48031
نماد مقابله با مهندسی انتخابات
06 آذر 1400 14:13
شرایط فدراسیون ژیمناستیک هر روز پیچیده تر می شود.

روزنامه گل

این روزها برخی اتفاقات نشان می دهد که جریان های جدی و رسمی در راس ورزش تلاش می کند زهرا اینچه درگاهی از ریاست فدراسیون ژیمناستیک دور شود. تیر ماه امسال بود که دوره ریاست اینچه درگاهی در فدراسیون ژیمناستیک به پایان رسید و قرار بر این شد که مجمع این فدراسیون برگزار تا سرپرست فدراسیون انتخاب شود؛ اما وزارت ورزش زیر بار برگزاری مجمع نرفت و در نهایت هم اجازه برگزاری آن را نداد.

در پی این اقدام وزارت ورزش، 45 نفر از اعضای مجمع فدراسیون ژیمناستیک به صورت کتبی اعلام کردند اینچه درگاهی سرپرست این فدراسیون تا زمان انتخابات خواهد بود؛ اما همان گونه که پیش بینی می‌شد وزارت ورزش سرپرستی اینچه درگاهی را با وجود اینکه مطابق اساسنامه این فدراسیون بود به رسمیت نشناخت و اگر تا امروز اقدامی برای انتخاب سرپرست فدراسیون نکرده به خاطر همین اساسنامه‌ است. هر چند شایعاتی مطرح شد مبنی بر اینکه وزارت ورزش قصد داشته برانوش نیک بین را به عنوان سرپرست فدراسیون ژیمناستیک منصوب کند که البته به نظر می‌رسد وزارت ورزش فعلا برای انتصاب سرپرست فدراسیون ژیمناستیک دست نگه داشته است.

در این میان برخی عنوان می‌کنند تنها راه حل موجود برای اینکه تکلیف ریاست فدراسیون ژیمناستیک مشخص شود این است که اینچه درگاهی عطای ریاست در فدراسیون ژیمناستیک را به لقایش ببخشد.تصمیمی که در گذشته در خصوص ریاست چند فدراسیون رخ داد و البته باعث شد وضعیت این فدراسیون‌ها پیچیده‌تر هم شوند.

در حال حاضر اینچه درگاهی به نماد مقابله با مهندسی انتخابات فدراسیون‌ها تبدیل شده است. حملات سازماندهی شده برخی از مسئولان سابق فدراسیون ژیمناستیک و همین طور موضع‌گیری‌های وزارت ورزش علیه اینچه درگاهی تا حدود زیادی شرایط را به تنها رییس فدراسیون زن کشور سخت تر کرد البته او برابر این هجمه ها کوتاه نیامد.شرایط ورزش ایران در چند سال گذشته به گونه‌ای پیش رفت که بسیاری اعتقاد دارند انتخابات فدراسیون‌ها در شرایط برابر برگزار نمی‌شود. همین موضوع باعث شد در حال حاضر ریاست برخی از فدراسیون‌ها به دست کسانی بیفتد که هیچ تخصصی در رشته ورزشی تحت مدیریت خود ندارند.

تعداد کسانی که می‌توانستند برای ورزش کشور مفید باشند؛ اما در کمیسیون تطبیق رد صلاحیت مدیریتی شدند آنقدر زیاد شده که تنها می‌توان به خاطر حضور نداشتن آنها در فدراسیون‌ها افسوس خورد؛ اما شاید ایستادگی اینچه درگاهی مقابل این اتفاقات غیرمعمول باعث شود وزارت ورزش تغییر رویه بدهد.

مهدی علی‌نژاد، معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش در گفـت‌وگویی که چندی پیش داشت عنوان کرد: «در مجامعی که وزارت ورزش دارای رای است و ریاست مجمع را بر عهده دارد رایزنی‌هایی توسط ما صورت می‌گیرد و اگر این کار را انجام ندهیم از حق‌مان استفاده نکردیم. ما یک رای داریم و ممکن است با بعضی اعضای مجمع رایزنی کنیم و این کار اشکالی ندارد.» همین اظهارنظر روی برخی شایبه ها و شایعات مهر تایید می زند ...


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها