آیا فدراسیون در حذف سرخابی‌ها بی‌تقصیر است؟
54009
خودتان را کنار نکشید
21 دی 1400 16:25
عزیزی خادم و شرکا اسفند سال گذشته فدراسیون فوتبال را فتح کردند. از آن زمان حدود 11 ماه می‌گذرد، اما آقایان همچنان ترجیح می‌دهند مسوولیت هیچ اتفاق بدی را در فوتبال ایران نپذیرند

روزنامه گل

روزنامه گل- می‌دانید و می‌دانیم که عمده اشکالات منجر به حذف پرسپولیس و استقلال از لیگ قهرمانان آسیا، جنبه اساسی و زیرساختی دارد و ریشه آن را باید در وزارت ورزش یا حتی نهادهای دولتی دیگر جستجو کرد. بنابراین ما هم قبول داریم و می‌پذیریم که فدراسیون فوتبال نقش اول این فاجعه نیست؛ حتی اگر کمیته‌های بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه‌ای هم مرتکب اشتباهاتی شده باشند. با این حال این ژست «دانای کل» که امروز فدراسیون فوتبال گرفته و خودش را کاملا کنار کشیده هم ابدا قابل درک نیست.

عزیزی خادم و شرکا اسفند سال گذشته فدراسیون فوتبال را فتح کردند. از آن زمان حدود 11 ماه می‌گذرد، اما آقایان همچنان ترجیح می‌دهند مسوولیت هیچ اتفاق بدی را در فوتبال ایران نپذیرند. اگر کمک‌داور ویدیویی وارد نمی‌شود، مشکل از جای دیگری است. اگر پرداخت دستمزد داوران عقب افتاده، مشکل از جای دیگری است. اگر مسابقات لیگ و بازی‌های تیم ملی بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود، مشکل از جای دیگری است. اگر سرخابی‌ها از آسیا کنار می‌روند، مشکل از جای دیگری است... پرسش اینجاست که آیا واقعا فدراسیون در مورد هیچ‌کدام از این سرفصل‌ها و کلی اتفاق ریز و درشت مشابه، هیچ کاری نمی‌توانست انجام بدهد؟ خب اگر اینطوری است، چه فرقی می‌کند چه کسی مسوولیت فدراسیون را در اختیار داشته باشد؟

به طور قطع فدراسیون فوتبال می‌توانست پای کار بماند و پرسپولیس، استقلال و گل‌گهر سیرجان را به سمت دریافت مجوز حرفه‌ای هدایت کند. این که امروز این باشگاه‌ها حذف شده‌اند، فقط به زیان خودشان نیست؛ بلکه سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا هم از چهار تیم به دو تیم کاهش یافته است. این قطعا شکستی بزرگ برای فدراسیون فوتبال است. اینقدر ناشیانه خودتان را کنار نکشید. شما هم در این داستان کم مقصر نیستید.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها