دوست داشتم با برد دربی به باشگاه 100 تایی‌ها برسم
49573
مهدی شیری: قبول ندارم که بازیکنان پرسپولیس افت کرده اند!
17 آذر 1400 12:51
سیدیاسر رضوی - پرسپولیس در دربی 97 نتوانست در مسابقه‌ای که همه از کیفیت این بازی سرخابی‌ها گله داشتند، به زعم ادعای مهدی شیری، مدافع راست این تیم تنها با بدشانسی نتوانست برنده این مسابقه باشد. هرچند که او به مسائل داوری و قضاوت موعود بنیادی فر هم اشاره دارد که با سوت‌های مداوم بازی را متوقف می‌کرد. این مدافع که صدمین بازی خودش را در دربی 97 انجام داد از یک اتفاق می‌گوید که امیدوار بود بازی برای او پرسپولیس با برد به اتمام می‌رسید.

روزنامه گل

دربی 97 تمام شد اما همچنان انتقادها از این بازی که دو تیم استقلال و پرسپولیس انجام دادند به خصوص از استقلال زیاد است. بازی را چطور دیدی و به نظرت چرا در این مسابقه شرایط برد را نداشتید؟

باور کنید تنها بدشانسی باعث شد که نتوانیم در این بازی که می‌توانستیم در آن برنده باشیم، به نفع ما تمام نشود وبا نتیجه مساوی زمین مسابقه را ترک کردیم. به نظرم در این بازی حساس هر دو تیم به خصوص پرسپولیس در اوایل مسابقه تمرکز کافی را نداشت و برخی مسائل داوری هم روی جریان بازی تاثیر گذاشت. البته داربی شرایط خاص خودش را دارد. ما هم چند فرصت گلزنی داشتیم و اگر یکی از این فرصت‌ها تبدیل به گل می‌شد، شرایط بازی تغییر می‌کرد اما در کل شاید تصیمات داور هم در این بازی دخیل بود.

اینکه می‌گویند تیم گل محمدی در دربی‌ها ترسو بازی می‌کند را چطور می‌بینی؟

به هیچ وجه این حرف را قبول ندارم و دیدید که در این بازی به خصوص در نیمه دوم کاملا توپ و میدان در اختیار پرسپولیس بود و اگر بدشانس نبودیم به راحتی سه امتیاز این بازی را به اسم خودمان می‌کردیم و صدرنشین می‌شدیم. ما در همه دربی‌ها به نیت پیروزی به میدان می‌رویم و شانس گلزنی داشتیم اما نتوانستیم از فرصت‌های خودمان استفاده کنیم.

واقعا اینقدر داوری در دربی 97 تاثیرگذار بود که این همه در جریان بازی و بعد آن اعتراض داشتید؟

همیشه درباره داوری‌ها بحث وجود دارد. نظر شخصی من این است که بازی آن طور که باید گرم نبود چون در برخی از دقایق با سوت‌های داور بازی متوقف می‌شد. دوست داشتیم بازی بیشتر جریان داشته باشد و کمتر با سوت‌های داور دچار مکث شود اما این اتفاق رخ نداد و بازی سرد شده بود.

پرسپولیس در هفته‌های ابتدایی نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد و با مساوی و یک باخت حسابی از صدر جدول دور شد اما به نظر می‌رسد خیلی زود خودتان را پیدا کردید؟

طبیعی بود که در هفته‌های ابتدایی نتایج خوبی نگیریم چون بازیکنان جدید به ما اضافه شده بودند و نیازمند زمان بودیم تا به شرایط ایده‌آل برسیم که الان شرایط بهتر شده است و قطعا بهتر از این هم خواهد شد و به جایگاه همیشگی خودمان دست پیدا می‌کنیم. تیم ما به آرامش نیاز دارد و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

در این دربی که از نظر کیفی خوب نبود توانستی عملکرد مثبتی از خودت نشان بدهی و با انجام صدمین بازی خودت که در دربی بود برای پرسپولیس به باشگاه صدتایی‌های این تیم وارد شدی.

هدف من همیشه در هر مسابقه‌ای که کادرفنی صلاح دانسته به میدان بروم این بوده که بتوانم عملکرد خوبی داشته باشم و خوشحالم که در این چند هفته توانستم نمایش مناسبی داشته باشم تا رضایت هواداران که به من همیشه لطف دارند و کادرفنی را جلب کنم. این برای من افتخار است که با لباس پرسپولیس صدمین بازی خودم را انجام دادم و خیلی دوست داشتم در بازی صدم خودم برای این تیم در دربی برنده می‌شدیم و با برد وارد باشگاه صدتایی‌ها می‌شدم. با این حال این عدد 100 برای من ارزش زیادی دارم و از این بابت خوشحال هستم.

نظرت درباره اینکه می‌گویند برخی بازیکنان پرسپولیس از نظر فنی افت کرده‌اند و شرایط سابق خودشان را ندارند، چیست؟

این حرف را قبول ندارم چون هنوز شروع لیگ هستیم و با تغییراتی که در تیم بوده نیاز به زمان داریم تا روز به روز بهتر بشویم. ما فقط با تمرکز و تمرین بیشتر می‌توانیم سطح فنی خودمان را ارتقاء ببخشیم و این کار را هم حتما انجام می‌دهیم و روزهای بهتری از پرسپولیس خواهیم دید.

چقدر امیدوار به قهرمانی ششم متوالی این پرسپولیس هستی؟

شک نکنید این پرسپولیس بازهم مدعی اول قهرمانی است اما لیگ امسال جذاب است و تیم‌های مدعی زیاد هستند. با این حال حرف از قهرمانی از حالا زود است اما ما همیشه پرسپولیس هستیم و همیشه برای قهرمانی می‌جنگیم.

#پرسپولیس #مهدی شیری #اختصاصی گل #سیدیاسر رضوی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها