48309
گواردیولا: قهرمانی در لیگ برتر مهمترین هدف ما است
08 آذر 1400 14:22
سرمربی تیم فوتبال منچسترسیتی از عملکرد شاگردانش در شب کسب پیروزی مقابل وستهام با وجود شرایط بد جوی در ورزشگاه اتحاد تمجید کرد.

روزنامه گل

پپ گواردیولا پس از برد 2 بر یک شاگردانش مقابل وستهام در هفته سیزدهم لیگ برتر انگلیس، در زمین پوشیده از برف ورزشگاه اتحاد شهر منچستر گفت: به خاطر همین چیزهاست که می‌گویم قهرمانی در لیگ برتر مهمترین افتخار فصل است چون شما در شرایطی سخت و خاص مجبورید کلی بازی کنید و نباید تسلیم شوید و از نظر روانی بسیار قدرتمند باشید. ما در 4 فصل گذشته سه بار قهرمان لیگ برتر شده‌ایم و بعد از اتفاقاتی که از ابتدای فصل تا الان برای‌ تیم ما رخ داد، صدرنشینی در جدول برای‌مان خیلی مهم است. باید به بازیکنانم که 6 سال در کنار هم چنین بازی‌‌های فوق‌العاده‌ای را ارائه کرده‌اند آفرین بگویم. تیمی که برای چنین مدت طولانی در اوج است، ناخودآگاه میل به افت دارد اما بازیکنان من هنوز هم ذره‌ای افت نکرده‌اند. این استثنایی است. این بازیکنان باورنکردنی هستند.

گواردیولا افزود: در نهایت ما 2 بر یک بازی را بردیم اما با توجه به شیوه بازی‌مان و موقعیت‌هایی که خلق کردیم بازی را می‌‌توانستیم با 3 یا 4 گل ببریم. این مهمترین چیز است. با توجه به غایبا‌نی که داریم، عملکرد تیم در این بازی عالی بود. به همین دلیل هم با وجود اینکه هر سه چهار روز داریم یک بازی انجام می‌‌دهیم موفق به کسب کلی پیروزی شده‌ایم.

سرمربی اسپانیایی منچسترسیتی درباره شرایط جوی بد بازی هم گفت: در آلمان که بودم چنین شرایطی (بازی در هوای برفی) را بیشتر از اینجا تجربه کردم اما در آنجا زمین بازی نور بیشتری هم داشت. اینجا در منچستر به خاطر ساختمان‌های بلند نور کمتری به ورزشگاه می‌رسد. شاید دفعه بعدی توانستیم در یک روز آفتابی بازی کنیم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها