حضور هفته آینده وزیر ورزش در خانه ملت بابت اتفاقات اخیر فدراسیون
44081
مجلس گزارش نهایی خود را برای دستگاه‌های نظارتی ارسال می‌کند
05 آبان 1400 16:57
  این روزها اقدامات عزیزی خادم در فدراسیون فوتبال و صحبت هایی که در مورد برخی مسائل به میان آورده می‌شود، واکنش‌های زیادی به همراه داشته که در نهایت باعث شد مجلسی‌ها هم  به آن واکنش نشان دهند.

روزنامه گل

تا جایی که پای وزیر ورزش و جوانان به میان آمد و گفته شد باید بابت صحبت‌های اخیر عزیزی خادم در مورد «خوبان عالم» که فروردین نماینده مجلس معتقد بود پای رمال و خرافات را به فوتبال باز کرد و همچنین ماجرای VAR که حرف از قرارداد با شرکت اسرائیلی به میان آمد، پاسخگو باشد. به همین خاطر شنیده‌های ما از مجلس حکایت از آن دارد که قرار است سجادی هفته آینده برای توضیح در مورد این اتفاقات اخیر به خانه ملت برود و به سوالات نمایندگان پاسخ دهد.

در این شرایط و بالا گرفتن مباحث در این خصوص بازهم بحث دخالت مجلس در امور فدراسیون فوتبال به میان آمد که این پاشنه آشیل این مجموعه است که گویا با هربار به وجود آمدن موضوعی که جنجال به پا می‌کند، ماجرای تعلیق و عدم دخالت سیاست در ورزش به میان آورده می‌شود. موضوعی که مجلس به آن واکنش نشان داد و فروردین، رئیس فراکسیون ورزش مجلس با اعلام اینکه نمایندگان هیچ دخالتی نداشته و تنها موضوع را بررسی و به دستگاه‌های نظارتی ارائه خواهند داد، به این ماجرا پاسخ داد.

حالا در این میان شنیده می‌شود مجلس به دنبال جواب دادن حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان بابت این اتفاق است و به زودی که گفته می‌شود در هفته آینده خواهد بود برای ارائه توضیحات به مجلس می‌رود که البته در این بین گویا قرار است برای عزیزی خادم هم این موضوع تکرار شود. گویا مجلس بعد از جلسه‌ای که با عزیزی خادم و سجادی خواهد داشت، اتفاقات ماجرای VAR که گفته می‌شود بدون طی کردن تشریفات این قرارداد و بدون انجام مناقصه امضا شده است را بررسی و موارد مورد نیاز را به دستگاه‌های نظارتی ارسال خواهد کرد که این دستگاه‌ها به ماجرای این قرارداد و دیگر موارد ورود کرده و تصمیمات لازم را بگیرند. گویا برخلاف گفته‌های اعضای فدراسیون در مورد VAR که شرایط قرارداد آن را درست و بدون مشکل می‌دانند، مجلس روی بعضی موارد به دنبال توضیح است و سوال دارد و امیدوارند که حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان بتواند، در مورد این مساله توضیحات لازم را ارائه دهد. هرچند که بحث استیضاح گویا در میان نیست و تنها یک حضور و توضیح در مورد اتفاقات اخیر فدراسیون فوتبال است اما شرایطی که برای اهالی فدراسیون گویا عادی و بدون مشکل است اما برای نمایندگان مجلس نوعی ایجاد هزینه برای کشور تلقی شده؛ به خصوص شرکتی که رسانه‌ها اعلام کردند اسرائیلی است و به همین خاطر گویا قرارداد ملغی شده است.

#حمید سجادی #کمیسیون ورزش مجلس شورای اسلامی #مجلس شوراي اسلامي #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها