کم گل زن های خوب گل خور‌ !
49290
صنعت‌نفتی که آبادانی‌ها را راضی نکرده است
15 آذر 1400 12:46
عملکرد تیم فوتبال صنعت نفت مخصوصاً در بازی‌های خانگی نشان می‌دهد این تیم پس از گذشت ۸ هفته از لیگ برتر همچنان منفعل است.

روزنامه گل

آمار تیم‌هایی که علیرضا منصوریان طی سال‌های اخیر مسئولیت آن‌ها را به عهده داشته چندان مورد رضایت و دلچسب نیست. آبادانی‌ها انتظار داشتند با حضور این مربی بتوانند روز‌های بهتری را تجربه کنند، اما با گذشت ۸ هفته از رقابت‌های لیگ برتر هنوز توقعاتشان بر آورده نشده است.

رابطه خوب بازیکنان باید منصوریان و از طرفی رابطه خوب منصوریان با مدیران و مسئولان باشگاه و همینطور مسئولان رده بالای استانی باعث شده است او به مربی محبوبی در آبادان تبدیل شود. با این حال نتایج همچنان برای آبادانی‌ها دلچسب و راضی کننده نیست و همین موضوع فضای دوستانه صنعت نفت را کمی غبارآلود کرده است.

منصوریان که از ابتدای فصل تاکنون با مشکلات مالی عدیده این باشگاه کنار آمده و بازیکنان را تا حدودی با وجود تمام این مسائل متعدد آرام نگه داشته است، قطعاً بهترین گزینه برای مدیران نفتی است، اما آیا آن‌ها می‌توانند با شرایط به وجود آمده برای تیم‌شان کنار بیایند و بدون توجه به این که در انتهای جدول قرار گرفتند به کارشان با منصوریان ادامه دهند؟ از همان ابتدا تیم صنعت نفت حرفی برای گفتن در مسابقات نداشت و عملکردی به شدت پر انتقاد از خود به نمایش گذاشت.

ابتدا گفته می‌شد به دلیل غیبت منصوریان در تمرینات و همینطور بازی‌ها، نتایج خوبی به دست نمی‌آید، اما حالا با بازگشت این مربی هم اتفاق خاصی رخ نداده و صنعت نفت به همان اندازه منفعل بازی می‌کند، در خانه امتیاز از دست می‌دهد و پیروز نمی‌شود. تنها پیروزی صنعت نفتی‌ها در بازی مقابل نساجی در زمین نامناسب ورزشگاه شهدای ساری به دست آمد. دیداری که با حواشی بسیاری همراه بود و به گفته عوامل تیم نساجی بدترین بازی آن‌ها طی فصل جاری بود.

با گذشت هشت هفته از رقابت‌های لیگ برتر تیم منصوریان در کارنامه خود تنها یک پیروزی کسب کرده و با سه مساوی و چهار شکست فقط موفق به کسب ۶ امتیاز شده است. اگر نفتی‌ها خود را با تیم‌های پایین‌تر از خودشان مقایسه کنند که شرایط راضی کننده است و می‌توانند تا انتهای فصل به رقابت برای سقوط نکردن با همان‌ها ادامه دهند، اما اگر قرار باشد خود را از این وضع بالا بکشند قطعاً باید فکری به حال تیمی که خوب گل نمی‌زند، ولی خوب گل می‌خورد بکنند. برنده شدن برای صنعت نفت به تنهایی کافی نیست؛ دیگر اثری از آن بازی هجومی و حملات خیره کننده و به قول خودشان برزیلی را نمی‌بینیم و میزبانی‌هایشان رنگ و بوی خاص خود را ندارد.

بد نیست بدانید شاگردان منصوریان تاکنون موفق به کسب پیروزی در خانه خودشان نشدند؛ حتی فصل قبل نیز در خانه تا این حد منفعل نبودند. به نظر می‌رسد دیگر آن حال و هوای آبادانی در ورزشگاه تختی وجود ندارد و منصوریان از این تیم، نفتی متفاوت ساخته و پرداخته کرده که دیگر همچون قبل توان پیروزی در خانه خود را ندارد. فارغ از غیبت تماشاگران، صنعت نفت در بازی‌های خانگی دیگر آن تیم همیشگی نیست و نمی‌تواند از میزبانی هایش به واسطه زمین و هوای خاصش استفاده کند و به نظر می‌رسد راه برنده شدن را گم کرده است.

#صنعت نفت آبادان #علیرضا منصوریان
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها