43866
واکسیناسیون برای المپیک زمستانی ۲۰۲۲ اجباری شد
04 آبان 1400 12:24
کمیته برگزاری بازیهای المپیک زمستانی اولین نسخه از دستورالعمل هایی که شرکت کنندگان باید رعایت کنند را منتشر کرد.

روزنامه گل

کمیته برگزاری المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن، اولین نسخه از دستورالعمل هایی که شرکت کنندگان باید در بازی ها رعایت کنند را اعلام کرد.

کمیته برگزاری پکن ۲۰۲۲ در دومین روز از مجمع عمومی انجمن کمیته ملی المپیک کشورها از این دستورالعمل ها رونمایی کرد.

مهمترین دستورالعمل های ارائه شده به شرح زیر است:

*کسانی که واکسینه شده اند نیازی به قرنطینه ۲۱ روزه ندارند اما در یک سیستم مدیریت بسته قرار می گیرند و فقط مجاز به حضور در مکان های تایید شده و استفاده از وسایل نقلیه مجاز هستند.

*واکسیناسیون کامل حداقل ۱۴ روز قبل از عزیمت به چین اجباری خواهد بود تا شرکت کنندگان بتوانند بدون قرنطینه در سیستم بسته قرار گیرند.

*مانند المپیک توکیو باید کشورهای شرکت کننده، افسران رابط کنترل کرونا را معرفی کنند. از شرکت کنندگان خواسته می شود تا برنامه یMY ۲۰۲۲ را نصب کنند تا اطلاعات سلامتی روزانه آنها ۱۴ روز قبل از عزیمت و در طول مدت حضورشان در چین بررسی شود.

*از تماس فیزیکی ، از جمله در آغوش گرفتن و دست دادن اجتناب و فاصله دو متر از ورزشکاران و حداقل یک متر با سایرین حفظ شود. شرکت کنندگان در همه زمان ها از ماسک استفاده کنند ، به جز هنگام تمرین و مسابقه ، غذا خوردن ، نوشیدن و خوابیدن و به طور مرتب شستن دست ها را انجام دهند.

* حمایت از ورزشکاران فقط با کف زدن باشد و شعار یا سرود خوانده نشود.

*قبل از عزیمت به چین ، دو تست کرونا انجام شود. پس از عزیمت به چین تست ها به صورت روزانه از شرکت کنندگان گرفته می شود و در صورت مثبت بودن نتیجه، فرد با وسیله نقلیه اختصاصی به یک مرکز جدا سازی ویا بیمارستان منتقل می شود.

*به ورزشکاران و مسئولان تیم ها توصیه می شود در دهکده المپیک و پارالمپیک اقامت کنند تا خطر ابتلا به کرونا کاهش یابد. همچنین از آنها خواسته شده است که مدت اقامت در چین را به حداقل برسانند. عدم رعایت پروتکل ها از جمله امتناع از انجام آزمایش و بی احترامی عمدی به پوشیدن ماسک یا رعایت فاصله فیزیکی ممکن است با پیامدهای انضباطی روبرو شوند.

نسخه بعدی دستورالعمل ها در ماه دسامبر منتشر می شود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها