49578
مرور بازی‌های سخت و نفس‌گیر استقلال تا نیم فصل
17 آذر 1400 13:18
توقف‌های استقلال در رقابت‌های لیگ برتر تا هفته هشتم به عدد پنج رسید، تا نگرانی‌ها نسبت به شرایط فنی استقلال به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند.

روزنامه گل

توقف‌های تیم فوتبال استقلال در رقابت‌های لیگ برتر تا هفته هشتم به عدد پنج رسید، تا نگرانی‌ها نسبت به شرایط فنی استقلال به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند.

هر چند کادرفنی استقلال همچنان معتقد است در برهه کنونی تنها سه امتیاز با صدر جدول فاصله وجود دارد، اما نیم نگاهی به بازی‌های باقیمانده تا پایان نیم فصل نخست رقابت‌های لیگ برتر این واقعیت را برملا می‌کند که کار برای مجیدی در هفته‌های پیش رو به هیچ عنوان آسان نیست.

استقلال در مقطع کنونی با کسب ۱۳ امتیاز از ۸ بازی در رده چهارم جدول رده‌بندی قرار دارد، اما ممکن است این جایگاه بعد از برگزاری بازی‌های این هفته رقابت‌های لیگ برتر تغییر پیدا کند که این مساله قطعاً مشکلاتی را برای مجیدی و شاگردانش به وجود خواهد آورد.

استقلال در هفته پیش رو یک بازی بسیار سخت برابر پیکان دارد که این دیدار می‌تواند چالشی متفاوت برای مجیدی به حساب آید، چون مجتبی حسینی پیش از شروع مسابقات با تیم مجیدی بازی تدارکاتی داشت و استقلال را به خوبی می‌شناسد و طبیعتاً نمی‌توان گفت پیکان در این مسابقه از پیش بازنده است.

پس از این مسابقه شاگردان مجیدی یک جدال شش امتیازی بسیار سرنوشت‌ساز را مقابل سپاهان اصفهان خواهد داشت که طبیعتاً با وجود حساسیت‌های موجود بر دیدار‌های این تیم در فصول گذشته می‌توان از این بازی به عنوان یکی از مسابقات سرنوشت ساز مجیدی یاد کرد.

موفقیت مجیدی در این دو بازی بسیار حائز اهمیت است، چون در صورتی که استقلال در این دو بازی نیز امتیاز از دست دهد و روند تساوی‌های سریالی خود را تکرار کند، آنگاه کار برای او و همکارانش در کادر فنی آبی‌پوشان به شدت سخت خواهد شد. هرچند تا به امروز هیچ نشانه‌ای بابت اولتیماتوم مدیریتی به کادرفنی استقلال در فضای رسانه‌ای مشاهده نشده، اما بعید است در صورتی که استقلال در دو بازی آینده خود نیز امتیاز از دست دهد، شرایط به همین منوال سپری شود.

آبی‌پوشان پس از این دو بازی یک بازی در جام حذفی مقابل نود ارومیه برگزار خواهد کرد و در هفته یازدهم لیگ برتر برابر تیم بحران زده پدیده به میدان می‌رود، اما پس از این دو بازی نسبتاً آسان و نه چندان مشکل‌ساز باید چهار بازی سنگین برگزار کند که طبیعتا کسب امتیاز از این بازی‌ها کار راحتی نیست.

ملاقات با آلومینیوم اراک، فولاد خوزستان، مس رفسنجان و در نهایت نفت مسجدسلیمان چهار دیدار سرنوشت ساز مجیدی در چهار هفته منتهی به پایان نیم فصل مسابقات است!

باید دید در نهایت شرایط به شکلی رقم خواهد خورد که مجیدی تا پایان نیم فصل روی نیمکت استقلال حضور داشته باشد یا اینکه نیمکت آبی‌های پایتخت در ادامه کار دستخوش تغییر و تحولات فنی قرار خواهد گرفت؟

#استقلال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها