49579
شریفات: به جای دربی بازی چلسی - وستهام را نگاه کردیم
17 آذر 1400 13:21
بازیکن تیم فوتبال آلومینیوم گفت: گل نخوردن در لیگ برای ما بسیار اهمیت دارد و می‌خواهیم این رکورد را حفظ کرده و از خود به جا بگذاریم.

روزنامه گل

اسماعیل شریفات در مورد تداوم صدرنشینی تیم فوتبال آلومینیوم در جدول رده‌بندی لیگ برتر اظهار داشت: خوشحالم که هم من گل زدم و هم تیمم همچنان برنده می‌شود. فکر می‌کنم دیگر تیم‌ها شکل خود را پیدا کردند و به شناخت از خود رسیدند. تمام تیم‌ها به ثبات تاکتیکی و فنی رسیدند و خدا را شکر روز‌های خوب ما هم ادامه دارد و همه بزرگان لیگ را شکست می‌دهیم. شکست دادن تیم‌های بزرگ لذت زیادی دارد و تیممان با هر برد شخصیت بیشتری می‌گیرد.

وی با اشاره به حساسیت رقابت با تیم‌های بالای جدولی تصریح کرد: این بُرد‌ها کار را برای ما سخت می‌کند چرا که رقبا حساب ویژه‌ای روی تیم ما باز می‌کنند و با قدرت به میدان می‌آیند. از این رو از این پس بازی‌ها برای ما سخت‌تر می‌شود. از طرفی قدرتی که از تیم ما بر لیگ قالب شده، باعث می‌شود همه تیم‌ها از ما بترسند و این برای تیم ما نقطه مثبتی است. تیم آلومینیوم در بهترین حالت قرار دارد و این صدرنشینی واقعاً دلچسب و شیرین است. امیدوارم بتوانیم این شرایط خوب را حفظ کرده و در بالای جدول بمانیم.

*برای قهرمانی و بالای جدول عجله نداریم

بازیکن تیم فوتبال آلومینیوم در مورد میزان آمادگی تیمش گفت: تیم ما یک‌دست است و همه در کار گروهی شرکت می‌کنند. بازیکن خاصی مالک گل‌های تیم ما نیست و تقریباً هر گل را یک بازیکن زده است. این یعنی همه نفرات در کار هجومی حضور دارند. بازیکن خاصی گلزنی نمی‌کند و گلزنان در ترکیب کل تیم پخش شدند. این شرایط در کار دفاعی هم به همین شکل است. ما از خط دروازه تا نوک حمله دفاع و حمله می‌کنیم. همین هم باعث می‌شود کم گل دریافت کنیم.

شریفات ادامه داد: این گل نخوردن برایمان خیلی مهم است. چرا که در گلزنی مشکلی نداریم. از این‌ رو باید به فکر گل نخوردن باشیم. چرا که اگر گل نخوریم تا پایان ۹۰ دقیقه هرطور هست گل می‌زنیم. هم رکورد گل نخوردن برایمان مهم است و هم کلین‌شیت برای دروازه‌بانمان اهمیت دارد. از این رو برای گل نخوردن خیلی تلاش می‌کنیم. تیم ما خیلی خاص است و برای قهرمانی و بالای جدول اصلا عجله ندارد. ما و مجموعه ایرالکو یک هدف داریم و روی همان هدف متمرکز شدیم و امیدوارم به این هدف برسیم.

*دربی آنقدر کسل کننده بود که نیمه دوم کانال تلویزیون را عوض کردیم

وی حضور در جمع تیم‌های بالای جدول را اتفاقی ندانست و تاکید کرد: مثلاً سایر تیم‌ها چه می‌کنند که ما از انجامش ناتوان هستیم؟ دیگر بازی بالاتر از دربی تهران که نداریم. آنقدر کسل کننده بود که نیمه دوم کانال تلویزیون را عوض کرده و بازی چلسی و وستهام را با هم تیمی‌ها در هتل نگاه کردیم. فکر می‌کنم با این کار چیزی را از دست ندادم. توهینی به دو تیم استقلال و پرسپولیس نباشد، اما این بازی هیچ لذتی نداشت. در حالی که تیم ما زیبا بازی می‌کند. حتی در بازی با ذوب آهن که بدون گل مساوی شد بار‌ها موقعیت ایجاد کردیم. هر که تیم ما را می‌بیند از بازی تیم لذت می‌برد.

بازیکن آلومینیوم به تلاش‌های مدیرعامل این تیم اشاره کرد و گفت: محرابی، مدیرعامل باشگاه ما در همه بازی‌ها حضور دارد و همیشه خود را به تیم می‌رساند. او برای کار خود ارزش قائل است. من همیشه فکر می‌کردم دو مدیرعامل خوب در ایران وجود دارد اول دهکردی و بعد سعید آذری، اما حالا محرابی را به عنوان یک مدیرعامل فوتبالی به این لیست اضافه می‌کنم. مدیرعامل و هیئت مدیره هیچ چیز برای تیم کم نمی‌گذارند و همه نیاز‌ها را به سرعت بر آورده می‌کنند. نسل‌های بعدی با این شرایط از فوتبالی که در اراک ادامه پیدا می‌کند لذت خواهند برد.

*نظم و انضباط یکی از رموز موفقیت آلومینیوم است

شریفات ادامه داد: از داخل کارخانه ایرالکو تا داخل زمینه همه با هم هستند. کوچکترین کار مدیران روی اصول است و این روند به هیئت مدیره باشگاه و در ادامه به مربی و بازیکنان منتقل می‌شود. این مجموعه نظم و انضباط دارد و یکی از رموز موفقیت همین است. محرابی درست مثل یک بازیکن که در لیست ۱۸ نفره باشد همیشه در کنار ما هست و بعد از بازی‌ها همیشه ما را تایید می‌کند؛ این باعث می‌شود دلگرم شده و بیشتر تلاش کنیم.

وی کاپیتان‌های تیم آلومینیوم را در ایجاد اتحاد در این تیم موثر دانست و تصریح کرد: میثم مجیدی و چند بازیکن بزرگ تیم ما از مهره‌های اثرگذار هستند. بسیار در ایجاد اتحاد موثر هستند و همه از او حرف شنوی داریم. مجیدی عضو اصلی همه بازی‌هاست و شاید در همه بازی‌ها بازی نکند، اما همیشه در کنار تک تک بازیکنان حضور دارد و باعث دلگرمی همه ماست. در این ۱۴ سالی که بازی کردم مجیدی یکی از کاپیتان‌های واقعی است و همه از او حساب می‌برند.

بازیکن آلومینیوم ادامه داد: حتی در استقلال هم کاپیتان‌های زیادی دیدم، اما مجیدی به معنای واقعی کاپیتان است و حرف‌هایش قبل از بازی باعث دلگرمی است. میثم آقایی و رامتین سلیمان‌زاده هم بعد از مجیدی از تاثیرگذارترین‌های تیم هستند. از این که با آن‌ها هم‌بازی هستم خوشحالم و هر روز چیز جدیدی از آن‌ها یاد می‌گیرم. امیدوارم شرایط به همین شکل ادامه پیدا کند و تماشاگران به ورزشگاه راه پیدا کنند. از آن‌ها می‌خوام به محض راهیابی به ورزشگاه صبور باشند و ۹۰ دقیقه تیم را تشویق کنند تا ما هم در آرامش اهداف هواداران و مدیران مجموعه ایرالکو را فراهم کنیم.

#آلومینیوم اراک
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها