امیدوارم محرومیت فقط همین یک سال باشد نه دنباله دار
53991
یدالله اکبری: سال‌هاست که به AFC دروغ گفته‌ایم
21 دی 1400 14:00
  یدالله اکبری پیشکسوت استقلال می‌گوید آبی پوشان در مصاف برابر مس رفسنجان آمار قابل قبولی را به ارائه گذاشتند و فرهاد مجیدی هم باید در تلاش باشد تا در هر مسابقه زیاد در تاکتیک‌هایش تغییر ایجاد نکند.

روزنامه گل

مشروح صحبت‌های اکبری در گفتگو با گل درمورد برد در هفته چهاردهم و عملکرد آبی‌ها در فصل جاری را می‌خوانید:

دیدار استقلال مقابل مس رفسنجان چطور بود؟

استقلال متفکرانه بازی کرد و برنده شد. آبی‌ها رقیب را به خوبی آنالیز کرده بودند. استقلال در ابتدای بازی توانست از اشتباه مدافعین مس استفاده کند. بعد از پنالتی به نظرم مس به هم ریخته بازی کرد و استقلال فرصت افزایش گل‌هایش را داشت. البته باید مس را تحسین کرد چون فوتبال خوبی را به نمایش گذاشت. فکر می‌کنم حریف می‌خواست از فضایی بین سلمانی و مرادمند استفاده کند. تا اواخر نیمه اول بازی پایاپای بود. در نیمه دوم استقلال باز هم هوشمندانه به کار ادامه داد و برنده شد.

سبک بازی تیم از نظر شما رو به رشد است؟

زمانی وجود دارد که سرمربی فقط برنامه‌ریزی‌اش فقط فوتبال زیباست و زمانی نتیجه گیری. با توجه به نتایج فصول گذشته مجیدی به آن نتیجه رسیده که ترجیحش کسب نتیجه باشد. استقلال در برخی بازی‌های خوب بازی می‌کند اما در بعضی بازی‌ها تنها هدفش کسب امتیاز است. فکر می‌کنم با توجه به عدم قهرمانی در فصول گذشته فعلا اولویت قهرمانی با نتایج خوب است و با توجه به آماری که ثبت کرده عملکرد عالی بوده است.

دریافت دو گل در این مسابقه قابل توجه بود.

در فوتبال ایران نمی‌توان فشار روانی را انکار کرد. استقلال در بازی دیروز با فشار روانی حذف از آسیا بازی کرد و این مساله مشهود بود. تصور کنید شما بازیکن تیمی هستید که برای قهرمانی می‌جنگید اما متوجه می‌شود پاداش انتهایی و حضور در رقابت‌‌های بین المللی را از دست داده. قطعا این مساله تاثیرگذار است. سال‌ها به AFC دروغ گفته‌ایم. چه کسانی؟ همان هایی که بر سر کار بودند. همه در این سال‌ها زحمت کشیدند و دروغ گفتند که عاقبت اینگونه شد. تازه من امیدوارم محرومیت فقط همین یک سال باشد نه محرومیت دنباله دار. شما می‌دانید که هروقت چنین مباحثی رخ می‌دهد بحث‌های جناحی شکل می‌‌گیرد که نباید اینگونه باشد.

از عملکرد کوین یامگا و رودی ژستد رضایت دارید؟

از نظر من یامگا و قاسمی نژاد از لحاظ چارچوب شناسی شم‌ گلزنی بالایی دارند. بازیکنان استقلال هم باید مهارت و تکنیک‌ بالایی داشته باشند و هم در انتقال توپ‌ سرعت بیشتری داشته باشند. قاسمی نژاد نشان داد از هوش بالایی برخوردار است. اصلی‌ترین رکن‌ یک مهاجم باید این باشد که خوشبین باشد و به نظرم قاسمی نژاد خیلی خوب این اصل را رعایت کرد. یامگا نزدیک به چارچوب بود و خیلی خوب بازی کرد. اگر کادرفنی دنبال استفاده از سیستم سه دفاعه است باید تا پایان فصل همین سیستم را در پیش بگیرد نه اینکه در طول هر بازی شیوه‌های متفاوتی را به اجرا در بیاورد. به هر جهت استقلال در سیستم انتقال توپ از دفاع به‌ حمله‌ و بالعکس کند است و باید یک توازن بین خطوط برقرار کند تا تیم شکل بهتری به خود بگیرد.

#پیشکسوت استقلال #یدالله اکبری #اختصاصی گل #استقلال #لیگ بیست و یکم
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها