49513
مرفاوی: پرسپولیس با اشتباه داور از شکست دربی فرار کرد
16 آذر 1400 22:16
پیشکسوت استقلال این تیم را مستحق برتری در دربی می‌داند و مدعی است اگر اشتباه داوری نبود، شاگردان مجیدی می‌توانستند برنده این جدال لقب گیرند.

روزنامه گل

دربی پایتخت با نمایش کسالت بار دو تیم و تساوی بدون گل پایان یافت و این در حالیست که صمد مرفاوی گلزن اسبق آبی‌ها مدعی است که این تیم قادر بود حریف را در صورتی که داور تصمیم درستی می گرفت شکست دهد. وی در این باره می گوید: عدم کیفیت دربی به این دلیل است که اغلب مسابقات لیگ برتر در حال حاضر با چنین شرایطی برگزار می شود و به همین خاطر نتیجه ای که در مسابقه بین استقلال و پرسپولیس رقم خورد باورنکردنی نبود. باید حقیقت را گفت که می‌توانستیم بازی را با همین نتیجه پیش بینی کنیم. دلیلش هم این است که در تمام فوتبال‌های باشگاهی کشور هفته‌های کم گلی داریم. متأسفانه تمام باشگاه‌ها دچار فقر گلزنی شده اند. این مشکل را در دربی به وضوح می‌توانستیم ببینیم که نه تنها گلزن نداریم بلکه بازیکن تأثیرگذار برای ایجاد موقعیت گل هم نداریم. موقعیت‌های گل کمی در اختیار مهاجمان قرار می‌گیرد و همان چند موقعیت هم توسط مهاجمان حیف و میل می‌شود.

وی درباره اعتراض استقلال به صحنه لحظه پایانی بازی و اعتقادشان به پنالتی می گوید: صحنه‌ای که در دقیقه ۸۷ دربی رخ داد کاملاً شبیه به همان اتفاقی بود که هنگام رویارویی پرسپولیس و مس در رفسنجان به وقوع پیوست. عیسی آل کثیر دقیقاً مانند رودی ژستد سرنگون شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد و پرسپولیس به لطف همان گل از شکست گریخت ولی برای استقلال پنالتی اعلام نشد.

مرفاوی دلیل کیفیت کم این بازی را اینطور توصیف می کند: شاید خیلی‌ها فکر می‌کردند نبود تماشاگر استرس را کم می‌کند تا استقلال و پرسپولیس بازی خودشان را انجام دهند. با این حال هیچ نشاط و شادابی تاکتیکی در دو تیم به خصوص در نیمه اول ندیدیم.

حضور سیدحسین حسینی درون دروازه نیز با این واکنش مربی اسبق این تیم همراه شد: هیچ کدام از دروازه‌بان‌ها محکی جدی نخوردند. حسینی یک توپ را با پا کنترل کرد که ممکن بود به ضررش تمام شود اما در تایمینگ‌های خروح بسیار خوب بود.

وی درباره عملکرد استقلال طی هفته های اخیر و پنج تساوی پیاپی آنها می گوید: وقتی سپاهان امتیاز از دست می‌دهد ما اگر بخواهیم قهرمان شویم باید برنده شویم. چه سپاهان و چه دیگر رقبا. در غیر این صورت کار به روزهای آخر کشیده می‌شود. به نظرم استقلال امسال پتانسیل قهرمانی دارد اما در روزهایی که دیگران نتیجه نمی‌گیرند باید تمام امتیازات را کسب کند.

مرفاوی درباره عملکرد بازیکنان خارجی استقلال نیز اینطور توضیح داد: در زمان گذشته تیام، جباروف و پاتوسی بودند. نمی‌دانم مساله فشار روی ژستد و یامگاست یا نه. شاید بازیکان فعلی هم در چنین شرایطی هستند. ژستد البته باید یکی از آن سرها را گل می‌کرد. نمی‌دانم فشار زیاد بود یا مساله فنی است اما باید بهتر کار می‌‌کرد. وقتی یک فوتبالیست خارجی به تیمی می‌آید باید حتماً یک سروگردن از بازیکنان خودمان بالاتر باشد که مربی فوتبالیست داخلی را کنار بگذارد و به مهره خارجی بازی بدهد. درواقع بازیکن خارجی باید تأثیرگذار باشد ولی تا اینجای کار مهره‌های خارجی استقلال را تأثیرگذار ندیدم.


مربی اسبق استقلال خروج ستاره‌ها از لیگ را عاملی برای کاهش کیفیت این فصل رقابت ها و خصوصا در دربی عنوان می کند: به نظرم جذابیت‌های حاشیه‌ای که هواداران دنبالش هستند را کمتر شاهد خواهیم بود. باید پذیرفت رفتن بازیکنان تأثیر گذار به لیگ‌های اروپایی روی عملکرد سایر فوتبالیست‌های شاغل در لیگ برتر نیز مشخص است.

#صمد مرفاوي #استقلال #پیشکسوت استقلال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها