از امین قاسمی‌نژاد تا رضا اسدی
48217
فوتبال بازی «اسم‌ها» نیست
07 آذر 1400 18:44
. زمانی که قاسمی‌نژاد آبی‌پوش شد، فرزاد مجیدی چنان شور و شعفی داشت که مدعی شد تیمش دربی نقل‌وانتقالات را برده است

روزنامه گل

روزنامه گل- شاید کمتر کسی انتظار داشت با گذشت یک‌پنجم از مسابقات فصل جدید لیگ برتر، دو خرید پرسروصدای پرسپولیس و استقلال تبدیل به ناامیدکننده‌ترین صیدهای این دو تیم شوند. امین قاسمی‌نژاد و رضا اسدی دو بازیکنی بودند که با هیاهوی فراوان به جمع سرخابی‌ها پیوستند. هر دو بازیکن در بازار نقل‌وانتقالات در تیررس رقیب سنتی هم بودند. قاسمی‌نژاد برای مذاکره راهی باشگاه پرسپولیس شد، اما در نهایت به استقلال پیوست. همچنین در تمام طول مدت مذاکره سرخ‌ها با اسدی، گفته می‌شد احتمال پیوستن این بازیکن به استقلال هم وجود دارد. زمانی که قاسمی‌نژاد آبی‌پوش شد، فرزاد مجیدی چنان شور و شعفی داشت که مدعی شد تیمش دربی نقل‌وانتقالات را برده است. از آن سو هم وقتی قرارداد رضا اسدی با قرمزها امضا شد، فضایی به وجود آمد که انگار جانشین شش‌دانگ احمد نوراللهی جذب شده است. نتیجه اما چه بود؟ هیچ. مطلقا هیچ.

نمی‌دانیم، شاید در ادامه فصل ورق برگردد و این خریدهای پرسروصدا بالاخره ارزش خودشان را نشان بدهند، اما دست‌کم تا اینجای فصل برای هزارمین بار مشخص شده فوتبال بازی «اسم‌ها» نیست. در مستطیل سبز، این نام‌های بزرگ نیستند که کار را پیش می‌برند، بلکه کارآمدی و ارزندگی بازیکنان به این است که با چشم باز انتخاب شوند و بتوانند به تیم کمک کنند. چه بسیار بودند بازیکنان لیگ یکی و گمنام که به پرسپولیس و استقلال آمدند و ستاره شدند؛ از مهدی طارمی و احمد نوراللهی و محمد انصاری در این سمت تا مهدی قایدی در آن سو. در عوض اما کم نداشتیم خریدهای پرسروصدایی که راه به جایی نبردند و گره از کار تیم باز نکردند.

اگر قرار است به مجموعه کمک شود، باید بازیکنانی جذب شوند که کارایی دارند. حسن انتخاب این نفرات از سوی کادرفنی و مدیریتی، یک مهارت است. در غیر این صورت این که فریب تبلیغات رسانه‌ای را بخوریم و بازیکنانی را با بهای گزاف بگیریم که به کار نمی‌آیند، یک اشتباه تکراری و زیان‌بار است. آیا خرید امثال قاسمی‌نژاد و اسدی برای سرخابی‌ها یک نمره منفی بزرگ به شمار خواهد آمد؟ برای یافتن پاسخ این سوال، هنوز باید منتظر بمانیم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها