نسبت به تیم‌های دیگر بازیکنان باکیفیت تری خریده‌ایم
48027
حاجی پور: همه قوانین فقط برای استقلال است؟!
06 آذر 1400 13:37
افشین حاجی پور پیشکسوت استقلال می‌گوید اینکه تنها به نباختن تیم کفایت شود باعث پیشرفت آبی پوشان نخواهد بود و شاگردان فرهاد مجیدی باید تلاش کنند تا امتیازات نیم فصل اول را به راحتی از دست ندهند. مشروح صحبت‌های حاجی پور با گل درباره وضعیت استقلال و اتفاقات بازی برابر گل گهر سیرجان را می‌خوانید:

روزنامه گل

عملکرد تیم تا پایان هفته ششم را چطور ارزیابی می‌کنید؟

استقلال از اول فصل باختی نداشته است، اما با سه مساوی ۶ امتیاز که برابر است با ۲ باخت است که می‌تواند آخر فصل به ضرر این تیم تمام شود. اگر استقلال نیم فصل اول امتیازات را جمع نکند، ممکن است نیم فصل دوم به مشکل بخورد. چیزی که ما می‌بینیم تلاشی نمی‌شود که استقلال امتیازات را جمع آوری کند.

استقلال اینطور در کورس قهرمانی می‌ماند‌؟

اگر استقلال می‌خواهد از کورس قهرمانی جا نماند باید امتیاز ندهد. چیزی از بازی با گل گهر ندیدیم، درست است که شخصیت تیم طوری است که نمی‌بازد، اما اگر کاری نکند به مشکل می‌خورد. نساجی در حد و اندازه استقلال نبود، حتی به دروازه استقلال نزدیک نشد. فجرسپاسی هم همینطور. اگر استقلال خوب بازی می‌کرد، می‌توانست دو یا سه گل بزنند، چیزی که شاهد آن نبودیم.

بازی مقابل گل گهر چطور بود؟

مسابقه کیفیت خاصی نداشت. دو بازیکن خارجی تیم بازی نکردند، معلوم نبود داستان از چه قرار است. گفته می‌شود که برای بازیکن‌های خارجی تضمین گرفتند و بعد از ۲ بازی آن تضمین‌ها را باید اجرایی می‌کردند که اتفاق نیفتاد. دیدار استقلال و گل‌گهر سرد و بی‌روح بود. هر دو تیم فقط یک فرصت داشتند. تیمی که مدعی قهرمانی است نباید فکر کند ما باخت ندادیم. در این دوره، استقلال نسبت به تیم‌های دیگر بازیکنان باکیفیتی خریداری کرده است و می‌تواند بهتر از این نتیجه بگیرد.

استقلال می‌تواند مدعی قهرمانی باشد؟

به نظر من وضعیت بدی نیست. در هر صورت هفته ششم رقابت‌ها را پشت سر گذاشتیم و در بین تیم‌های صدرنشین و مدعیان قرار داریم. این در حالی است که هنوز تعدادی از بازی‌های سخت استقلال باقی مانده است؛ هرچند از الان نمی‌توان درباره اینکه چه تیمی شانس اول قهرمانی محسوب می‌شود صحبت کرد. حداقل باید تا نیم فصل دوم رقابت‌ها و هفته‌های ابتدایی نیم فصل دوم صبر کرد و منتظر ماند تا شرایط تیم‌ها تقریباً تثبیت شود.

ضمانت خواستن برای حضور بازیکنان خارجی هم یک مقدار شائبه برانگیز بود.

مگر بازیکنان خارجی استقلال در طول فصل برای این تیم به میدان نرفتند و بازی نکردند؟ یامگا سه گل هم برای استقلال زده و در چندین بازی نیز این را همراهی کرده است. آدم این مسائل را نمی‌فهمد. چطور شده است و چرا این اتفاقات را فقط بر سر استقلال رقم می‌زنند؟ جای سوال است که چرا تنها با استقلال این‌طور رفتار می‌کنند؟ اگر هدف این است که باشگاه‌ها بدهکار بازیکنان‌خارجی نشوند و پرونده جدید باز نشود آیا به این شکل پای بازیکنان فصل گذشته خارجی تیم‌ها به میان نمی‌آید؟ آیا شرایط برای همه تیم‌ها مثل هم است و عدالت برای همه رعایت می‌شود؟ چرا بازیکنان خارجی دیگر بدون ضمانت نامه بازی می‌کنند؟ یعنی بازیکنی که از سال گذشته در یک تیم بوده نمی‌تواند از باشگاه خودش شکایت کند و نیاز به ضمانت ندارد؟ اگر واقعاً برنامه این است که ضمانتی باشد شرایط برای همه باید یکسان باشد. حالا تیم‌های دولتی که نمی‌توانند ضمانت بانکی بگذارند، دیگر چه چیزی باید می‌گذاشتند؟ آیا مثلاً این‌طور گفته‌اند که سند ملک یا زمین ضمانت نیست؟ وقتی که قانون اجازه نمی‌دهد بالاخره چه باید کرد؟ بزرگترین ابهام این است که چرا اجازه دادند چهار هفته این نفرات بازی کنند؟ این مسائل برای هواداران ابهام انگیز و نگران کننده است.

#استقلال #لیگ بیست و یکم #پیشکسوت استقلال #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها