سوالات بی‌جواب از مسوولان محترم
48657
تماشاگران چرا آمدند؟ چرا رفتند؟
10 آذر 1400 16:22
  در شرایطی که دو بازی از مسابقات هفته‌های پنجم و ششم لیگ برتر فوتبال ایران با حضور محدود تماشاگران در ورزشگاه آزادی برگزار شد، در هفته هفتم بار دیگر شاهد خاموشی استادیوم و برگزاری مسابقات در محاصره سکوهای خالی بودیم.

روزنامه گل

در هفته پنجم دیدار نساجی و استقلال تماشاگر داشت و در هفته ششم همین اتفاق در مسابقه پرسپولیس و نفت آبادان تکرار شد. البته همان زمان هم سایر تیم‌ها اعتراض کردند که چرا آنها نباید از موهبت حضور هواداران‌شان برخوردار باشند.

با این همه این تصمیم دوگانه زیر برچسب «طرح آزمایشی» توجیه شد؛ به این معنا که آقایان گفتند حضور تماشاگران در این دو مسابقه تست شده است تا کم‌کم اجازه راهیابی هواداران به دیگر ورزشگاه‌های کشور هم صادر شود. در نهایت اما نه‌تنها چنین اتفاقی رخ نداد، بلکه این هفته از همان حضور محدود مردم در ورزشگاه آزادی هم خبری نبود. هواداران پرسپولیس تا آخرین لحظه منتظر بودند تا شاید مجوز حضور آنها در ورزشگاه و تماشای بازی با نفت مسجدسلیمان صادر شود، اما چنین اتفاقی رخ نداد. روشن نیست که چرا تصمیم‌سازان فوتبال ایران در این مورد یک گام رو به عقب برداشته‌اند. طبیعتا در دو مسابقه قبلی بی‌نظمی‌هایی وجود داشت و حتی مسوولان بهداشتی هم به این موضوع اعتراض کردند، اما راه‌حل این داستان پاک کردن صورت مساله نبود.

در حقیقت باید ترتیبی داده می‌شد که اشکالات برطرف شود، نه اینکه به دوران بازی بدون تماشاگر برگردیم. در هر صورت هواداران فوتبال در نوعی بلاتکلیفی محض به سر می‌برند و در شرایطی که تقریبا همه امور در کشور به روال عادی برگشته، معلوم نیست آنها تا کی باید برای تماشای مسابقات تیم محبوب‌شان انتظار بکشند. همه اینها در حالی است که به دربی تهران نزدیک می‌شویم و هنوز تکلیف حضور یا عدم حضور تماشاگران در آن مسابقه هم روشن نیست.

#استقلال #هواداران پرسپولیس #هواداران استقلال #پرسپولیس #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها