غائله فتوشاپ پرونده قدیمی را فعال می‌کند؟
53992
جریمه جدید +120 هزار دلار تعلیقی!
21 دی 1400 14:03
تبعات حذف سرخابی‌ها همچنان ادامه دارد و اظهارنظرها در مورد آن و اینکه چه کسی مقصر این اتفاق برای استقلال و پرسپولیس همچنان ادامه دارد.

روزنامه گل

با این حال در گیرودار این حرف و حدیث‌ها جدیدترین اتفاق در مورد این پرونده بحث جعل و ارائه مدارک غیرواقعی به AFC از سوی باشگاه پرسپولیس حسابی این روزها خبرساز شده است. تا جایی که هر روز باشگاه درگیر جوابگویی و دادن بیانیه است که آخرین آن به شب گذشته بر می‌گشت که یکی از خبرگزاری‌ها مطلبی را منتشر کرد که باشگاه پرسپولیس جواب داد اما بازهم این رسانه یک جواب به مجموعه مدیریتی این باشگاه داد و حرف‌های آن‌ها را "آدرس غلط دادن به هواداران" تلقی کرد.

بااین حال این ماجرای سرخابی‌ها به خصوص پرونده فتوشاپ و جعل در باشگاه پرسپولیس، بحثی است که اگر اثبات شود قطعا فدراسیون فوتبال را هم درگیر این ماجرا خواهد کرد. ماجرایی که در این مجموعه گویا سبقه داشته و قبل از این و در زمان ریاست تاج هم این اتفاق افتاده است. ماجرا براساس شنیده‌ها از این قرار است که چند سال پیش در یک مورد فدراسیون سندی را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال می‌کند که گویا تاریخ آن را تغییر داده بود و بعد از ارسال AFC متوجه این مساله می‌شود.

حرکتی که با جریمه کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا همراه می‌شود و 120 هزار دلار آن موقع فدراسیون فوتبال ایران را جریمه می‌کند. همان موقع تاج با توجه به سمت و نفوذی که در این کنفدراسیون داشت این عدد را تعلیق می‌کند و به این شکل به نوعی این ماجرا به حالت بایکوت در می‌آید تا تبعات منفی برای فوتبال ایران به همراه نداشته باشد.

با این حال بعد از این اتفاق این تعلیق شاید در صورت اثبات جعل در مدارک ارسالی پرسپولیس و درگیر شدن فدراسیون فوتبال در این ماجرا علاوه بر اینکه این 120 هزار دلار از حالت تعلیق درآمده و اجرایی خواهد شد یک جریمه سنگین هم دوباره فدراسیون داشته باشد. یعنی جریمه قبلی به اضافه جریمه فعلی که می‌تواند حسابی فدراسیون عزیزی خادم را جدا از چالش مالی با یک رویکرد منفی همراه کند.

حالا باید دید در این گیرودار که پرسپولیس اعتقادی به جعل و فتوشاپ ندارد و خبرسازی‌ها حسابی AFC را روی این ماجرا حساس کرده و بدون شک نظارت شدیدتری در این مساله خواهد داشت به چه شکل خواهد بود؟ مساله‌ای که باید نشست و دید در صورت اثبات آن جدا از جرایم پرسپولیس، فدراسیون فوتبال آیا می‌تواند خودش را از این چالش افزایش جریمه خارج کند و مانع فعال شدن تعلیق 120 هزار دلاری قبلی شود.

#لیگ قهرمانان آسیا #کنفدراسیون فوتبال آسیا #سهمیه ایران در آسیا #استقلال #پرسپولیس #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها