43842
واکنش مقامات طالبان و اشرف غنی به پیروزی تیم کریکت افغانستان در جام جهانی
04 آبان 1400 10:45
مقامات طالبان روز دوشنبه در شبکه‌های اجتماعی به تیم کریکت افغانستان تبریک گفتند.

روزنامه گل

به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات طالبان روز دوشنبه در شبکه‌های اجتماعی به تیم ملی کریکت افغانستان به خاطر پیروزی در یک مسابقه در جام جهانی کریکت تبریک گفتند، اما واکنشی خاموش در خیابان‌های کابل وجود داشت، جایی که در گذشته چنین بردهایی با شور و شوق جشن گرفته می شد.

افغانستان در یک مسابقه در شارجه در امارات متحده عربی اسکاتلند را شکست داد. این اولین پیروزی بزرگ برای این تیم از زمان تسلط طالبان بر کشور بود.

در حالی که طالبان بسیاری از سرگرمی‌های عمومی را ممنوع می‌کنند، کریکت همیشه یک استثنا بوده است، آنها حتی در طول جنگ، هر زمان که تیم ملی بازی می‌کردند، بازی را از نزدیک دنبال می‌کردند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در توییتر نوشت: به تیم تبریک می گویم و برای آنها در آینده آرزوی موفقیت‌های بیشتر می‌کنم.

سخنگوی دفتر قطری طالبان نیز از این تیم تمجید کرد و افزود: امیدواریم در سایر زمینه‌ها به ویژه در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و علمی دستاوردهای مشابه و حتی بالاتری داشته باشیم.

سهیل شاهین، نماینده منتخب طالبان در سازمان ملل متحد در توییتی نوشت: آفرین بچه ها!

با این حال، سکوت نسبی در سراسر کابل حاکم بود، جایی که چنین پیروزی‌هایی قبلاً با شادی در خیابان‌ها، آتش بازی و تیراندازی جشن‌ها همراه بود. فقط چند آتش بازی کوچک در آسمان کابل دیده شد. خیابان‌ها عمدتاً خالی یا ساکت بودند.

رئیس جمهور اشرف غنی که در ماه اوت از کشور گریخت گفت که این پیروزی "امیدهای جدیدی را در دل همه جا انداخته است که این ملت زنده است و هیچ کس نمی‌تواند آن را گروگان بگیرد."

با وجود سال‌ها خشونت و ناآرامی، افغانستان طرفداران پرشور و گسترده‌ای در رشته کریکت دارد و ساکنان کابل مشتاقانه منتظر مسابقات جام جهانی کریکت بودند. شورای بین‌المللی کریکت (ICC) ماه آینده برای تعیین آینده بازی در افغانستان تحت رژیم طالبان تشکیل جلسه خواهد داد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها