می خواستند استقلال را به یک تیم معمولی تبدیل کنند
48306
چینی: از یامگا و ژستد عملکرد خارق العاده‌ای ندیدم!
08 آذر 1400 14:03
  علی چینی پیشکسوت استقلال می‌گوید الان زود است که عملکرد بازیکنان خارجی این تیم را قضاوت کرد و شاید آنها به جایگاهی برسند که دیگر کسی از شیخ دیاباته و مهدی قایدی صحبتی نکند. مشروح صحبت‌های چینی را درباره وضعیت استقلال می‌خوانید:

روزنامه گل

وضعیت استقلال را چطور می‌بینید؟

استقلال طی این شش هفته دو رویکرد متفاوت داشت. در سه هفته اول مطلوب بود و پیشرفت دیده می‌شد ولی طی سه هفته اخیر که فقط شاهد تساوی بودیم، تیم یک مقدار آشفته به نظر می‌رسید. این نظر من است که استقلال مخصوصا مقابل گل گهر از نظر ذهنی اصلا آماده نبود که عدم حضور بازیکنان خارجی به دلیل محرومیت یکباره هم بی تاثیر نبود هرچند تیم باید بدون آنها هم بازی خوبی به نمایش بگذارد و نباید گفت که صد در صد تساوی برابر گل گهر به غیبت این دو بازیکن بستگی داشت.

گابریل پین می‌گفت سعی دارد ذهنیت برنده را در استقلال جا بیندازد؛ در حال حاضر چنین ذهنیتی مشاهده می‌کنید؟

بالاخره زمان بر است. شاید تا نیم فصل طول بکشد ولی اگر هدف چنین چیزی است باید همه با هم هماهنگ باشند تا هر چه زودتر رقم بخورد. استقلال تیم کوچکی نیست که نتواند با چنین روحیاتی هماهنگ نشود، اتفاقا اینجا خیلی قبل‌تر چنین روحیاتی داشت که قهرمان آسیا می‌شد ولی رفته رفته اتفاقات گوناگون باعث شد تا بخواهند استقلال را به تیم معمولی تبدیل کنند.

ژستد و یامگا می‌توانند جای قایدی و دیاباته را پُر کنند؟

باید بگویم در حال حاضر که اینطور نیست چون عملکرد خارق العاده‌ای ندیدم که بگویم این دو حتما می‌توانند جای شیخ و قایدی را پُر کنند هر چند این دو بازیکن شاید در هفته‌های آینده طوری عمل کنند که دیگر کسی از شیخ و قایدی حرفی نزند. در این موارد بهتر است که کمی صبور باشیم و هواداران هم فرصت بدهند که بازیکنان با تیم و همینطور لیگ آشنا شوند تا بتوانند بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارند.

بازی با صنعت نفت آبادان را چطور پیش بینی می‌کنید؟

تیم‌های منصوریان به دنبال ارائه فوتبال هستند و از او ندیدیم که ضد فوتبال باشد یا بازی خسته کننده‌ای به نمایش بگذارد. مطمئنا هر دو تیم برای برد به زمین خواهند رفت و تساوی هم دیگر برای استقلال فایده ندارد. امیدوارم بازیکنان تیم در این مسابقه با یک خودباوری بزرگ وارد زمین شوند و عملکرد درخشانی داشته باشند تا دوباره روند پیروزی تیم آغاز شود.

#استقلال #پیشکسوت استقلال #اختصاصی گل #علی چینی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها