عقیده مشترک ایرانی‌ها و روس‌ها
48689
ول کن برو سردار!
10 آذر 1400 19:07
برخی شواهد، مخصوصا بغض اخیر منابع روسی نشان می‌دهد فصل پرواز سردار به یک لیگ معتبر نزدیک است

روزنامه گل

روزنامه گل- قرارداد سردار آزمون با زنیت سن‌پترزبورگ در پایان فصل خاتمه می‌یابد و مهاجم ارزنده تیم ملی کشورمان پس از آن بازیکن آزاد خواهد شد. این یعنی هر جایی دلش خواست می‌تواند برود؛ بدون اینکه یک یورو گیر باشگاه کنونی او بیاید. سردار ۱۰ فصل در فوتبال روسیه توپ زده و تا به حال بارها در این موقعیت قرار گرفته است. با این حال هر بار در آستانه پایان قرارداد، روس‌ها او را برای تمدید متقاعد کرده‌اند. این مرتبه هم تلاش‌هایی در همین راستا از سوی مدیران زنیت انجام شده است، اما دست‌کم تا این لحظه سردار مقاومت کرده است. شاید نشود حدس قطعی در این مورد زد، اما به نظر می‌رسد این‌بار آزمون مایل نیست در روسیه بماند و نزدیکان باشگاه زنیت هم این مساله را متوجه شده‌اند. این نکته را از کجا می‌شود فهمید؟ از اینجا که لحن و ادبیات پیشکسوتان، منتقدان و حتی گروهی از رسانه‌های روسیه به‌طور کامل در مورد سردار آزمون عوض شده است.

منابعی که تا دیروز قربان قد و بالای آزمون می‌رفتند و از او تعریف و تمجید می‌کردند، حالا به منتقدان دو آتشه ستاره ایرانی تبدیل شده‌اند. شمار قابل توجهی از بازیکنان بازنشسته و سابق زنیت در این مدت ادعا کرده‌اند بهتر است ستاره ایرانی جدا شود، چون دیگر انگیزه کافی برای ادامه حضور در این تیم را ندارد. اخیرا هم یک وب‌سایت روسی در گزارشی بلند بالا به تندی از آمار و عملکرد ستاره ایرانی انتقاد کرده و نوشته: «مگر او رونالدو است؟ رهایش کنید تا برود.» خب البته این آرزوی دیرینه خیلی از هواداران سردار در ایران هم هست! بسیاری بر این باورند که آزمون چند سال پیش باید روسیه را به مقصد یکی از پنج لیگ برتر اروپا ترک می‌کرد. حالا هم گرچه در این فرآیند وقفه افتاده، اما به هر حال اگر مهاجم ۲۶ ساله تیم ملی کشورمان همین امروز هم از سرزمین تزارها کنده شود، غنیمت است.

تازه‌ترین گزارش‌ها حاکی از آن است که رالف رانگینک، سرمربی جدید منچستریونایتد سردار آزمون را به عنوان یکی از سه گزینه احتمالی خود برای حضور در خط حمله شیاطین سرخ مد نظر دارد. حالا ما در این برهه زمانی، تا این اندازه جاه‌طلبی را هم نخواستیم. همین که فعلا آزمون به یک تیم درست و حسابی در لیگی معتبر برود و جایی بازی کند که به اصطلاح مسابقات تیمش «پخش زنده» داشته باشد، باعث خوشحالی است! برخی شواهد، مخصوصا بغض اخیر منابع روسی نشان می‌دهد فصل پرواز سردار به یک لیگ معتبر نزدیک است. زنیت هم یا باید در همین زمستان او را بفروشد و پولی به جیب بزند، یا باید پایان فصل آماده وداع رایگان با او باشد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها