جور کونسیسادو، موثرتر از مهر اسکوچیچ
44104
مورد عجیب طارمی
05 آبان 1400 20:22
  مهدی طارمی این هفته در بازی پورتو برابر توندلا هر 3 گل تیمش را به ثمر رساند تا نخستین هت‌تریکش را با پیراهن این تیم تجربه کرده باشد.

روزنامه گل

بعد از این نمایش درخشان، از سرجیو کونسیسائو سرمربی پورتو در مورد مهاجم ایرانی‌اش سؤال شد. او هم در کمال خونسردی، خیلی سرد و عادی جواب داد: «به هر حال طارمی اینجاست که گل بزند. او به وظیفه‌اش عمل می‌کند.» این نخستین بار نیست که کونسیسائو از ادبیات نه‌چندان صمیمی در مورد طارمی استفاده می‌کند. او اوایل فصل گذشته مهدی را نیمکت‌نشین کرده بود و شاید اصلا اشتباهش در همین مورد باعث از دست رفتن قهرمانی در لیگ پرتغال شد. همان زمان هم زیاد در مورد طارمی سؤال می‌شد، اما کونسیسائو با واژگان غیرمحبت‌آمیز در مورد این بازیکن حرف می‌زد و حتی یک‌بار تقلای هواداران ایرانی طارمی در فضای مجازی را زیر سؤال برد.

حالا این مدل برخورد مربی پرتغالی با طارمی را مقایسه کنید با ادبیاتی که دراگان اسکوچیچ در مورد ستاره بوشهری تیم ملی به‌کار می‌برد. مربی کروات که اخیرا اظهارنظرش در مورد ضعف تاکتیکی بازیکنان ایرانی موجب اعتراض آقای طارمی شد، همین یک‌ماه پیش در گفت‌وگو با یک رسانه اروپایی دیگر مدعی شده بود مهاجمان تیم ملی ایران حتی می‌توانند در رئال مادرید بازی کنند. او گفته بود اگر این باشگاه اسپانیایی طارمی و آزمون را بخرد ضرر نخواهد کرد. او بعد از هر درخشش طارمی در تیم ملی هم حسابی از این بازیکن تمجید می‌کند، اما در چنین شرایطی شاهد نافرمانی عجیب مهدی علیه این مربی هستیم. کسی چه می‌داند؛ شاید شیوه درست برخورد با استعداد و توانایی‌های طارمی، همان روشی است که کونسیسائو در پیش گرفته است. چه بسا کمی تحکم بیشتر و عادی جلوه دادن درخشش طارمی، فرمول بهتری برای مهار او باشد!

#مهدی طارمی #لژیونر #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها