کمک‌داور ویدیویی مطالبه مربیان، دانش روز فوتبال مطالبه هواداران
49171
VAR به کنار، جان مادرتان مربی خارجی بیاورید!
14 آذر 1400 18:07
به نظر می‌رسد عدم حضور مربیان خارجی در فوتبال ایران طی سال‌های گذشته کم‌کم تاثیر خودش را نشان می‌دهد

روزنامه گل

روزنامه گل- استقلال احساس می‌کند از ناحیه داوری دربی تهران مغبون شده است. اعتراض این باشگاه، عمدتا روی برخورد دقایق پایانی فرشاد فرجی با رودی ژستد در محوطه جریمه است. آبی‌ها این صحنه را پنالتی می‌دانند، گروهی از کارشناسان هم با آنها موافق‌اند، هرچند کسانی هم پیدا می‌شوند که این صحنه را خطا ندانند. در هر صورت این اتفاق، بار دیگر به فرهاد مجیدی مجال داد تا به سبک خاص خودش به عدم ورود کمک‌داور ویدیویی به فوتبال ایران اعتراض کند. سرمربی استقلال برای چندمین بار گفته است: «جان مادرتان VAR بیاورید.»

طبیعتا ما هم با فرهاد موافقیم و برای ورود این فناوری به ایران لحظه‌شماری می‌کنیم. فوتبال روز دنیا VAR را می‌طلبد و دیگر راه گریزی از آن نیست. به علاوه این فناوری می‌تواند به اجرای هر چه بیشتر عدالت کمک کند که اتفاق بسیار ارزشمندی است. شاید از حجم غرولند مربیان و بازیکنان هم بکاهد که این هم میمون و مبارک است. در کنار VAR اما، ضرورت ورود یک پدیده دیگر به فوتبال ایران هم احساس می‌شود؛ دانش روز فوتبال دنیا!

حقیقت آن است که بعد از دربی کسالت‌بار و فاجعه‌گون اخیر، بار دیگر بسیاری از منتقدان نسبت به سطح کیفی پایین مسابقات در لیگ ایران هشدار دادند. این بساط مخصوصا از ابتدای فصل گذشته و با ممنوعیت حضور مربیان خارجی در لیگ برتر راه افتاد و کار به جایی کشیده که حالا بازی‌های لیگ یکی از دیگری بدترند. پرسپولیس و استقلال فقط در دربی بد نبودند؛ بلکه آنها مدت‌هاست عملکرد بسیار ضعیفی دارند. به نظر می‌رسد عدم حضور مربیان خارجی در فوتبال ایران طی سال‌های گذشته کم‌کم تاثیر خودش را نشان می‌دهد. امیدواریم آقایان زودتر به خودشان بیایند و فوتبال بهتری بازی کنند، وگرنه می‌رسیم به جایی که هواداران خواهند گفت: جان مادرتان مربی خارجی بیاورید!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها