اینها را نمی‌بینی دراگان؟
49429
به‌به؛ عجب فوتبالی!
16 آذر 1400 13:34
  هنوز هم جنجال‌های آن نقل قول کذایی از دراگان اسکوچیچ ادامه دارد؛ همان که سرمربی تیم ملی در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های کشورش گفته بود: «فیزیک و تکنیک بازیکنان ایرانی عالی است، اما آنها از نظر تاکتیکی هنوز جای پیشرفت دارند و روز به روز بهتر می‌شوند.» یادتان هست چه بلوایی به پا شد؟

روزنامه گل

مهدی طارمی جواب اسکو را داد، یک اردو را از دست داد و حالا می‌گویند شاید اردوی بهمن‌ماه تیم ملی را هم از دست بدهد. پیشکسوتان فوتبال ایران هم در رسانه‌ها رگ گردن کلفت کردند و از این جسارت (!) مربی کروات برآشفتند.

حالا نه اینکه خود اسکو خیلی مربی بزرگی باشد، اما خداوکیلی حرفی که زده بود بیراه بود؟ اگر فکر می‌کنید این‌طوری است، یک بار دیگر بنشینید و فیلم دربی ۹۷ پایتخت را تماشا کنید. به خدا قسم اگر بتوانید چنین شکنجه‌ای را تاب بیاورید. این بازی چیزی نبود غیر از نود دقیقه ترس، احتیاط، تدابیر غلط فنی، زیر توپ زدن، با کمترین حرکات ترکیبی و تاکتیکی. از قضا سرمربی تیم ملی هم در ورزشگاه تشریف داشت و بازی را دید، اما به نظر می‌رسد اگر او در این زمان ۹۰ دقیقه‌ای یک درخت دیگر کنار درخت مارک ویلموتس می‌کاشت، استفاده بیشتری از عمرش کرده بود! شما جای دراگان بودید، از دل بازی شنبه کدام فوتبالیست را به تیم ملی فرا می‌خواندید؟ تازه گریبان او را گرفته‌اند که چرا مهدی ترابی را فیکس بازی نمی‌دهی. منظورشان همین ترابی افول‌کرده پرسپولیس است که ۳۰ درصد فصل گذشته‌اش هم کیفیت ندارد.

فوتبال ایران از نظر فنی و تاکتیکی چیزی بیشتر از آنچه عصر شنبه دیدیم ندارد. مخصوصا در لیگ امسال به سختی می‌توان مسابقه‌ای را پیدا کرد که ارزش محتوایی بالاتری داشته باشد. ۲۵ درصد مسابقات لیگ بیست‌ویکم با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسیده‌اند و همین فکت ساده آماری، گواه آن است که لیگ برتر کشورمان از نظر جذابیت زیر خط فقر قرار دارد. خود اسکوچیچ هم بی‌اندازه خوشبخت است که اسکلت تیمش را بر پایه لژیونرها بنا کرده و نیازی به نازکشی از بازیکنان متوسط باقی مانده در لیگ ایران ندارد. این وسط فقط داستان حمید مطهری، دستیار یحیی گل‌محمدی جالب است که پیش از شروع فصل جاری در انتقاد از شرایط تیم ملی گفته بود: «این تیم بیشتر بازیکن‌محور است تا تاکتیک‌محور»! جایگاه اسکوچیچ که در فوتبال دنیا مشخص است و بنده‌خدا رزومه و ادعای خاصی ندارد، اما برای منتقدان او هم خوب نیست که فوتبال به این زشتی بازی کنند.

#اسکوچیچ #تیم ملی #اختصاصی گل #دربی #فوتبال ایران
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها