در ششمین جشن قهرمانی پرسپولیس حضور خواهم داشت
49419
نعمتی: کادر فنی ما با اختلاف بهترین کادر فنی ایران است
16 آذر 1400 12:26
آرش جعفری - مدافع پرسپولیس عقیده دارد این تیم روزبه‌روز بهتر خواهد شد و با پس گرفتن جایگاهشان در صدر جدول بازهم قهرمان خواهند شد.  

روزنامه گل

علی نعمتی مدافع پرسپولیس که موفق شده با حضور خودش در خط دفاعی پرسپولیس مانع گل خوردن این تیم شود عقیده دارد این موفقیت حاصل تلاش تیمی است و فقط ابا حضور او در خط دفاع ، پرسپولیس به این موفقیت نرسیده است.

نعمتی در ادامه می‌گوید با حضور در پرسپولیس به آرزوی بچگی‌اش رسیده و از اینکه در یک تیم بزرگ بازی می‌کند بسیار خوشحال است. نعمتی به کادر فنی پرسپولیس هم اشاره دارد و می‌گوید یحیی گل محمدی به همراه سایر اعضای کادر فنی بهترین مربیان ایران هستند.

علی نعمتی با اشاره به اینکه سپاهان و گل گهر رقیبان اصلی این تیم برای قهرمانی هستند می‌گوید با حضور تمام مدعیان بازهم پرسپولیس قهرمان می‌شود و می‌خواهد ششمین قهرمانی را با تیمی که از بچگی به آن علاقه‌مند بوده جشن بگیرد.

از حضور در پرسپولیس بگو. جو این تیم را چطور می‌بینی؟

من از دوران بچگی به پرسپولیس خیلی علاقه داشتم و برای همین خیلی دوست داشتم در این تیم بزرگ بازی کم. خدا را شکر به آرزوی خودم رسیدم و حالا دارم در این تیم بزرگ بازی می‌کنم. در خصوص جو تیم هم باید بگویم جو تیم خیلی خوب است. حضور در کنار بزرگان فوتبال ایران باعث می‌شود که شما احساس کنید در یک جو خوب هستید. پرسپولیس مربیان بزرگ و بادانشی دارد و همین باعث می‌شود در جو خوبی قرار داشته باشید. اینکه بتوانید در یک تیم بزرگ و در کنار بازیکنان بزرگ باشید به شما حس خیلی خوبی می‌دهد. خدا را شاکرم این حس خوب را از نزدیک تجربه و احساس کردم.

با توجه به اینکه در خط دفاع بازی می‌کنی از حضور در کنار سید جلال بگو. حضور در کنار او چقدر به تو کمک کرد تا در پرسپولیس جا بیفتی ؟

قبل از هر چیزی باید بگویم بازی در کنار آقا سید افتخار بزرگی است. شما وقتی در کنار یک بازیکن بزرگ بازی کنید اعتمادبه‌نفس بهتری پیدا می‌کنید خصوصاً در تیمی مثل پرسپولیس. من هم مثل سایر بازیکنان از تجربه آقا سید استفاده می‌کنم. من خیلی دوست داشتم از ایشان چیزهای جدیدی یاد بگیرم. مطمنا در ادامه راه نیز بازی در کنار ایشان به من کمک می‌کند در فوتبالم پیشرفت بیشتری بکنم. من اعتقاد دارم از بازیکنی مثل سید جلال می‌توان چیزهای زیادی یاد گرفت و به تجربه خودم اضافه کنم.

در 3 بازی گذشته در کنار فرجی زوج خط دفاع پرسپولیس را تشکیل دادید و بعد از تشکیل این زوج پرسپولیس گلی دریافت نکرده است در این خصوص صحبت می‌کنی؟

ببینید اینکه پرسپولیس در این 3 بازی گلی دریافت نکرده فقط به من و فرشاد مربوط نمی‌شود بلکه این موضوع به ساختار دفاعی و نوع بازی تیم برمی‌گردد. ما هرچقدر در لیگ جلوتر آمدیم بهتر شدیم و شما نتیجه را در 3 بازی قبلی می‌بیند. بنابراین فقط من و فرجی باعث این موضوع نیستیم. پرسپولیس یک تیم است و موفقیت دربازی‌ها نتیجه تلاش کل تیم است. خدا را شکر با توجه به کادر فنی بزرگ و خوبی که داریم مشکلات تیم رفته‌رفته حل شد و هماهنگ‌تر شدیم و برای همین دیگر مشکل نداریم و مطمئن باشید در ادامه بهتر هم خواهیم شد.

از دربی بگو حضور در اولین دربی چطور بود ؟

واقعاً حس خیلی خوبی بود. من از زمانی که فوتبالیست شدم دوست داشتم با پیراهن پرسپولیس در دربی بازی کنم. خدا را شکر به آرزوی خودم رسیدم.

جو دربی تو را نگرفته بود؟

نه خدا را شکر جو دربی من را نگرفته بود. اما درعین‌حال خیلی خوشحال بودم که دارم در دربی بازی می‌کنم. هرکسی این شانس را ندارد در بازی بزرگ برای یک تیم بزرگ بازی کند. خدا را شکر این مهم قسمت من شد تا با تیم بزرگ پرسپولیس در بازی یک بزرگ بازی کنم. واقعاً حس خیلی خوبی بود.

پرسپولیس می‌توانست برنده این بازی باشد ؟

ما اگر کمی شانس داشتیم برنده می‌شدیم. ما برای برد به زمین آمده بودیم. در طول بازی به‌خصوص نیمه دوم موقعیت‌های خوبی داشتیم که از دست رفت. در طول بازی مالک توپ و میدان بودیم و بهتر از استقلال بازی کردیم. اما حیف که نشد برنده باشیم.

در یک صحنه استقلالی‌ها عقیده داشتند که فرشاد فرجی بر روی ژستد خطای پنالتی مرتکب شده آیا واقعاً پنالتی بود ؟

اصلاً پنالتی رخ نداد من نزدیک فرشاد بودم او هیچ برخوردی با بازیکن حریف نداشت. من نمی‌دانم چرا گفتند پنالتی شده است. خدا شاهد است بازیکن حریف اغراق کرد. من عقیده دارم داور در آن صحنه بهترین تصمیم را گرفت. البته باید این را هم اضافه کنم که داور در نیمه اول هم درصحنه آفساید بهترین تصمیم را گرفت چون بازیکن حریف در آفساید بود.

برخورد هواداران در این مدت با تو چطور بوده ؟

پرسپولیس هواداران خیلی خوبی دارد و در این مدت به من خیلی لطف داشتند. جا دارد از حمایت‌ها و اظهار لطف آن‌ها تشکر و قدرانی کنم. تلاش می‌کنم با بازی‌های خوب جواب محبت‌های هواداران را بدهم و در طول مدت حضورم در پرسپولیس بازیکن مؤثری و خوبی باشم و در زمره بهترین‌ها قرار بگیرم.

چه شد که شماره 6 را انتخاب کردی ؟

واقعاً نمی‌دانم( باخنده). سؤال سختی بود. خب وقتی به پرسپولیس آمدم یک سری بازیکن از تیم رفته بودن و متعاقباً چند شماره خالی وجود داشت منهم شماره 6 را انتخاب کردم. در سال‌های گذشته بازیکنان بزرگی شماره 6 را می‌پوشیدند و من هم دوست داشتم افتخار پوشیدن پیراهن این بزرگان را داشته باشم.

عکس‌العمل کریم باقری چه بود ؟

خب بعد از انتخاب شماره 6 پیش آقا کریم رفتم و از ایشان اجازه گرفتم و ایشان هم اجازه دادند که با پیراهن شماره 6 بازی کنم. ایشان بازیکن بزرگی بودند و یکمی از اسطوره‌های فوتبال ایران و پرسپولیس بودند. البته ایشان برای من آرزوی موفقیت کردند و گفتند امیدوارم سال‌های خوبی را در کنار هم در پرسپولیس سپری کنیم. امیدوارم بتوان امانت‌دار خوبی برای شماره 6 باشم. البته باید این نکته را هم اضافه کنم علاوه بر اینکه با آقا کریم صحبت کردم و رخصت گرفتم با کادر فنی هم‌صحبت کردم و از آن‌ها هم اجازه گرفتم که شمار 6 را بپوشم.

فکر می‌کنی با پرسپولیس قهرمان بشوی تا در جشن قهرمانی ششم حضورداشته باشی؟

شک نکنید پرسپولیس بخت نخست قهرمانی است. ما تمام تلاش خودمان را می‌کنیم تا با ارائه بهترین بازی‌ها قهرمان شویم. شما بدانید خیل زود جای خودمان در صدر جدول را پس می‌گیریم و در ادامه هم جشن ششمین قهرمانی را برپا می‌کنیم.

رقیبان پرسپولیس برای قهرمانی چه تیم‌هایی هستند؟

من فکر می‌کنم سپاهان ، گل گهر و استقلال با توجه به هزینه چند برابری که نسبت به ما داشته‌اند، رقیب جدی برای قهرمانی هستند. اما بدانند که ما قهرمانیم و برای شاد کردن هواداران تمام تلاش خودمان را می‌کنیم تا سال خوبی را برای آن‌ها رقم بزنیم.

کار کردن با یحیی گل محمدی چطور است ؟

خب من قبلاً هم افتخار شاگردی آقا یحیی را داشته‌ام. من با جرات می‌گویم کادر فنی پرسپولیس با اختلاف بهترین کادر فنی ایران هستند. الان هم خوشحال هستم که در پرسپولیس با ایشان کار می‌کنم تا چیزهای بیشتری یاد بگیرم. امیدوارم جواب اعتماد آقا یحیی را با بازی‌های خوب بدهم.

زمانی که برانکو مربی پرسپولیس بود تو را می‌خواست چه شد به پرسپولیس نیامدی ؟

بله درست است. آقای برانکو مربی بسیار خوبی بودند و باعث افتخار است که ایشان هم به من اعتماد داشتند. اما آن موقع من با شهر خودرو قرارداد داشتم و نمی‌توانستم جدا شوم و اگر هم می‌خواستم جدا شوم باید مبلغ زیادی برای رضایت‌نامه می‌دادم. از سوی دیگر آن موقع من خیلی جوان‌تر بودم و می‌خواست تجربه بیشتری در لیگ کسب کنم و بعد به پرسپولیس بیام تا مثمر ثمر باشم. خدا را شکر که این اتفاق امسال رخ داد و توانستم به تیم محبوبم بیام. البته امسال همه در جریان هستند که برای پرسپولیسی شدنم مشکلاتی در سر راهم وجود داشت اما درنهایت مشکلات حل شد و پیراهن پرسپولیس را پوشیدم.

در بازی با صنعت نفت بعد از 2 سال هواداران به ورزشگاه آمدند و این اولین تجربه تو با حضور هواداران بود چه حسی داشتی ؟

ببینید فوتبال با حضور هواداران زیبا است. وقتی هوادار در ورزشگاه نباشد انگار شما یک‌چیزی کم دارید. هواداران به شما انگیزه می‌دهند. دربازی با صنعت نفت هواداران مثل همیشه به‌خوبی تیم را حمایت کردند و باعث پیروزی ما شدند. باور کنید دلم برای حضور هواداران تنگ‌شده بودند. تجربه خوبی بود خیلی دوست داشتم در حضور هواداران پرسپولیس برای این تیم بازی کنم و حالا این حس خوب را از نزدیک تجربه کردم. امیدوارم هرچه زودتر مشکل کرونا حل شود و هواداران بازهم به ورزشگاه بیایند.

علی نعمتی به تیم ملی هم‌فکر می‌کند ؟

صد درصد همین‌طور است. خیلی دوست دارم بعد از پرسپولیس به تیم ملی هم برسم. من تمام تلاشم را می‌کنم تا به تیم ملی دعوت شوم. انشاالله که به این هدف و آرزوی خودم هم برسم.

#علی نعمتی #پرسپولیس #آرش جعفری #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها