کاش بعد از دربی روزه سکوت می‌گرفتید
49476
ادعا، در حد لالیگا
16 آذر 1400 18:02
لطفا به این دوگانگی بزرگ پایان بدهید؛ یا طوری بازی کنید که حرف می‌زنید، یا طوری حرف بزنید که بازی می‌کنید

روزنامه گل

روزنامه گل- متاسفانه مشکل ما فقط این نیست که دربی تهران کیفیت کافی نداشت و نود دقیقه تمام باعث زجر و عذاب بیننده‌ها شد. مشکل بزرگتر این است که آقایان در پرسپولیس و استقلال دست به هر کاری می‌زنند تا به مردم ثابت کنند بازی خوبی انجام داده‌اند و آنها قدرت درک این موضوع را ندارند! پس از آن که شماری از بازیکنان پرسپولیس مثل امید عالیشاه و سعید آقایی مدعی شدند «دربی خیلی هم خوب بوده»، نوبت به حمید مطهری رسید که در برنامه فوتبال برتر از همین حرف‌ها بزند و برای اثبات ادعای خودش زمین و زمان را به هم بدوزد.

حقیقتش دستیار یحیی گل‌محمدی در فوتبال برتر حرف‌هایی زد که به هیچ‌وجه قابل قبول نبود. به عنوان مثال او ادعا کرد تا به حال سابقه نداشته در دربی تهران تیمی بتواند 500 پاس بدهد. این در حالی است که قبلا پرسپولیس چنین آماری را در دربی برگشت لیگ شانزدهم به ثبت رسانده بود. حالا از این که بگذریم، پرسش اینجاست که رد و بدل شدن پاس‌های پرتعداد و بی‌حاصل، عمدتا در زمین خودی یا میانه میدان چه سودی دارد و به درد چه کسی می‌خورد؟ فایده 500 پاس چیست، وقتی خروجی آن «صفر» ضربه در چارچوب است؟ تیم‌ها به هم پاس می‌دهند تا فرصت درست کنند، گل بزنند و نمایشی زیبا و عامه‌پسند را مقابل چشم مردم قرار بدهند. اگر قرار است هی به هم پاس بدهید، آمار را بالا ببرید و بهره‌ای از این بازی به اصطلاح مالکانه نبرید، خب این چه سودی دارد؟

متاسفانه چیزی که در زمین می‌بینیم، اغلب اوقات یک فوتبال شلخته و غیرقابل دفاع است. در نقطه مقابل چیزی که در مقام ادعا و بیان از آقایان می‌شنویم، طوری است که آدم فکر می‌کند مسوولان لالیگا یا بوندس‌لیگا در حال نطق هستند! لطفا به این دوگانگی بزرگ پایان بدهید؛ یا طوری بازی کنید که حرف می‌زنید، یا طوری حرف بزنید که بازی می‌کنید.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها