بدهی‌ها نصف ، تشکیل مجمع برای خرید و مشخص شدن تکلیف ورزشگاه
53990
تراکتور، مس شاید وقتی دیگر؟!
21 دی 1400 13:59
  بالاخره بعد از 3 سال حضور پرسر و صدا و ریخت‌وپاش‌های بیش‌ازاندازه و عدم موفقیت در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا بدون حتی یک قهرمانی در لیگ محمدرضا زنوزی مالک متمول تراکتور از این  تیم رفتی شد و قرار است تا چند روز آینده به‌صورت رسمی این باشگاه پرطرفدار به مس سونگون واگذار شود. 

روزنامه گل

بعد از چند بازی ضعیف و نتیجه نگرفتن و نیز بسته شدن دوباره پنجره تراکتوری‌ها به خاطر بدهی سنگین به فورچونه زنوزی اعلام کرد که حاضر است تراکتور را تحویل دهد و برود. در همین راستا و بعد از صحبت‌های زنوزی جلسه تعیین تکلیف باشگاه تراکتور و ماشین‌سازی با حضور نمایندگان استان آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولان این استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این جلسه نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی، فاطمی امین وزیر صمت، سعد محمدی نماینده شرکت مس و سردار خرم استاندار آذربایجان شرقی حضور داشتند و در پایان صورت‌جلسه واگذاری امتیاز دو باشگاه تراکتور و ماشین‌سازی به باشگاه مس سونگون امضا شد. طبق این صورت‌جلسه، اختیارات کامل دو باشگاه تراکتور و ماشین‌سازی به مجتمع مس سونگون واگذار خواهد شد و روال قانونی برای انتقال مالکیت این دو باشگاه به شرکت مس نیز طی هفته‌های آینده انجام می‌گیرد. نکته جالب در این واگذاری این بود، که در این جلسه محمدرضا زنوزی مالک باشگاه و نمایندگان پرتعدادش در باشگاه تراکتور حضور نداشتند تا نشان دهند بار دیگر بین حرف تا عمل مجموعه تحت امرش فاصله زیاد است.اما حالا خبر می‌رسد این انتقال به مشکل خورده است!

بر اساس شنیده‌ها شرکت مس سونگون یک شرکت سهامی عام است و برای اینکه بتواند سهام یک شرکت یا یک تیم یا هر خریدی انجام دهد باید مجمع تشکیل دهند. طبق قانون تجارت شرکت‌های سهامی برای معاملات سنگین باید مجمع تشکیل دهند. حال باید بگوییم در شرکت‌های سهامی سه نوع مجمع تشکیل می‌شود. 1- مجمع مؤسسان که در بدو تأسیس شرکت است . 2- مجمع عمومی سالیانه . 3 – مجمع فوق‌العاده که در مواقع اضطراری تشکیل می‌شود که بیشتر برای معاملات سنگین و یا کارهایی که به‌صورت غیرمترقبه پیش می‌آید.

خرید امتیاز تراکتور یا همان واگذاری دستوری تراکتور به مس سونگون باعث شده که شرکت مس برای این موضع و انتقال مجمع فوق‌العاده تشکیل دهد چون باید پول زیادی دراین‌بین ردوبدل شود. از سوی دیگر شرکت مس سونگون که زیرمجموعه شرکت صنایع ملی مس ایران است باید جوابگوی سهامدارانش هم باشد.

برای همین شنیده می‌شود که شاید در مجمع با این انتقال مخالفت شود و برای همین هنوز تکلیف این موضوع مشخص نیست و اینکه گفته می‌شود این انتقال در ماه‌های آینده نهایی خواهد شد به خاطر این موضوع است.

مورد دیگر در خصوص این انتقال بحث بدهی‌های تراکتور است. بر اساس شنیده‌های ما مس سونگون نمی‌خواهد تمام بدهی‌ها را به عهده بگیرد و گفته می‌شود که زنوزی و شرکت مس بدهی‌ها را به‌صورت نصف نصف پرداخت کنند تا پنجره این تیم باز شود. هنوز و طرف بر سر این موضوع به توافق کامل نرسیده‌اند و برای همین باید دوباره به هم مذاکره کنند.

مورد سوم بحث ورزشگاه بنیان دیزل است. محمدرضا زنوزی دیگر قصد تیم داری ندارد و وقتی‌که قرار نیست در فوتبال باشد استادیوم به کار او نمی‌آید. در همین راستا گفته می‌شود که زنوزی گفته وقتی من نمی‌خواهم تیم داری کنم استادیوم به درد من نمی‌خورد و برای همین باید در این انتقال ورزشگاه هم در نظر گرفته شود و به قولی می‌خواهد آن را بفروشد تا از این ورزشگاه هم درآمدزایی کند.

مسی‌ها زیر بار خرید ورزشگاه و این موضوع نمی‌روند و برای همین ورزشگاه بنیان دیزل یکی از چالش‌ها برای این انتقال است و باید دید در انتها چه پیش خواهد آمد.

#تراکتور #اختصاصی گل #مس سونگون #زنوزی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها