ناآمادگی بدنی قاضیان اسم و رسم دار را حذف کرد
43884
5 داور لیگ برتری کنار گذاشته شدند!
04 آبان 1400 13:24
اعتراضات داوری فصل گذشته آنقدر شدید شد که این فصل کمیته داوران با تغییراتی که در آن انجام گرفت، با وسواس بیشتری به انتخاب داوران در لیگ بیست و یکم پرداخت و در همان روزهای ابتدایی آزمایش آمادگی جسمانی چند داور اسم و رسم دار را از لیست کنار گذاشت تا در آینده با تست جدید زمینه حضور دوباره آن‌ها در مسابقات فراهم شود.

روزنامه گل

اشکان خورشیدی، رضا کرمانشاهی، سیدعلی سیدعلی، بیژن زاهدی فر،حاج ملک و رضا عادل داورانی بودند که به همراه چند داور دیگر از لیست به خاطر عدم آمادگی جسمانی کنار گذاشته شدند تا مشخص شود کمیته داوران به هیچ وجه قصد کنار آمدن با هرگونه اشتباه را در لیگ این فصل ندارد و باید دید با این همه سخت گیری در نهایت شرایط به چه شکلی پیش خواهد رفت و آیا اعتراض‌ها کمتر از فصل قبل خواهد شد یا خیر؟

با این حال ماجرای مشکل پیدا کردن این 5 داور مطرح لیگ که چندین سال است در این رقابت‌ها قضاوت می‌کنند، ماجرا را به سمتی پیش برد که شاید دیگر فرصت بازی به آن‌ها نرسد و اینکه لیگ بیست و یکم به نحوی پیش برود که این چند نفر غایبان بزرگ قضاوت در بالاترین سطح فوتبال کشورمان لقب بگیرند. کنار رفتنی که مباحث دیگری هم در مورد آن مطرح شد و خیلی‌ها این خط خوردن را به آمادگی جسمانی نداشتن آنها نسبت دادند و علت اصلی را اشتباهات زیاد فصل گذشته این نفرات اعلام کردند که به همین خاطر و به همین بهانه کمیته داوران تصمیم گرفته این نفرات را کنار بگذارد و فعلا به آن‌ها قضاوت ندهد. موضوعی که رد شد و بحث آمادگی جسمانی نداشتن این قاضیان باتجربه مستطیل سبز به میان آمد.

در این خصوص شنیده‌ها حکایت از آن دارد که مشکلات این داوران برای کنار گذاشته شدن تنها براساس اعلامی که در بالا شد همان نداشتن آمادگی بدنی بوده است اما کم و کیف این مساله هم جالب است. گویا چند نفر از این داوران، به کسانی که از این نفرات تست می‌گرفته‌اند با مشکل مواجه شده و کار را نیمه رها کرده‌اند و چند نفر هم به خاطر عدم آمادگی جسمانی مردود شدند. با همه این اتفاقات که خیلی‌ها از آن به عنوان پایان عمر داوری این نفرات اسم بردند، قرار نیست این اتفاق بیفتد و حتی شاید آن‌ها به زودی برگردند. حتی یکی از این داوران در این زمینه گفته است که ما هیچ مشکلی نداریم و به زودی برخواهیم گشت و قرار نیست که دیگر داوری نکنیم.

به این ترتیب طبق شنیده‌ها قرار است به زودی از این داوران دوباره تست گرفته شود تا در صورت آمادگی مدنظر کمیته داوران آنها بتوانند بازهم در هفته‌های پیش رو (که شنیده می‌شود شاید این اتفاق در هفته ششم باشد) قاضی یکی از مسابقات در لیگ برتر باشند. به هرحال این مساله که کمیته داوران به راحتی از اسم این داوران که تجربه بالایی در لیگ دارند، عبور کرده و آمادگی جسمانی و فنی بالای آنها را در لیگ بیست و یکم مدنظر قرار داده می‌تواند یک امتیاز مثبت برای این کمیته باشد و باید دید این داوران چطور می‌توانند در فرصت باقی ماند خودشان را با شرایط مدنظر وفق دهند.

#داوري #داور #لیگ برتر #محروميت #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها