وقتی هواداران فوتبال فهم تر از مربیان و بازیکنان می‌شوند
49296
بازی مضحک و مصاحبه‌های مضحک تر!
15 آذر 1400 13:13
در دربی 97 یکی از ضعیف ترین و مضحک ترین بازی‌ها را از سوی سرخابی‌ها شاهد بودیم. آنقدر بد و کسل کننده که می‌شود با آهنگ معروف کارتون پت و مت دست کم 30 دقیقه از این بازی را برای پخش شدن در برنامه‌ها و کانال‌های طنز و سرگرمی گلچین کرد!

روزنامه گل

گلچینی از انواع اشتباهات باور نکردی فردی و تیمی که شاید در سطح دربی و لیگ برتر که هیچ، در سطح لیگ‌های استانی هم نیست. بازیکنی یک توپ ساده را نمی‌تواند استپ کند و از بین پاهایش در می‌رود، آنهم نه یکبار و دوبار! سه نفر برای ضد حمله به سمت دروازه حریف یورش می‌برند، اما همگی توپ را جا می‌گذارند. به اینها مجموعه‌ای از پاس‌های اشتباه و یک و دو کردن بازیکنان دو تیم با یکدیگر و سایه زنی بازیکنان چند میلیاردی را اضافه کنید و تازه بازهم کلی صحنه دیگر برای تعریف کردن از این بازی باقی می‌ماند. در چنین شرایطی می‌بینیم بازیکنان و مربیان استقلال و پرسپولیس به جای آنکه از عملکرد و نمایش افتضاح خودشان که حاصل اش فقط یک ضربه پاس گونه و نصفه و نیمه داخل چارچوب دروازه‌ها بود شرمنده وسرافکنده باشند، با توپ پر مقابل دوربین‌ها و خبرنگاران حاضر می‌شوند و از اشتباهات داوری و بخت واقبال بلند حریف می‌نالند و غرولند می‌کنند که به حق شان که برد و 3 امتیاز دربی بود نرسیدند! عالیشاه که کلا فصل جدیدی را باز کرده در مقابل انتقاد‌ها به طور کل منکر بازی بد و ضعیف و پر اشتباه تیم‌ها در دربی می‌شود و با تعجب و اعتماد به نفسی مثالزدنی می‌گوید:« بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم و در نیمه دوم موقعیت‌های مناسبی داشتیم که استفاده نکردیم. من برخلاف شما فکر می‌کنم بازی از نظر فنی خیلی خوب بود!» با شنیدن این صحبت‌ها این تصور در مخاطب ایجاد می‌شود که نکند این خودش بوده که 90 دقیقه سوتی بزرگی داده است که یک بازی دیگر را به جای دربی تماشا کرده است!؟ صالح مصطفوی فریاد می‌زند که اگر مسلمان نیستید لااقل آزاده باشید. این جمله‌ای که است باید خطاب به سرخابی‌ها گفت. یک جمع 40-50 نفره از مردان داخل زمین تا نیمکت نشینان که مجموع دستمزد یک فصل شان رقمی در حدود 100 میلیارد تومان می‌شود، به اندازه یک میلیون تومان هم فوتبال بازی نکرده‌اند و به جای سرافکندگی از زمین و زمان طلبکار هستند و از حق نداشته خودشان برای بردن و 3 امتیاز دربی می‌گویند. حق با فرهاد مجیدی است، اگر بخواهیم خلاصه‌ای از دربی را گلچین کنیم به همان صحنه دقیقه 86 خلاصه می‌شود و این موضوع به تنهایی نشان دهنده عمق فاجعه است! فوتبالی که با وقت‌های اضافه اش بالغ بر 90 دقیقه جریان داشت جز یک صحنه و یک لحظه اش دیگر هیچ چیزی برای تماشا و گفتن نداشت. همان صحنه‌ای که فارغ از پنالتی بودن یا نبودن، سطح مهاجم خارجی که انتخاب کادرفنی استقلال است را نشان می‌دهد. مهاجمی که از یک پا انداختن برای توپ در حساس ترین صحنه بازی عاجز است!

بدتر از نمایش ضعیف و افتضاح سرخابی‌ها و آنهایی که تلاش می‌کنند واقعیت را وارونه جلوه داده و به خودشان و دیگران تلقین کنند که دربی زیبا بود، نفراتی مثل فرهاد مجیدی هستند که مدعی‌اند دربی همین است و اصلا نباید انتظاری غیر از این از یکی دوجین بازیکن و مربی چند میلیاردی داشت! فرهاد می‌گوید به خاطر گرفته نشدن پنالتی استقلال دلش برای هوادارانی که غصه می‌خورند می‌سوزد، اما دلش برای هوادارانی که نمایش افتضاح استقلال و پرسپولیس در دربی 90 دقیقه روی اعصاب و روان شان بود کسی دلش نمی‌سوزد. یحیی گلمحمدی که به شکل عجیب و بهانه‌ای باور نکردنی کنفرانس مطبوعاتی را پیچاند با توپ پر به کنفرانس خبری می‌آیید و از بی اخترامی شدن به باشگاه پرسپولیس در تحریم شدن کنفرانس خبری قبل از دربی می‌گوید:« کار چند خبرگزاری که نشست خبری را تحریم کردند ناپسند و بی احترامی به باشگاه بزرگ پرسپولیس بود.» جالب اینکه او در ادامه به جای اینکه بگوید نمایش ضعیف تیمش هم بی احترامی به پرسپوایس و هوادارانش بود، برعکس مدعی می‌شود که خیلی هم خوب بازی کردند:« بازی جانداری را دیدیم و بیشتر بازی در اختیار پرسپولیس بود. موقعیت‌های خوبی داشتیم و می‌توانستیم استقلال را ببریم. حتی در نیمه دوم در زمین حریف فرصت‌های خوبی داشتیم.» آنچه که مسلم است فوتبال ایران با این مربیان و بازیکنان راه به جایی نمی‌برد و با نگاهی به واکنش‌های هواداری به دربی 97 به وضوح می‌توان گفت درک و بینش و دانش فوتبالی هواداران دوتیم از مربی‌ها و بازیکنان سرخابی بیشتر اس. لا اقل آنها فرق بازی خوب و بد ، فرق فوتبال زشت و زیبا را می‌فهمند و برخلاف گلمحمدی و شاگردانش از این طرف و مجیدی و شاگردانش از آن طرف هیچ کدام از بازی تیم‌های خودشان راضی نبودند و حتی در کری خوانی‌های مجازی هم ادعای خوب بازی کردن و مستحق برنده بودن نداشتند!

#دربی #داربی #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها