تاخیر 30 دقیقه‌ای و دخالت وزیر حاصل دعوای سازمان لیگ و شرکت توسعه و تجهیز
48488
گروگان‌گیری فوتبال دور از چشم هواداران!
09 آذر 1400 13:55
اختلاف مالی میان مسوولان ورزشگاه آزادی و باشگاه پرسپولیس مبنی بر افزایش ۱۰ برابری قیمت اجاره این ورزشگاه، موجب تاخیر در بازی این تیم با نفت مسجد سلیمان شد.

روزنامه گل

حجت‌الله بهمنی، مدیر روابط عمومی سازمان لیگ درباره تاخیر در برگزاری بازی پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان گفت: کرایه ورزشگاه آزادی برای پرسپولیس تاکنون ۱۳۰ میلیون بود که امسال از سوی شرکت توسعه و تجهیز به مبلغ یک میلیارد و ۲۳۹ میلیون تومان افزایش یافته است که پرسپولیس توان پرداخت این مبلغ را ندارد. به همین دلیل هم مسوولان ورزشگاه اجازه ورود عوامل تبلیغات سازمان لیگ به ورزشگاه ازادی را نداده‌اند و تابلوهای تبلیغاتی هم خاموش است و در صورتی که روشن نشود، بازی لغو می‌شود.ما همه کارهای برگزاری مسابقه را انجام داده‌ایم. تیم‌ها گرم کرده‌اند و در رختکن هستند. متاسفانه این مبلغ هنگفتی که شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی از پرسپولیس خواسته، اجازه برگزاری بازی را نداده است.

مدیر روابط عمومی سازمان لیگ درباره این که چه کسی باید پاسخگوی این مشکل و تاخیر باشد؟ گفت: به نظر شما افزایش ۱۰ برابری برای هر بازی طبیعی است؟ باشگاه پرسپولیس توان پرداخت چنین مبلغی را نداشته است. ما آماده برگزاری مسابقه هستیم. کسانی که جلوی ما را گرفته‌اند، باید پاسخگو باشند.

علیرضا عاصم یوسفی مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در پاسخ به این سوال که چرا امروز اعلام شده باشگاه پرسپولیس باید مبلغی را بابت حق تبلیغات محیطی بپردازد، گفت: اصلا اینطور نیست. این دو تیم زیرمجموعه وزارت ورزش هستند و ما به عنوان شرکت توسعه موظف هستیم به تیم‌هایمان خدمات بدهیم و کنارشان هستیم. این فضاسازی‌هایی است که سازمان لیگ ظرف 20 روز گذشته ابتدا با مخالفت با استقلال و مشکلاتی که در حوزه تبلیغات برای این تیم به وجود آورد، شروع کرد و بعد هم با این مشکل به سمت پرسپولیس آمده و تیم‌های دیگر را هم در آینده درگیر خواهد کرد.

وی ادامه داد: سازمان لیگ موظف است رقمی که از بابت تبلیغات می‌گیرد برای تیم‌ها هزینه کند. متاسفانه در سال‌های قبل این اتفاق نیفتاده است و با دستوری که وزیر ورزش در حمایت از تیم‌های مثل استقلال و پرسپولیس و بقیه تیم‌ها دادند ما وارد شدیم. مدیرعامل استقلال به شرکت تجهیز و توسعه آمد و گفت ما می‌خواهیم تبلیغات را خودمان انجام دهیم و جلسه‌ای را به اتفاق شرکت توسعه، سازمان لیگ تشکیل دادیم و در آن جلسه توافق شد که اگر قرار است دوستان وارد استادیوم آزادی شوند، 230 میلیون تومان که مصوب است پرداخت کنند. اجاره زمین بدون تبلیغات 239 میلیون تومان و با تبلیغات یک میلیارد و 239 میلیون تومان است. این قانون است و ما باید تمکین کنیم.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی گفت: مشکل‌ ما سازمان لیگ است، آنها اصل پول تبلیغات را دریافت می‌کنند ولی هزینه‌هایش را پرداخت نمی‌کنند.

یوسفی در پاسخ به این سوال که این رقم کارشناسی شده و پرسپولیس باید پرداخت کند، خاطرنشان کرد: این رقم با استفاده از کارشناسان در حوزه تبلیغات تعیین شده و همه این اتفاقات قانونی است. اگر طبق صورتجلسه تبلیغات به تیم‌ها واگذار شود از همان محل این هزینه‌ها پرداخت می‌شد، اما سازمان لیگ به خاطر منافع خودش جلوی این واگذاری را گرفت و نمی‌خواهد هزینه‌ها پرداخت شود.

وی در پاسخ به این سوال که باشگاه پرسپولیس برای بازی نفت مسجدسلیمان ورزشگاه آزادی را با تبلیغات می‌خواهد؟ تصریح کرد: پرسپولیس گفت که ما تبلیغات نداریم و تبلیغات را هم نمی‌خواهیم و بازی راهم بدون تبلیغات برگزار می‌کنیم. سازمان لیگ پول تبلیغات را گرفته و نمی‌خواهد هزینه‌اش را بدهد. این مبلغ و هزینه‌ها اصلا ربطی به پرسپولیس ندارد. اگر قرار باشد دوستان هزینه‌های تبلیغات را بگیرند و بعد از آن معلوم نشود کجا هزینه می‌کنند درست نیست.

یوسفی یادآور شد: به دستور وزیر ورزش اینجا نشسته‌ایم تا از اماکن ورزشی صیانت کنیم و یقه کسی را نگرفته‌ایم. 20 روز است که گفته‌ایم اما درودگر عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ به مجموعه ما گفت که «در کار ما فضولی نکنید». در حال حاضر وزیر ورزش دستور دادند که این بازی برگزار و مشکل در روزهای آینده حل شود و ما هم کوتاه آمدیم.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی ادامه داد: رقم کف را کارشناسی اعلام کردیم که دوستان موظف به پرداخت هستند. استقلال این مبلغ را پرداخت کرد و ما به عنوان شرکت توسعه اماکن ورزشی طبق قانون نمی‌توانیم یک ریال کمتر از آن رقم بگیریم. هر سازمانی هم که بخواهد تبلیغات انجام بدهد باید این پول را پرداخت کند. تاخیر در برگزاری بازی پرسپولیس برعهده سازمان لیگ است و ما با ورود وزیر ورزش و دستور ایشان کوتاه آمدیم.

یوسفی در پاسخ به این سوال که این مشکل را زودتر نمی‌توانستید حل کنید، گفت: دوستان سازمان لیگ گفتند که ما تا بعدازظهر مشکل را حل می‌کنیم، مقصر ما نیستیم و سازمان لیگ مقصر هست. امیدوارم یک بازنگری در سازمان لیگ انجام شود. مجموعه وزارت ورزش به خاطر ورزش کشور و مردم شریف ایران کوتاه آمد و با دستور و درایت وزیر مشکل حل خواهد شد.ازسوی دیگر صادق درودگر هم از سوی سازمان لیگ همه این حرفها را فرافکنی خواند.

اما حاصل این دعوای بزرگ چه بود؟ تا خیر 30دقیقه‌ای در برگزاری بازی حساسی که میلیونها نفر برای تماشای آن پای گیرنده‌های شان نشسته بودند و بی آبرویی برای فوتبالی که نمی‌تواند خرج خودش را تامین سازد.از شوخی‌های روزگار همین بس که صدری مدیرعامل آینده سرخ‌ها در همین روز تیم اقتصادی باشگاه را معرفی کرده بود اما وقتی این جماعت اقتصادی از جور کردن چند آگهی برای برگزاری به موقع بازی عاجز باشند،حاصل جمع شدن این بزرگواران در کنار یکدیگر چیست؟!

از سوی دیگر سازمان لیگ که چندی است تازاندن در بخش اقتصادی را آغاز کرده تا کنون با آنچه به دست آورده بوده چه کرده که حالا بر تیم‌ها سخت گیری میکند و دعوایی را کش می‌دهد که منجر به تعویق بازی‌ها شده است؟

جالب است که واکنش عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال هم به این غائله به نفع سازمان لیگ نبود و نشان از حقانیت شرکت توسعه و تجهیز داشت.وی در توییتی نوشت: «عدم شفافیت در صورت‌های مالی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ موجب بروز این اتفاقات عجیب پیش از مسابقه پرسپولیس شده است......»در روزهای آینده بیشتر و کامل تر به این موضوع خواهیم پرداخت و بررسی خواهیم کرد که ماجرا به چه گونه است و کدام یک از طرفین دعوا درصد بیشتری از تقصیر بر گردن دارند!

#پرسپولیس #نفت مسجدسلیمان #لیگ برتر #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها