هشت مسابقه، هفت گل
48556
خسیس‌‎ترین لیگ تاریخ
09 آذر 1400 19:00
در ایران همه اتفاقات مهم مثل دعوا و درگیری و جدل و جنجال، فقط بیرون از زمین رخ می‌دهد. داخل میدان هیچ خبری نیست...

روزنامه گل

روزنامه گل- هفته هفتم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران دیروز با برگزاری سه بازی به پایان رسید و عجیب این که هر سه مسابقه با تساوی بدون گل خاتمه یافت! یعنی شش تیم لیگ برتری این فوتبال، توانایی نداشتند محض رضای خدا یک گل به هم بزنند! پنج مسابقه دیگر هم که یک روز جلوتر برگزار شده بود چندان فرقی نمی‌کرد. در آن پنج بازی فقط شاهد روییدن هفت گل بودیم و تنها این سپاهان بود که توانست بیش از یک گل به حریفش بزند. شرایط به معنای واقعی کلمه اسفبار است. بازی‌ها یکی از دیگری بدتر هستند و حتی خود بازیکنان و مربیان را راضی نمی‌کنند.

هفته چهارم وقتی از روزبه چشمی پرسیدند چرا استقلال خوب بازی نمی‌کند، او جواب داد: «کدام تیم خوب بازی می‌کند که ما دومی‌اش باشیم؟» انصافا عجب جواب حکیمانه‌ای داد روزبه! همین دیروز هم وقتی از کلانتری، سرمربی فجرسپاسی در مورد توقف بدون گل این تیم برابر پدیده سوال شد، او گفت: «کجا دیدید یک تیم هفت هفته خوب بازی کند؟» او راست می‌گوید. هفت هفته که هیچ؛ ما در ایران تیم‌هایی را می‌بینیم که در کل فصل، دو مسابقه قابل دفاع هم ندارند.

حقیقت تلخ آن است که سطح لیگ بسیار پایین است و مردم از این مسابقات لذت نمی‌برند. این مساله می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد؛ از خروج بازیکنان پرشمار به خاطر کاهش ارزش پول ملی تا فقدان مربیان خارجی که بتوانند سطح فنی رقابت‌ها را بالا ببرند. هر چه هست، لیگ عجیبی دارین که تحمل کردنش ساده نیست. قرار بود فوتبال به مردم لذت هدیه کند، اما در ایران همه اتفاقات مهم مثل دعوا و درگیری و جدل و جنجال، فقط بیرون از زمین رخ می‌دهد. داخل میدان هیچ خبری نیست...


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها