ششمین قهرمانی متوالی مان را با یحیی جشن می‌گیریم
49586
محمودی: دستاورد دربی برای استقلال گلات تساوی بود
17 آذر 1400 13:34
مهدی نوری - شهرام محمودی والیبالیست محبوب کشورمان معتقد است دربی 97 یکی از بدترین دربی هایی بود که شاهد آن بودیم و دو تیم انتظارات را برآورده نکردند هر چند که پرسپولیس در بحث حفظ و مالکیت توپ بهتر کار کرد اما حساسیت بیش از حد بالای جدول باعث شده بود که دو تیم به مساوی راضی بودند.

روزنامه گل

دربی 97 چطور بود؟

به نظر من یکی از بدترین دربی‌ها بود و بازی جون نداشت و فکر می‌کنم دو تا تیم دوست داشتند مساوی شود به همین دلیل سعی نمی‌کردند موقعیت ایجاد کنند. از نظر فنی نمی‌توانم دقیق شوم اما به عنوان طرفدار می‌گویم که بازی دلنشین نبود و دو تیم دوست داشتند مساوی شود.

چرا دربی 97 کیفیت بالایی نداشت؟

نمی دانم، شاید اوایل لیگ است و شرایط بالای جدول حساس است. البته پرسپولیس هنوز به آمادگی صد در صدی نرسیده و در نفرات مشکل دارند. امتیازات تیم‌ها بالای جدول خیلی نزدیک است و دو تیم دوست نداشتند همین یک امتیاز را هم از دست بدهند. استقلال چند هفته بود که مساوی کرده بود و پرسپولیس هم 2 بازی خودش را برده بود و حساسیت بالا بود. پرسپولیس در بحث حفظ و مالکیت توپ بهتر بود اما مثل همیشه نبود و بازی زیبای همیشگی اش را نداشت. استقلال هم همینطور بود اما دستاورد دربی برای استقلال گلات تساوی بود.

استقلالی‌ها اصرار دارند که در اواخر بازی روی مهاجم خارجی آنها خطای پنالتی شده و داور نگرفته است. در این رابطه چه نظری دارید؟

من آن صحنه را از زاوایای مختلف دیدم. من کارشناس داوری نیستم اما به عنوان یک هوادار می‌گویم از یک زاویه پنالتی نبود و از یک زاویه دیگر به نظر می‌رسید پنالتی است و بهتر است کارشناسان داوری نظر بدهند.

در مورد عدم حضور هواداران در استادیوم در این دربی چه صحبتی دارید؟

خیلی بد بود، فکر می‌کردم درهای استادیوم باز می‌شود تا تماشاگران بیایند چون دو تا بازی قبل در لیگ تماشاگران به استادیوم آمده بودند. ورزش با هواداران جان می‌گیرد و وقتی نباشند ورزش هیچ هیجانی ندارد. در تمام رشته‌ها همینطور است و تماشاگران خیلی تاثیرگذار هستند. البته حضور تماشاگر می‌تواند برای بازیکنان استرس هم به همراه داشته باشد اما در فوتبال ما هواداران بیشتر روحیه و انگیزه می‌دهند تا تیم محبوب شان برنده از زمین بیرون بیاید. نبود تماشاگر در 2 سال گذشته ورزش ما را خیلی اذیت کرد و دربی هم همینطور بود و دوست داشتم با تماشاگر برگزار شود که نشد.

از عملکرد پرسپولیس در این فصل و تا اینجای کار راضی هستی؟

پرسپولیس خیلی خوب نبوده و آن هم به خاطر شرایطی است که از قبل ایجاد شده است. یک سری از بازیکنان رفتند و یک سری دیگر آمده‌اند و زمان می‌برد تا هماهنگ شوند و در تیم جا بیفتند اما خوبی پرسپولیس این است که تا الان فقط یک باخت داشته است هر چند که همان یک باخت هم ناراحت کننده بود اما از این به بعد پرسپولیس هماهنگ تر و بهتر می‌شود. بازیکنان خارجی هم که بیایند دست مربی بازتر می‌شود و رفته رفته بازی بهتری را از پرسپولیس شاهد خواهیم بود. کادر فنی پرسپولیس از نظر علم روز فوتبال آنقدر قدرتمند است که تاکتیک‌های مختلفی را اجرا می‌کنند و به نظر من می‌دانستند وضعیت تیم چطوری است که بعضی بازیها را دوست نداشتند ببازند و دنبال این بودند که حداقل امتیاز را بگیرند اما کادر فنی خیلی خوبی داریم.

پرسپولیس می‌تواند با یحیی گل محمدی ششمین قهرمانی متوالی اش را جشن بگیرد؟

چرا نمی‌تواند؟ خیلی اتفاقات خوبی می‌تواند بیفتد به شرطی که حمایت بشود و همه کمک کنند چون موفقیت به یک پازل نیاز دارد و همه پازل مثل مدیریت، بازیکنان، کادر فنی و هواداران باید تلاش کنند و کارشان را خوب انجام بدهند تا تیم موفق شود.

چه تصوری از بازی پرسپولیس و هوادار دارید؟

بازی بعد از دربی است و امیدوارم نتیجه خوبی بگیریم و 3 امتیاز را کسب کنیم تا در کورس بمانیم. سپاهان هم این هفته باخت و فرصت خیلی خوبی است تا از آن استفاده کنیم و به صدر برسیم. در هفته‌های قبل که پرسپولیس امتیاز از دست می‌داد رقیبان هم خدا را شکر امتیاز دادند که در ادامه فصل خیلی به پرسپولیس کمک می‌کند چون فاصله امتیازات خیلی کم است و می‌شود جبران کرد.

#پرسپولیس #لیگ برتر #اختصاصی گل #مهدی نوری
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها