نگاهی آماری به بازی پرسپولیس مقابل نفت آبادان
48025
تیم یحیی قدرت بلامنازع مقابل نفت علیمنصور!
06 آذر 1400 13:28
  پرسپولیس یحیی گل محمدی در یک روز سخت در ورزشگاه آزادی در کنار اندک هوادارانش توانست یک سه امتیاز ارزشمند را مقابل نفت آبادان علیرضا منصوریان به دست بیاورد.

روزنامه گل

بردی که سخت بود چون در این مسابقه به زعم اکثر کارشناسان یک پنالتی و گل درست پرسپولیس که توسط مهدی عبدی به ثمر رسید، از سوی داور تایید نشد. با این همه این برد بعد از سه هفته ناکامی سرخ‌ها در کسب امتیاز که از 9 امتیاز تنها 2 امتیاز به دست آورده بودند، به کام هواداران چسبید تا با رسیدن شاگردان یحیی به جمع مدعیان بازهم رویای قهرمانی ششم را بتوانند در ذهن بپرورانند. به همین بهانه نگاهی به اتفاقات این بازی داریم.

پرسپولیس مالک بلامنازع توپ مقابل تیم علیمنصور

یکی از فاکتورهای مهم پرسپولیس در تقابل با نفت آبادان از حیث مالکیت توپ بود. اینکه بازیکنان این تیم توانستند با پاس‌های زیاد بارها موفق به موقعیت سازی روی دروازه نفت آبادان شوند و از بارها خلق موقعیت تنها یک بار آن وارد دروازه این تیم شد. براساس آمارهای اعلام شده از این بازی 69 درصد مالکیت توپ برای شاگردان گل محمدی و در مقابل تنها 31 درصد تیم علیمنصور از این حیث موفق عمل کرد.

سه برابر پاس سرخ‌ها مقابل آبادانی ها

یکی از فاکتورهای خوب پرسپولیس در تقابل با تیم علیرضا منصوریان، تعداد پاس‌های زیاد شاگردان یحیی در این مسابقه بود. جایی که شاگردان یحیی با این فاکتور توانستند به مالک بلامنازع بازی با نفت آبادان تبدیل شوند. در این خصوص براساس آمارها شاگردان یحیی گل محمدی 664 بار در این بازی توانستند به یکدیگر پاس بدهد و در مقابل این آمار برای نفت آبادان 223 پاس بود. هرچند که دقت پاس‌های زردهای آبادانی با اینکه پاس‌های کمتری دادند اما بیشتر بود و نزدیک به شاگردان یحیی که آمار می‌گوید در مقابل دقت پاس 87 درصدی پرسپولیس، دقت پاس آبادانی‌ها 63 درصد بود.

پرسپولیس 2 برابر آبادانی‌ها شوت زد

پرسپولیس که در بازی با نفت آبادان بعد از سه هفته ناکامی توانسته بود یک نمایش خوب از خودش داشته باشد و در نهای توانست سه امتیاز این بازی مهم را کسب و به جمع مدعیان اضافه کند، در یک آیتم دیگر هم در این بازی موفق بود؛ شوت به دروازه حریف. براساس آمارهای منتشر شده برای این مسابقه شاگردان گل محمدی تقریبا دو برابر تیم علیمنصور توانستند شوتزنی داشته باشند. پرسپولیس در این بازی 14 بار در مقابل 6 بار نفت آبادان شوتزنی کرد که جالب است بدانید از این تعداد شوتی که به دروازه‌ها روانه شده تعداد آن هایی که در چهارچوب بوده متفاوت است. پرسپولیس از 14 شوتی که به سمت دروازه نفت آبادان روانه کرده، 5 شوت به درون چهارچوب بود که یکی گل شد اما داور نپذیرفت و یکی هم توسط سرلک به گل تبدیل شد اما در مقابل تیم علیمنصور از 6 شوتی که زد تنها 2 بار آن در چهارچوب حامد لک بود.

شیری بهترین بعد از سرلک

بااینکه نقدها بعضا نسبت به بازی مهدی شیری زیاد است و او را یک مدافع تهاجمی نمی‌دانند اما جالب است بدانید که بعد از برانکو کالدرون و یحیی هم به او اعتقاد دارند و حتی در کورس با سیامک نعمتی هم جایگاه خودش را تثبیت کرد. مدافعی که در چند بازی اخیر سرخ‌ها توانسته نمایش خوبی داشته باشد و در بازی با نفت آبادان ارسال خوب او در نهایت به سرلک رسیدو این بازیکن تک گل شاگردان یحیی را به ثمر رساند. سایت متریکا براساس آمار منتشر کرده به میلاد سرلک بالاترین امتیاز را یعنی 8.07 را به این بازیکن داده و بهترین بازیکن بعدی این رسانه بعد از لک، مهدی شیری است که توانست نمره 7.82 را به دست بیاورد.

#سیدیاسر رضوی #پرسپولیس #آمار #لیگ بیست و یکم
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها