل 10 گل خورده‌اند که فاصله زیادی نیست و مطمنا قابل جبران خواهد بود.

این آمار نشان دهند این است که پرسپولیس نسبت فصل قبل از خودش جلوتر است و برای همین باید بگوییم با توجه به 16 بازی باقی ماند پرسپولیس یکی از بخت‌های نخست قهرمانی است و مطمنا نه‌تنها می‌تواند 3 اختلاف امتیاز با صدرنشین یعنی استقلال را جبران کند بلکه می‌تواند با ششمین قهرمانی پی‌درپی دبل هت تریک کند. پس بگذارید یحیی و شاگردانش نفس بکشند و به‌جای نسخه پیچیدن‌های متفاوت برای آن‌ها بگذارید با تمرکز و آرامش کامل به کارشان در لیگ ادامه دهند.

البته باید این را هم اضافه کنیم، پرسپولیس برای رسیدن به قهرمانی احتیاج به تقویت تیمش در نیم‌فصل دوم دارد و این موضوعی است که یحیی گل محمدی هم به آن اشاره داشته است و بر اساس شنیده‌ها او یک هافبک بازی‌ساز و یک مهاجم شش‌دانگ برای نیم‌فصل دوم در لیست خود به باشگاه ارائه کرده است که در صورت باز بودن پنجره نقل و انتقالات، بازیکنان جدید موردنظر او به تیم اضافه می‌شوند که مثل نیم‌فصل دوم سال گذشته که استارت قهرمانی را زدند ردای قهرمانی برتن کنند.

#پرسپولیس #یحیی گل محمدی #آرش جعفری #اختصاصی گل #آمار #لیگ بیست و یکم #لیگ برتر
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها