فهرستی از مشکلات متنوع پرسپولیس
54011
تا خرخره گرفتار
21 دی 1400 16:28
در بحران خط حمله پرسپولیس، حالا مهاجم اصلی این تیم رباط صلیبی پاره کرده و ادامه مسابقات فصل را از دست داده است

روزنامه گل

روزنامه گل- در جدول رده‌بندی لیگ برتر، وضعیت پرسپولیس اصلا بد نیست. این تیم فقط سه امتیاز تا صدر فاصله دارد و اگر کمیته استیناف حکم جنجالی گل‌گهر سیرجان را بشکند، دو امتیاز از استقلال کسر خواهد شد. این یعنی سرخ‌پوشان در یک قدمی صدر هستند، اما کیفیت نمایش‌های این تیم اصلا و ابدا راضی‌کننده نیست. با این حال موضوع فقط به مشکلات فنی محدود نمی‌شود؛ چه اینکه پرسپولیس گرفتاری‌های دیگری هم دارد که حل و فصل نشدن به موقع آنها می‌تواند سرنوشت این تیم در تمام فصل را تغییر بدهد.

بدون مدیرعامل

بعد از استعفای جعفر سمیعی، ماه‌هاست که پرسپولیس بدون مدیرعامل اداره می‌شود. در این مدت مجید صدری به عنوان سرپرست موقت امور را اداره کرده است، اما طبیعتا او نمی‌توانسته کیفیت و صلاحیت کافی را برای انجام دقیق وظایف محوله داشته باشد. حتی به فرض شایستگی مدیریتی صدری، وقتی برچسب «موقت» به یک نفر می‌خورد، از کارآیی او کاسته خواهد شد. وقتی یک مسوول نمی‌داند تا کی سر کار خواهد بود، چطور می‌تواند برنامه‌های بلندمدت یا حتی میان‌مدت برای مجموعه بریزد؟ در این شرایط حتی شیوه تعامل سایر ارکان باشگاه با او هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد. با وجود وعده‌های متعدد وزارت ورزش در مورد تعیین تکلیف پرسپولیس، همچنان خبری از معرفی مدیرعامل جدید سرخ‌پوشان نیست.

بدون دروازه‌بان دوم

پرسپولیس آن‌قدر گرفتاری دارد که اصلا کسی یادش نیست بوژیدار رادوشوویچ قهر کرده و به کشورش برگشته است! مسابقات لیگ برتر به‌طور فشرده در حال برگزاری است و اگر حامد لک مصدوم یا محروم شود، روشن نیست چه سرنوشتی در انتظار قفس توری سرخ‌ها خواهد بود. خود رادو هم قرارداد سه ساله‌ای بسته که حکم بمب ساعتی را دارد و در صورت شکایت روی آن، باشگاه ممکن است چیزی حدود یک میلیون دلار ضرر کند. در نتیجه بازگرداندن بوژیدار، هم از نظر فنی و هم از نظر مدیریتی به سود پرسپولیس است، اما کسی عزمی در این مورد ندارد.

بدهی‌های بدون پایان

بدهی در پرسپولیس از بین نمی‌رود، بلکه از یک طلبکار به یک طلبکار دیگر منتقل می‌شود! سرخ‌ها حتی فرصت لذت بردن از تسویه‌حساب با گابریل کالدرون را پیدا نکردند، چرا که بار دیگر پنجره این باشگاه به خاطر طلب اوساگونا بسته شد. تازه پرونده استوکس هم در راه است و همزمان باشگاه پرسپولیس به خاطر عدم پرداخت پول رضایت‌نامه یحیی گل‌محمدی به باشگاه پدیده تهدید می‌شود. برابر یکی از بندهای قرارداد منعقد شده در دوره محمدحسن انصاری‌فرد، باشگاه مشهدی به ازای هر روز تاخیر در دریافت پولش می‌تواند غرامت مضاعف بگیرد. گفته می‌شود طلب پدیده فعلا به حدود ۱۵ میلیارد تومان رسیده است.

تمرینات یک خط در میان

یکی از شگفت‌انگیزترین اتفاقاتی که به تازگی در پرسپولیس تکرار می‌شود، تعطیلی گاه و بیگاه تمرینات است. در شرایطی که روند کیفی سرخ‌ها با رضایت هواداران همراه نیست و در حالی که بسیاری از کارشناسان عقیده دارند پرسپولیس از مشکل بدنی رنج می‌برد، تمرینات این تیم هم مدام تعطیل می‌شود. در آخرین نمونه، پرسپولیس شنبه برابر پدیده قعرنشین متوقف شد، یکشنبه بازیکنان این تیم به تمرین سبک ریکاوری پرداختند و تمرین روز دوشنبه هم تعطیل شد! این اتفاق هفته قبل هم رخ داده بود. این در حالی است که پرسپولیس در طول سالیان گذشته سابقه برگزاری دو جلسه تمرینی صبح و عصر را داشته و بعضا برانکو بازیکنان را موظف می‌کرد صبح تا غروب مثل یک کارمند در اختیار باشگاه باشند.

سریال آسیب‌دیدگی

در کنار همه این مشکلات، پرسپولیس امسال از سریال مصدومیت‌های بازیکنانش هم متضرر شده است. همین حالا امید عالیشاه، حامد پاکدل و علی شجاعی سه تن از مصدومان تیم هستند که شاید اگر امکان بازی داشتند، می‌توانستند به تیم کمک کنند. به تازگی عیسی آل‌کثیر هم به این فهرست اضافه شده است. در بحران خط حمله پرسپولیس، حالا مهاجم اصلی این تیم رباط صلیبی پاره کرده و ادامه مسابقات فصل را از دست داده است. گفتیم که پاکدل هم با مصدومیت روبه‌رو شده و این مساله کار را برای کادرفنی سخت‌تر می‌کند. برخی بر این باورند که سونامی مصدومیت در پرسپولیس هم نمی‌تواند با شیوه تمرینات و بدن‌سازی این تیم بی‌ارتباط باشد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها