پرسپولیس مقابل نفت آبادان عالی بود
48026
کرمانی مقدم: VAR اگر بود، منصوریان و شاگردانش 3 گله می‌شدند
06 آذر 1400 13:34
  آرش جعفری - هافبک ملی‌پوش سابق پرسپولیس عقیده دارد پرسپولیس مقابل نفت آبادان بسیار خوب و بی‌نظیر بازی کرد و در ادامه  هم توقع داریم همین‌طور بازی کند.مرتضی کرمانی مقدم می‌گوید پرسپولیس روز خوبی را مقابل نفت آبادان داشت و بهترین بازی فصل خود را انجام داد و اگر اشتباهات داوری را شاهد نبودیم یک بازی پرگل را می‌دیدم.

روزنامه گل

کرمانی در ادامه با اشاره به مسئله داوری گفت دیگر زمان آن است که فدراسیون باید در خصوص VAR سریع عمل کند تا حقی از هیچ تیم ضایع نشود. کرمانی اشاره‌ای هم به صحبت‌های وزیر ورزش دارد و می‌گوید هرچه سریع‌تر مدیرعامل پرسپولیس ر انتخاب کند و اگر صدری خوب است خود او را مدیرعامل کند تا تیم از بالا تکلیفی دربیاید.

بازی با صنعت نفت را چطور دیدید ؟

بازی خوبی بود و پس از مدت‌ها طراوت و یک بازی بی‌نظیر را از پرسپولیس که توقع داریم را دیدیدم. پرسپولیس باید همیشه به این شکل بازی کند و من خوشحالم که چنین بازی خوبی را مشاهده کردیم. پرسپولیس در تمام خطوط خوب بود و به‌قول‌معروف یک بازی روان را انجام داد. البته باید این را هم اضافه کنم در نیمه نخست صنعت نفت دو مهاجم خودش را جلوی خط دفاع پرسپولیس گذاشته بود تا از این طریق این تیم نتواند از خط دفاع بازی‌سازی کند و همین‌ عاملی شد تا شاگردان یحیی در دقایقی از نیمه نخست کارایی لازم را نداشته باشند، اما پس‌ازآن بازی شکل دیگری به خود گرفت و حتی در نیمه اول هم پرسپولیس می‌توانست به گل برسد. در نیمه دوم هم که فوق‌العاده بودند.

حضور تماشاگران چقدر در این بازی خوب تأثیر داشت ؟

ابتدا باید بگویم حضور تماشاگران بعد از مدت‌ها در ورزشگاه خیلی خوب بود و باید به فال نیک بگیریم. حضور تماشاگران به بازیکنان و تیم روحیه مضاعف می‌دهند و من فکرمی‌کنم در این بازی هم تأثیر خودش را گذاشت و بازیکنان بهتر از همیشه بازی کردند. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد و ازاین‌پس در همه بازی‌ها شاهد حضور تماشاگران باشیم. البته باید این نکته را هم ذکر کنم که تماشاگران پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا مشکلی پیش نیاید.

پرسپولیس در این بازی تغییر سیستم داشت فکرمی‌کنید چقدر این تغییر سیستم جواب داد؟

پرسپولیس در دو بازی قبل با سیستم سه دفاعِه به زمین رفت و نتیجه لازم را نگرفت اما در این بازی به سیستم قبلی خود همان سیستم 4 دفاعِ برگشت و موفق شد نتیجه لازم را بگیرد. از سوی دیگر هم حضور کمال کامیابی نیا خیلی به تیم کمک کرد به صورتی که پس از آمدن‌ او ارتباط خوبی بین خط هافبک و حمله برقرار شد.

پرسپولیس بعد از 5 بازی موفق شد، دروازه‌اش را بسته نگه دارد و کلین شیت کند نظر شما در این خصوص چیست ؟

بله خوشبختانه پرسپولیس موفق شد دروازه‌اش را بسته نگه دارد. من فکرمی کنم عملکرد خوب خط دفاع و دروازه‌بان پرسپولیس که در این بازی خیلی کمتر از قبل اشتباه داشتند باعث شد که پرسپولیس کلین شیت کند. پرسپولیس باید در ادامه هم همین‌طور باشد.

حامد لک در اواخر بازی یک اشتباه بد داشت اما چند دقیقه بعد با یک سیو خوب اشتباه خودش را جبران کرد در این موردنظر شما چیست ؟

بله دقیقاً همین‌طور است، حامد لک به‌جز اشتباهی که مرتکب شد و توپ به تیرک برخورد کرد و همچنین تک‌ به تکی که در دقیقه پایانی از مهاجم صنعت نفت آبادان، گرفت باید بگویم او روز خوبی را درمجموع داشت و در سایر دقایق بازی به همراه کل تیم پرسپولیس تیم برتر زمین بودند.

حضور مهدی عبدی در زمین باعث شد خط حمله پرسپولیس بهتر بازی کند فکر نمی‌کنید او باید زودتر وارد زمین می‌شد ؟

ببینید اینکه بازیکنان چه زمانی به زمین بیایند به سرمربی و نیز شرایط بازیکن ربط دارد. اما من هم‌عقیده دارم با حضور عبدی قدرت تهاجم تیم بهتر شد. تا قبل از حضور عبدی بازیکنان خیلی سعی کردند از فضا‌های پشت دفاع حریف استفاده کرده و به گل برسند که این اتفاق رخ نداد. اما با حضور او و تغییر تاکتیکی تیم داد شما دیدید که پرسپولیس یک گل توسط عبدی زد که داور قبول نکرد و بعد هم که سرلک گل پیروزی را زد.

از گل سالم مهدی عبدی صحبت کردید فکر نمی‌کنید پرسپولیس در این دیدار قربانی اشتباهات داوری شد ؟

من اول‌ازهمه یک سؤال از مسئولین و فدراسیون نشین‌ها و رئیس فدراسیون دارم و آن این است که چه زمانی می‌خواهیم از سیستم VAR و تکنولوژی استفاده کنیم؟ ما با چشم غیرمسلح دیدیم توپ گل شد و از طریق با دوربین‌های تلویزیونی هم مشخص بود که این توپ وارد دروازه شده است. همین اتفاقات است که تنش و درگیری در بازی ایجاد می‌کند. اگر در این بازی VAR بود و داور اشتباه نمی‌کرد پرسپولیس به‌جای یک گل با 3 گل موفق می‌شد صنعت نفت را شکست دهد. به عقیده من داور دربازی با پرسپولیس اشتباهات زیادی داشت و شانس آورد که پرسپولیس برنده شد.

خب این موضوع چه زمانی باید درست شود تا تیم‌ها ضرر نکنند ؟

ببینید من عقیده دارم همان‌طور که ما اسم فوتبالمان را حرفه‌ای گذاشتیم باید فوتبال هم به سمت حرفه‌ای شدن برود، زیرا هم تفکرمربیان را دچار اختلال می‌کند و‌ هم داوران و باشگاه‌ها را؛ از سویی هم‌روی کیفیت بازی‌ها تأثیر منفی می‌گذارد. همین مسائل پیش‌پاافتاده و سایر موارد است‌ که باعث خواهد شد مشکلات به گردن‌ وزیر ورزش بیفتد و بهتر است جلوی این اتفاقات گرفته شود. امیدوارم این مشکل سیستم ویدئویی هم برطرف شود.

صحبت از وزیر ورزش کردید نظر شما در خصوص وضعیت مدیریت پرسپولیس چیست ؟

من عقیده دارم وزیر ورزش باید زودتر تکلیف مدیریت پرسپولیس را مشخص کند. همه تیم‌ها مدیر دارند و این برای تیمی مثل پرسپولیس خیلی زشت است. البته الان آقای صدری به‌خوبی دارند کارشان را انجام می‌دهند و اگر قرا است ایشان بمانند وزیر ایشان را به‌عنوان مدیرعامل معرفی کند تا پرسپولیس بیش از این بلاتکلیف نباشد.

#پیشکسوت پرسپولیس #مرتضی کرمانی مقدم #اختصاصی گل #آرش جعفری #لیگ بیست و یکم
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها