وقتی دیدگاه‌های کارشناسی با یک نتیجه عوض می‌شود!
48483
منتقدان دیروز، ذوق‌زدگان امروز
09 آذر 1400 13:42
بعد از پیروزی پرسپولیس برابر نفت آبادان، شاهد انبوهی از اظهارنظرهای مثبت و آنچنانی از پیشکسوتان این باشگاه هستیم؛ مصاحبه‌هایی که هرکدام با شدت و حدت بیشتری پرسپولیس را قهرمان مسابقات این فصل لیگ برتر می‌دانند و عقیده دارند «دبل هت‌تریک» بسیار در دسترس است.

روزنامه گل

فراموش نکنید خیلی از این دوستان همان کسانی هستند که بعد از3 نتیجه نامطلوب پرسپولیس در هفته‌های گذشته، حسابی مشغول انتقاد از این تیم بودند و بعضا حتی از خطر بازگشت به دوران افول اوایل دهه 90 سخن می‌گفتند. حالا اما در پی تنها یک پیروزی که با یک گل اختلاف به‌دست آمده، ورق برگشته و همه آدم‌های ناامید دارند با آب و تاب از قهرمانی سخن می‌گویند. با تمام این تفاسیر، حقیقت آن است که نه آن یأس و دلسردی دیروز تناسب چندانی با واقعیت داشت و نه این عطش و اشتیاق امروز مبتنی بر داده‌های حقیقی و منطقی است.

متأسفانه گروهی از کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال ایران نگاهی بسیار ساده و سطحی به مسابقات دارند و صرفا با یکی دو نتیجه، نظرات‌شان را 180 درجه تغییر می‌دهند. کارشناسی‌های برخی از این رفقا (مسلما نه همه آنها) بستگی شدیدی به جهت وزش باد دارد. این آفت فقط محدود به اردوگاه پرسپولیسی‌ها نیست، چرا که بین استقلالی‌ها هم چنین مسئله‌ای را می‌بینیم. اوایل فصل که تیم فرهاد مجیدی چند پیروزی خوب به‌دست آورد، همه حرف از قهرمانی می‌زدند، اما با دو سه نتیجه مساوی، نظرها برگشته و کار حتی به جایی رسیده که یکی از عزیزان استقلال را با تیم‌های محلی مقایسه کرده است!

به هر جهت در مورد پرسپولیس باید به این نکته اشاره کرد که نمایش این تیم برابر نفت آبادان خیلی بهتر از مسابقات قبلی بود، اما هنوز این هم برای قهرمانی قطعی کافی نیست. پرسپولیس در این مسابقه، برابر حریفی که شاید هیچ اراده‌ای برای حمله کردن نداشت حداقل 3 موقعیت گل داد که 2 تا از آنها روی اشتباهات وحشتناک در ساختار دفاعی سرخ‌ها رقم خورد. اگر یکی از این توپ‌ها گل می‌شد، بی‌گمان خیلی از اظهارنظرهای امروز هم وجود نمی‌داشت. واقعیت آن است که پرسپولیس هنوز از نظر بضاعت انسانی یک سر و گردن بالاتر از رقباست و بخت مسلم قهرمانی به شمار می‌آید، اما اشکالات این تیم مخصوصا در بحث دفاعی باید رفع شود. بدون ایمن‌سازی در این فاز، شاید رؤیای ششمین قهرمانی پیاپی قرمزها به آسانی پر بکشد.

#لیگ برتر
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها