مقایسه عملکرد استقلال مجیدی و فکری تا پایان هفته هشتم
49592
فرهاد یک امتیاز از محمود جلوتر است!
17 آذر 1400 13:53
استقلال در ۱۶ هفته‌ای که محمود فکری سرمربی این تیم بود، با ۲۷ امتیاز و میانگین امتیازی ۱/۶ در هر بازی، در رده سوم جدول قرار داشت.

روزنامه گل

استقلال در مدت سرمربی‌گری فکری موفق شد ۱۹ گل به ثمر برساند که میانگین ۱/۱۸ گل در هر بازی می‌شود. همچنین این تیم ۱۲ گل دریافت کرد که میانگین ۰/۷۵ گل خورده در هر بازی برای استقلال تحت هدایت محمود ثبت شده است. دربی رفت هم با سرمربیگری فکری با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید که ارسلان مطهری و مهدی قایدی گلزنان استقلال بودند. فکری با وجود شروع خوب در استقلال، نتوانست این روند را ادامه دهد و در 5 بازی آخر استقلال تنها یک برد کسب کرد.

استقلال در ۵ هفته ابتدایی رقابتهای لیگ بیستم سه بار در ورزشگاه آزادی و دو بار در خانه حریف به میدان رفته و در مجموع این ۵ بازی با دو پیروزی، دو تساوی و یک شکست، ۸ امتیاز به دست آورده است تا بعد از گل گهر و پرسپولیس در رده سوم جدول قرار بگیرد. شاگردان محمود فکری در ورزشگاه آزادی مقابل مس رفسنجان و ماشین سازی با نتایج ۲ بر صفر و یک بر صفر به برتری رسیدند و مقابل صنعت نفت در همین ورزشگاه با نتیجه یک - یک متوقف شدند. آنها در شهر قدس مقابل پیکان بدون گل متوقف شدند و مقابل فولاد در اهواز با نتیجه ۲ بر یک شکست خوردند. استقلال دو پیروزی خود را مقابل مس و ماشین سازی به دست آورده که به ترتیب با ۲ و یک امتیاز در قعر جدول قرار داشتند و ضعیف‌ترین خطوط دفاع و حمله لیگ به نام شان ثبت شده بود. استقلال در هفته ششم در مشهد با نتیجه 2 بر صفر پدیده را شکست داد. در هفته هفتم در اصفهان مقابل ذوب آهن به تساوی بدون گل رسید و در دربی هم 2 بر 2 کرد تا در نهایت از 8 بازی 13 امتیاز داشته باشد. شاگردان فکری 9 گل زده و 5 گل خورده داشتند و تفاضل 4+ برای آنها ثبت شده بود. بعد از هفته هشتم استقلال 3 برد متوالی برابر گل گهر، آلومینیوم اراک و تراکتور تبریز کسب کرد که 2 بازی اول در خانه رقبا یعنی سیرجان و اراک برگزار شد. استقلال در این فصل با فرهاد مجیدی از8 بازی 14 امتیاز دارد و با 6 گل زده و 2 گل خورده تفاضل 4+ را ثبت کرده است. یعنی فعلا فرهاد نسبت به تیم فکری یک امتیاز جلوتر است، اکا اگر استقلال در 3 بازی ÷یش رو امتیاز‌های کامل را جمع نکند، در روند امتیاز گیری از تیم فصل گذشته عقب می‌افتد. فکری بعد از شکست 2 بر صفر استقلال مقابل سپاهان در اصفهان در هفته پانزدهم لیگ، پس از جلسه با احمدد مددی مدیرعامل وقت باشگاه استعفا کرد. او بعد‌ها برخی از شاگردانش را به کم کاری در آن بازی متهم کرد:«اگر در دیدار با سپاهان آن اتفاقات نمی‌افتاد و یکسری از بازیکنان کم‌کاری نمی‌کردند، تیم استقلال در صدر جدول بود. آدم‌های مدنظر سرمربی‌شان، فضایی را به وجود آوردند و کسانی را اجیر کردند تا همه علیه ما شوند. این تعداد 10،20 نفر بیشتر نبودند اما جلوی باشگاه، وزارت ورزش و جوانان و ... شعار فکری حیا کن، رها کن سر می‌دادند.» فرهاد مجیدی هم این روزها با پیشکسوتان استقلال دچار چالش شده و آنها را به طعنه فرگوسن‌های وطنی خطاب کرده است. باید دید فرهاد و استقلال در ادامه بازی‌ها و تا پایان نیم فصل می‌تواند بیشتر از محمئد فکری امتیاز جمع کند یا سرنوشتی مشابه فکری در انتظار فرهاد خواهد بود. برای رسیدن به جواب این سوال باید تا نیم فصل و 7 بازی دیگرصبر کرد.

#محمود فكري #فرهاد مجیدی #آمار #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها