ذوب آهن 0 - استقلال 2
43800
یامگا، یامگا
03 آبان 1400 20:12
استقلال در فولادشهر با 2 گل از سد ذوب آهن گذشت.

روزنامه گل

هفته دوم لیگ بیست و یکم

یکشنبه: 3/8/1400 ؛ ساعت: 18

ورزشگاه: فولادشهر اصفهان / بدون تماشاگر

داور: حسن اکرمی

کمک ها: جلیل شعرانی و حسین مرادی

کارت زرد: حامد نورمحمدی (ذوب آهن) و آرش رضاوند (استقلال)

ذوب آهن: حبیب فرعباسی، امیرحسین صدقی، حامد نورمحمدی، پوریا پورعلی، مسعود ابراهیم زاده، آرمان قاسمی، سجاد جعفری (17 سینا اسدی بیگی)، عارف رستمی (67 حسین شنانی)، امیر شبانی (46 حسین ابراهیمی)، محمد خدا بنده لو (78 بابا محمدی) و رضا خالقی فر (78 میلاد جهانی)

سرمربی: مهدی تارتار

استقلال: سید حسین حسینی (10 رشید مظاهری)، حسین مرادمند، سیاوش یزدانی، آرش رضاوند، مهدی مهدی پور، کوین یامگا، جعفر سلمانی، ووریا غفوری، محمد دانشگر، امیر ارسلان مطهری (58 سعید مهری) و امیرحسین حسین زاده (83 امیرعلی صادقی)

سرمربی: فرهاد مجیدی

ذوب آهن و استقلال در شرایطی برابر هم قرار گرفتند که هر دو در بازی‌های خود در هفته اول به پیروزی رسیده بودند. در این شرایط اصفهانی‌ها به دنبال برد دوباره بودند و آبی پوشان هم می‌خواستند تا طلسم پنج ساله پیروز نشدن شان در فولادشهر را بشکنند. سیدحسین حسینی در دقیقه یک با یک سیو درخشان مانع از باز شدن دروازه تیمش شد اما روی این صحنه از ناحیه کمر دچار آسیب دیدگی جدی شد و رشید مظاهری در دقیقه 10 به جای او وارد زمین شد. در ادامه ذوب آهن هم تعویضی زودهنگام داشت و اسدبیگی به جای تارتار وارد میدان شد. در ادامه مسابقه استقلال به حملات خود روی دروازه میزبان ادامه داد و توسط یامگا به گل رسید تا این خرید جدید آبی‌ها هم موفق به گلزنی شود. استقلالی‌ها در ادامه فرصت‌های دیگری هم به دست آوردند و ذوب آهن هم شانس به تساوی کشاندن بازی را داشت که ثمری نداشت و این شاگردان فرهاد مجیدی بودند که پیروز به رختکن رفتند. ذوب آهن نیمه دوم را با یک تغییر دیگر آغاز کرد و حسین ابراهیمی به میدان آمد تا این تیم هجومی تر شود. در ادامه توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود و دو تیم با وجود حملاتی که به روی دروازه هم داشتند، نتوانستند موقعیت خطرناکی را ایجاد کنند. اما در حالی که بازی رو به پایان بود و لحظات پایانی اش در وقت‌های تلف شده را سپری می‌کرد، یامگا گل دوم خود و تیمش را به ثمر رساند تا استقلال دو بر صفر به پیروزی برسد و شش امتیازی شود.

شرح گل

27: پاس ارسلان مطهری به درون محوطه جریمه با تأثیرگذاری مدافع ذوب آهن همراه بود که توپ در ادامه و روی قوس محوطه جریمه به کوین یامگا رسید. خرید جدید استقلالی‌ها با کنترل توپ و چرخش مدافعان ذوب آهن، در حالیکه در ابتدا پشت به دروازه بود، با ضربه‌ای زمینی و دقیق توپ را به گوشه دروازه ذوب آهن فرستاد.

96: در حالی که ذوب آهن در پی به تساوی کشاندن بازی بود، استقلال صاحب یک ضدحمله شد و یامگا که با دروازه ذوب آهن تک به تک شده بود، باز هم از فرصتش استفاده کرد و گل دوم خودش و استقلال را به ثمر رساند.

لحظات کلیدی

1: ارسال امیرحسین صدقی از سمت راست به روی دروازه نصیب رضا خالقی فر شد که این بازیکن با ضربه سری دیدنی دروازه استقلال را تهدید کرد که سیدحسین حسینی با واکنشی دیدنی و با یک دست، دروازه تیمش را نجات داد تا استقلال یکی از سریعترین گل‌های تاریخ لیگ برتر را دریافت نکند.

21: پس از یک و دوی بازیکنان ذوب آهن پشت محوطه جریمه، شوت راه دور خالقی فر را مظاهری با موفقیت مهار کرد.

24: بازیکنان استقلال در چند صحنه درون محوطه جریمه صاحب موقعیت شدند که مدافعین پرتعداد ذوب آهن مانع از باز شدن دروازه تیمشان شدند و ضربات استقلالی‌ها به مدافعین میزبان برخورد کرد و راهی کرنر شد. کرنر ارسالی نیز با ضربه سیاوش یزدانی از کنار دروازه به بیرون رفت.

40: پاس دانشگر در خط دفاعی به مهدی پور، با تکل خوب پویا پورعلی رودباری همراه شد و توپ پشت محوطه جریمه استقلال به عارف رستمی رسید و شوت محکم این بازیکن به شکل بسیار خطرناکی از بالای دروازه مظاهری به بیرون رفت.

2+45: استقلالی‌ها روی یک ضدحمله صاحب فرصت خوبی شدند و امیرحسین حسین زاده با اینکه کوین یامگا را در کنارش داشت، تصمیم گرفت تا به سمت دروازه شوت بزند که ضربه کم جان او به بیرون رفت.

50: حرکت خوب کوین یامگا و عبور این بازیکن از سد نورمحمدی، با ارسال این بازیکن همراه شد که توپ پس از واکنش حبیب فرعباسی گلر ذوب آهن، به امیرحسین صدقی برخورد کرد و راهی کرنر شد.

55: پاس محمد خدا بنده لو در شرایط مشکوک به آفساید به مسعود ابراهیم زاده رسید و ارسال این بازیکن درون محوطه جریمه به خالقی فر رسید و این بازیکن شوتش را به سمت دروازه زد که با تکل به موقع یزدانی، دروازه استقلال از یک خطر بزرگ نجات پیدا کرد.

63: خدا بنده لو پس از اینکه چند متری را به سمت دروازه استقلال پیش رفت، ضربه اش را به سمت دروازه مظاهری زد که توپ او از بالای دروازه به بیرون رفت.

68: شوت محکم ابراهیمی بازیکن ذوب آهن، پس از برخورد به زمین به شکل خطرناکی از کنار دروازه مظاهری به بیرون رفت.

72: پس از دو آوانتاژی که داور مسابقه داد، توپ در گوشه محوطه جریمه به جعفر سلمانی رسید و شوت این بازیکن به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

75: کوین یامگا روی یک فرار تند و تیز و دیدنی از مدافعین ذوب آهن عبور کرد و شوت بازیکن جدید استقلال را حبیب فرعباسی مهار کرد.

77: شوت آرش رضاوند از پشت محوطه جریمه، با واکنش خوب فرعباسی به کرنر رفت. کرنر ارسالی نیز به شکل خطرناکی برای آبی‌ها از دست رفت.

84: پورعلی از راه دور اقدام به شوت زنی کرد که رشید مظاهری به زحمت و در دو مرحله این توپ را مهار کرد.

94: جعفر سلمانی در آخرین ثانیه‌های بازی در مصافی تک به تک با فرعباسی قرار گرفت اما شوت این بازیکن به شکل بسیار خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

#استقلال #ذوب آهن
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها