49526
نبرد همسایه‌های لیگ یک فوتبال برای بازگشت به جمع مدعیان
17 آذر 1400 10:40
هفته نهم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور در حالی امروز(چهارشنبه) در شهرهای مختلف کشور برگزار می‌شود که در همدان تیم شهرداری مصاف دشوار مقابل شهرداری آستارا برای کسب سه امتیاز دارد.

روزنامه گل

هر ۲ تیم با ۱۲ امتیاز از هشت بازی در میانه‌های جدول رده‌بندی لیگ یک قرار دارد منتهی شهرداری همدان با تفاضل گل بهتر هفتم و شهرداری آستارا در مکان نهم قرار گرفته‌اند.

نبرد ۲ تیم برای نخستین بار برگزار می‌شود و باتوجه به شرایط امتیاز تیم‌ها در جدول رده‌بندی مسابقات، پیروزی در این دیدار بسیار حایز اهمیت است.

برد، تساوی و شکست هر ۲ تیم مشابه است و تاکنون به سه برد، سه تساوی و ۲ شکست دست یافته‌اند اما شهرداری همدان ۲ برابر حریف گلزنی داشته است تا با تفاضل گل بهتر در رده بالاتر قرار بگیرد.

فرار از شکست

شهرداری همدان در سه هفته اخیر ۲ بار در لیگ یک و یک بار در جام حذفی برابر حریفان خود با شکست مواجه شده و حالا به دنبال فرار از این عادت تلخ ات.

هر چند کادر فنی این تیم مدعی هستند که اشتباهات داوری باعث این وضعیت شده اما همگان می‌دانند که اشتباه داور جزیی از فوتبال است و باید با آن ساخت.

شاگردان طلایی منش در هفته هفتم و هشتم لیگ یک به ترتیب مقابل مس کرمان و پارس جنوبی جم متحمل شکست شدند ضمن اینکه هر ۲ تیمی حریف را از بحران خارج کرده و مانع از برکناری سرمربیان این ۲ تیم شدند.

آن‌ها در جام حذفی هم اگرچه به جوانان میدان دادند، اما مقابل خیبر شکست را پذیرا شدند تا شهرداری در سه هفته اخیر به برد نرسد و همین مساله باعث شد تا از جمع مدعیان فاصله بگیرند.

حالا شاگردان طلایی منش به دنبال جبران نتایج از دست رفته و بازگشت به جمع مدعیانی هستند که می‌توان با یک برد به آن‌ها نزدیک شد.

برتری شهرداری در این دیدار می‌تواند در بهترین حالت آن‌ها را سه پله در جدول ارتقا دهد اما شکست و تساوی به خصوص در این بازی خانگی نتیجه نامطلوب به شمار می‌رود.

نماینده همدان در صورت شکست احتمال سقوط سه پله‌ای در جدول خواهد داشت و تساوی خانگی نیز به همان‌اندازه باخت تاثیر منفی دارد.

نماینده همدان در صورت شکست احتمال سقوط سه پله‌ای در جدول خواهد داشت و تساوی خانگی نیز به همان‌اندازه باخت تاثیر منفی دارد.

شهرداری جزو بهترین خط دفاعی لیگ یک به شمار می‌رود و با هشت گل زده نیز در ردیف بهترین گلزنان مسابقات است و امروز باید از فرصت میزبانی برای برد دیگر استفاده کند.

بازیکنان شهرداری همواره ثابت کرده‌اند که می‌توانند به خوبی از شرایط بحرانی خارج شوند اما مهمتر از مسایل فنی، شرایط روحی روانی مناسب است که باید در این تیم تقویت شود.

آستارا، ناکام در برد

شهرداری آستارا حریف این هفته تیم شهرداری همدان در هفته‌های اخیر موفق به کسب پیروزی نشده و شرایط این تیم هم مطلوب نیست.

شاگردان فرشاد پیوس اگرچه با ۱۲ امتیاز در میانه جدول قرار گرفته‌اند اما از هفته پنجم تاکنون موفق به برد نشدند تا تحت فشار قرار بگیرند.

این تیم هفته گذشته نیز به تساوی بدون گل در بازی خانگی دست یافت تا بی‌صبرانه به دنبال کسب سه امتیاز باشد.

آن‌ها در بازی‌های خارج از خانه سابقه کسب پیروزی مقابل حریفان خود را داشته‌اند و از این رو تیم شهرداری همدان باید مراقب شرایط حریف باشد.

البته شاگردان پیوس با چهار گل زده جزو ضعیف‌ترین تیم‌های حال حاضر لیگ یک به لحاظ خط تهاجمی هستند اما در دفاع بهتر عمل کرده‌اند.

شاگردان پیوس با چهار گل زده جزو ضعیف‌ترین تیم‌های حال حاضر لیگ یک به لحاظ خط تهاجمی هستند اما در دفاع بهتر عمل کرده‌اند.

پیوس همواره مقابل تیم‌های همدانی هجومی بازی کرده و البته به خوبی با جو ورزشگاه شهید حاجی بابایی که میزبان این بازی است، تسلط دارد.

تیم او در صورت برد مقابل شهرداری همدان می‌تواند چند پله در جدول شانس صعود داشته باشد اما شکست اوضاع این تیم را وخیم می‌کند.

#شهرداری همدان #شهرداری آستارا #لیگ دسته اول
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها