43882
۳ دلیل تردید مالکان باشگاه منچستریونایتد برای استخدام کونته
04 آبان 1400 12:59
طبق آخرین گزارش رسانه‌های ایتالیایی و انگلیسی، باشگاه منچستریونایتد هنوز برای به کارگماردن سرمربی سابق اینتر به عنوان جانشین اولگنار سولسشایر مردد است.

روزنامه گل

با وجود ثبت سنگین‌ترین شکست خانگی منچستریونایتد برابر رقیب دیرینه‌اش لیورپول، مسئولان باشگاه هنوز برای برکناری سرمربی نروژی این تیم تردید دارند.

تداوم ناکامی‌ها من‌یونایتد که اوج آن باخت اخیر به لیورپول بود و احتمالاً ادامه هم خواهد داشت (با توجه به بازی‌های سخت پیش روی شیاطین سرخ مقابل تاتنهام، منچسترسیتی و آرسنال در لیگ برتر و آتالانتا در لیگ قهرمانان) سبب شده که بسیاری از هواداران خواهان اخراج سرمربی نروژی شوند. نه تنها هواداران بلکه به نظر می‌رسد که حداقل برخی از بازیکنان تیم هم خواهان رخ دادن این اتفاق هستند از جمله جسی لینگارد که پست اینستاگرامی یک هوادار متقاضی برکناری سولسشایر را لایک کرده است. با این حال طبق آخرین گزارش‌ها باشگاه به سه دلیل هنوز نسبت به اخراج سولسشایر و روی کار آوردن کسی مانند آنتونیو کونته تردید دارد.

اگرچه از زین‌الدین زیدان سرمربی سابق رئال مادرید، اریک تن‌هاخ سرمربی آژاکس و برندان راجرز سرمربی لسترسیتی به عنوان دیگر گزینه‌های جانشینی سولسشایر یاد می‌شود (نشریه سان حتی مدعی شده که باشگاه نمایندگانی را برای مذاکره با این نفرات تعیین کرده است) اما به نظر می‌رسد که کونته در صدر فهرست قرار دارد. البته در همین حال فابریتزیو رومانو خبرنگار شبکه اسکای اسپورت ایتالیا تأکید کرده که هیچ تماسی میان منچستری‌‌ها و سرمربی سابق اینتر صورت نگرفته است و نشریه رپوبلیکا هم دلایلی برای تردید باشگاه انگلیسی برای برقراری تماس ذکر کرده است.

اولین دلیل، نگرانی باشگاه بابت بی‌ثباتی و عدم ماندگاری طولانی مدت کونته در تیم‌های قبلی‌اش بوده است. او بعد از یوونتوس که در آن سه سال مربیگری کرد، دیگر در هیچ تیمی بیش از دو سال نمانده است. دلیل آن هم همواره به خاطر اختلاف با کارفرمایانش به خاطر برآورده نکردن انتظارات او بوده است. از این رو برای باشگاهی که امیدوار بود سولسشایر را به یک سرالکس فرگوسن جدید تبدیل کند، کونته دمدمی‌مزاج‌تر از آن است که بتواند روی او به عنوان یک مربی برای طولانی مدت حساب کند.

دومین دلیل نگرانی بابت نوع رابطه‌ای است که کونته با کریستیانو رونالدو خواهد داشت، چرا که همانطور که یوونتوسی‌ها در سه فصل همکاری‌شان با رونالدو متوجه شدند، این بازیکن پرتغالی به خاطر هیچ‌کسی حاضر به تغییر سبک بازی‌اش نیست و این هم چیزی نیست که کونته بتواند با آن کنار بیاید. در منچستریونایتد یا هر تیم دیگری که رونالدو در آن حضور داشته این تیم بوده که خودش را با کریستیانو رونالدو تطبیق داده اما کونته قطعاً چنین چیزی را نخواهد پذیرفت و از ستاره پرتغالی هم خواهد خواست که در پرسینگ از خط حمله شرکت داشته باشد.

سومین و آخرین دلیل نگرانی منچستری‌ها هم این است که سولسشایر هنوز تحت حمایت اسطوره باشگاه، سرالکس فرگوسن قرار دارد. بنابراین تا زمانی که او تشخیص ندهد که دیگر نمی‌توان به شاگرد سابقش فرصت دارد، می‌توان انتظار بقای سولسشایر را داشت.

در همین حال اما دلایلی هم برای ترغیب شدن من‌یونایتد به استخدام کونته وجود دارد که شاید اصلی‌ترین آنها، رابطه فوق‌العاده او با شاگرد سابقش در یوونتوس پل پوگبا باشد. پوگبا هنوز حاضر به تمدید قرارداد نشده است اما ورود کونته ممکن است او را به ماندن در اولدترافورد ترغیب کند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها