یک سوال از یحیی گل‌محمدی
47557
الان شما «ساکت» هستید؟
02 آذر 1400 18:25
عین این است که یک نفر روزی پنج پرس غذا بخورد و بیست دفعه هم بگوید: «ما که چیزی نمی‌خوریم و اصلا سر سفره نیستیم.»

روزنامه گل

روزنامه گل- سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی با نفت آبادان در مورد شرایط خاص سرخپوشان گفته: «چون اینجا پرسپولیس است به مشکلاتش اهمیت زیادی داده نمی‌شود. اگر برای باشگاه دیگری بود، زمین و زمان را به هم می‌دوختند، اما ما چون حرف نمی‌زنیم و سرمان در کار خودمان است و با حداقل‌ها می‌سازیم، هر اتفاق ناخوشایندی هم برای تیم رقم بخورد، کسی اهمیتی نمی‌دهد.»

به نظر می‌رسد یحیی اصولا درک درستی از عبارت «غرولند» ندارد؛ وگرنه ممکن نیست یک مربی این همه غر بزند و باز ادعا کند آرام و کم‌حاشیه است! او امسال به پنالتی‌هایی که برای رقبا گرفته می‌شود اعتراض کرده، به برنامه سازمان لیگ اعتراض کرده، به عدم تعامل مربیان تیم ملی اعتراض کرده، بابت پنجره‌های بسته باشگاه که ناشی از جانشینی خودش با گابریل کالدرون بود اعتراض کرده و خلاصه درست یا غلط، مدام در حال شکوه از شرایط بوده است. بعد مدام تکرار می‌کند: «ما سرمان گرم کار خودمان است و ساکت هستیم.» شما ساکت هستید؟ عین این است که یک نفر روزی پنج پرس غذا بخورد و بیست دفعه هم بگوید: «ما که چیزی نمی‌خوریم و اصلا سر سفره نیستیم.»

کاش گل‌محمدی به افکار عمومی احترام بگذارد و حواسش باشد که مردم حرف‌های او را می‌شنوند و به خاطر می‌سپارند. این ادبیات سرشار از شکوه و اعتراض، کم‌کم همه را شاکی کرده است. پرسپولیس از نظر فنی مشکل غیرقابل حلی ندارد؛ بضاعت این تیم از نظر بازیکن خوب است و در لیگ هم قرار نیست با الهلال یا پوهانگ رقابت کند. دو، سه برد خوب کاملا این تیم را به شرایط ایده‌آل برمی‌گرداند. چیزی که نگران‌کننده است اما همین مصاحبه‌هاست؛ همین حرف‌های عجیب و غریب که قبلا در قاموس سرمربیان پرسپولیس نبود، اما حالا به فرهنگ سرخ‌ها اضافه شده و دارد از یک مجموعه تلاش‌گر، گروهی بهانه‌جو و ایرادگیر می‌سازد. نکنید از این کارها آقای گل‌محمدی عزیز!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها