خط حمله تیم باید تقویت شود
44077
درخشان: پرسپولیس مدعی اول قهرمانی است
05 آبان 1400 16:53
  آرش جعفری - سرمربی سابق پرسپولیس می‌گوید پرسپولیس به‌موقع به خودش آمد و با شکست دادن فولاد در اهواز نشان داد تیم بزرگی است. حمید درخشان می‌گوید پرسپولیس لیگ را خوب و پرگل شروع کرد و این یعنی اینکه بازهم مدعی قهرمانی است. این پیروزی ازلحاظ روحی روانی تأثیر خوبی داشت و بازیکنان حالا از انگیز بالایی برخوردار هستند.

روزنامه گل

درخشان در ادامه گفت بااینکه مهاجمان پرسپولیس با گلزنی شروع خوبی داشتند عقیده دارم باید خط حمله پرسپولیس برای ادامه لیگ و نیز آسیا تقویت شوند. درخشان به حضور و ادامه کار صدری سرپرست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس اشاره دارد و می‌گوید باید صدری بماند چون به اوضاع آشنا است و تاکنون به‌خوبی توانسته مشکلات خصوصاً مشکلات مالی را حل کند.

بازی با فولاد را چطور دیدید ؟

من عقیده دارم پرسپولیس بعد از شکست در آسیا مقابل الهلال و نیز بعد از فشار و بحرانی که داشت، برای شروع در لیگ نیاز به یک تغییر داشت که شرایط بهتری داشته باشد. ۴۵ دقیقه اول خیلی ایده آل نبود و فولاد هم در زمین خودش بازی می‌کرد و طبیعتاً می‌خواست از پرسپولیس امتیاز بگیرد اما من فکر می‌کنم در نیمه دوم پرسپولیس تغییراتی در نوع بازی خود انجام داد و شرایط را برای خودش خیلی خوب رقم زد و در دو کار ایستگاهی خیلی خوب عمل کرد و دو گل خوب زد و این موضوع شرایط روحی روانی را برای تیم تغییر می‌دهد و پرسپولیس نیمه دوم هرچقدر به اواخر بازی نزدیک شد، بهتر شد و توانست لیگ را به‌خوبی آغاز کند و طبیعتاً خیلی تأثیر خوبی روی بازیکنان برای ادامه کار می‌گذارد.

یعنی عقیده دارید این پیروزی به برگشت تیم کمک کرده و در ادامه لیگ تأثیرگذار خواهد بود ؟

دقیقاً همین‌طور است. شما وقتی شروع خوبی داشته باشید به لحاظ روحی روانی انگیزه دو برابر پیدا می‌کنید. من عقیده دارم این پیروزی عمل بسیار خوب و موفقیت‌آمیزی است که شما لیگ را با این تعداد گل شروع کنی و در ادامه هم این روال ادامه پیدا کند و تیم بهتر و بهتر شود. طبیعت لیگ این است که تا بازی سوم تیم‌ها خیلی ایده آل بازی نمی‌کنند و تا شکل بگیرند و از دوره بدن‌سازی خارج بشوند زمان می‌برد و تیم‌ها بهترین بازی خود را از هفته چهارم انجام می‌دهند که با یک‌روال و هماهنگی بهتری مسابقات را ادامه می‌دهند.

بازیکنان جدید پرسپولیس را چطور دیدید ؟

الان نمی‌شود عملکرد بازیکنان جدید را قضاوت کرد چون نهایتاً دو بازی کردند والان خیلی زود است که خودشان را با شرایط پرسپولیس آداپته کنند و شرایط خودشان را بقیه بازیکنان یکسان بکنند و این مقداری زمان‌بر است. بعضی از بازیکنان خیلی زود آداپته می‌شوند، بعضی بازیکنان مقداری زمان‌بر است و بعضی هم اصلاً نمی‌توانند این کار را انجام بدهند.فقط زمان به آن‌ها کمک کنند.

فکر می‌کردید که پرسپولیس بعد از شکست به الهلال به این زودی به خودش برگردد؟

ببینید پرسپولیس تیم بزرگی است. من عقیده دارم پرسپولیس در عربستان غافلگیر شد و باخت به الهلال یک اتفاق بود. بازیکنان پرسپولیس بازیکنان بزرگی هستند و معلوم بود که خیلی زود می‌توانند بعدازآن باخت به شرایط نرمال برگردند.

خط حمله پرسپولیس را چطور دیدید ؟

خوب بودند. اما درعین‌حال عقیده دارم باید خط حمله پرسپولیس ترمیم و تقویت شود. 29 بازی دیگر باقی‌مانده است و مهاجمان باید گلزنی کنند برای همین باید خود را تقویت کنند تا به این روند ادامه دهند.

پرسپولیس مدیرعامل ندارد، فکر نمی‌کنید وزارت ورزش باید هرچه زودتر به فکر انتخاب مدیرعامل باشد ؟

من عقیده دارم باید از آقای صدری حمایت شود. ایشان تا الان تلاش خوبی کرده و کارهای خوبی را انجام داده و تا آنجا که توانسته کمک کرده و ارتباطات خوبی دارد و من فکر می‌کنم که باید به ایشان کمک کنند و بگذارند که کارش را انجام بدهد تا در آینده و در یک موقعیت خای تصمیمات دیگری برای مدیریت تیم گرفته شود.

یعنی عقیده دارید صدری باید بماند ؟

بینید آقای صدری به مشکلات پرسپولیس واقف است و فکر می‌کنم تا الان ارتباطات خوبی برای تأمین پول برای پرسپولیس داشته است. پرسپولیس خودش پولی ندارد و وزارت ورزش هم محدودیت‌هایی دارد و خیلی به پرسپولیس کمک نمی‌کند و پرسپولیس معمولاً با اسپانسرها و با حمایت‌های بیرونی و ارتباطات بعضی از مدیران که می‌توانند کمک بکنند پیش می‌رود. اگر آقای صدری برود و مدیرعامل جدید دوباره باید تلاش بکند و ارتباط برقرار بکند و مشخص نیست بتواند پول تهیه بکند یا خیر. چند سال است پرسپولیس با این معضلات روبرو است و دست‌وپنجه نرم می‌کند و در آینده هم همین خواهد شد چون نه درآمدی از جایی دارد نه حق پخش تلویزیونی می‌گیرد و متأسفانه این ضربه بزرگی به پیکر باشگاه‌ها است که صداوسیما این پول را نمی‌دهد و متأسفانه باشگاه‌ها گرفتار این معضلات بی‌پولی هستند.

#اختصاصی گل #آرش جعفری #حمید درخشان #پیشکسوت پرسپولیس #لیگ بیست و یکم
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها