نکته بازی با تیم آبی پوش
48487
آمار فاجعه‌بار استقلالی‌ها
09 آذر 1400 13:53
آنچه می‌خوانید نکته هایی است از بازی استقلال با صنعت نفت آبادان:

روزنامه گل

از دست دادن 8 امتیاز در 4 بازی!

استقلال در 7 بازی گذشته 3 برد و 4 مساوی متوالی کسب کرده است. یعنی از 21 امتیاز ممکن آبی پوشان 13 امتیاز گرفته‌اند و 8 امتیاز ازدست‌داده‌اند. شاگردان فرهاد مجیدی در این 7 بازی فقط 6 گل زده‌دارند و در نقطه مقابل 2 گل دریافت کرده‌اند که عملکرد قابل قبولی محسوب نمی‌شود. به‌ویژه در 4 بازی اخیر که آمار استقلالی‌ها چیزی شبیه به فاجعه است. فرهاد مجیدی و شاگردانش در این 4 بازی فقط 4 امتیاز گرفته‌اند و 8 امتیاز ازدست‌داده‌اند.

3 اشتباه تاثیرگذارداوری4 امتیاز از استقلال گرفت

استقلال در هفته سپری‌شده از لیگ به‌شدت از اشتباهات داوری ضرر کرده است. در هفته اول به‌اشتباه پنالتی گل شده وریا غفوری را تکرار کرد تا این ضربه در تکرار مجدد از دست برود. در بازی هفته دوم مقابل ذوب‌آهن پنالتی استقلال از دست رفت اما داور باید آن را تکرار می‌کرد. این دو اشتباه تأثیری درروند امتیاز گیری آبی پوشان نداشت، اما در 4 بازی اخیر اشتباهات داوری امتیازهای زیادی از استقلال گرفته است. در بازی هفته چهارم مقابل فجر سپاسی گل سالم ارسلان مطهری به‌اشتباه آفساید اعلام شد. در بازی با نساجی و گل گهر هم 2 خطای هند مشکوک به پنالتی به سود استقلال رخ داد که داوران اعتقادی به خطا و اعلام پنالتی نداشتند. در بازی چهارم مقابل صنعت نفت آبادان هم به گفته کارشناسان داور 2 پنالتی برای استقلال نگرفت. به‌عبارت‌دیگر اگر نظر کارشناسان را ملاک قرار دهیم اشتباهات داوری دست‌کم 4 امتیاز از استقلال گرفته است. 4 امتیازی که آبی پوشان را با 17 امتیاز صدرنشین لیگ می‌کرد.

بازهم اکبریان، بازهم آبادان!

در لیگ هجدهم و 3 فصل پیش بود که محمدرضا اکبریان و کمک‌داورش با مردود اعلام کردن گل سالم استقلال باعث شد تا تیم فرهاد مجیدی در آبادان متوقف شود. در بازی دیروز هم اکبریان و کمک‌هایش با 2 اشتباه درنگرفتن پنالتی برای استقلال باعث شدن تا دوباره تیم فرهاد مجیدی در آبادان متوقف شود. قابل پیش‌بینی بود که اکبریان با توجه به سوابقی که دارد در این بازی قضاوت سخت و بحث‌برانگیزی داشته باشد. اکبریان در دربی هم که داور بود همراه با کمک‌داورش خطای وحید امیری روی مهدی قایدی را که یک خطای واضح بود را هم نادیده گرفت و با این اشتباه دوباره حساسیت استقلالی‌ها روی این داور بیشتر از قبل شده است.

بالاخره میمه اول بازی استقلال گل داشت

در 6 بازی سپری‌شده از لیگ بیست و یکم هیچ‌کدام از بازی‌های استقلال در نیمه اول گل نداشت. آن‌ها هر 5 گل قبلی خودشان را در نیمه دوم زده بودند و تک‌گلی که دریافت کردند هم در وقت‌های تلف‌شده نیمه دوم بود. سرانجام در بازی هفتم طلسم گل زدن و گل خوردن استقلال در نیمه اول شکسته شد و هردو گل بازی در 45 دقیقه اول به ثمر رسید.

گلزنی استقلال بعد از 249 دقیقه

استقلالی‌ها سرانجام پس از گذشت 345 دقیقه موفق به گلزنی در جریان بازی شدند.آخرین گل آن‌ها در جریان بازی به دقیقه 54 بازی با تراکتور تبریز در هفته سوم برمی‌گشت. اگر گل کوین یامگا در بازی هفته چهارم برابر فجر سپاسی را هم لحاظ کنیم، استقلالی‌ها پس از 249 دقیقه موفق به گلزنی در لیگ برتر شدند. این طلسم توسط امیرحسین حسین زاده بازیکن جون استقلال شکسته شد.

#آمار #استقلال #صنعت نفت آبادان #فرهاد مجیدی #علیرضا منصوریان #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها