نگاهی به تقابل شماره 72 استقلال و ذوب آهن
43741
رویارویی با قدمتی به اندازه نیم قرن!
03 آبان 1400 14:20
تیم‌های ذوب آهن و استقلال امروز برگزار کننده  یکی از دیدارهای مهم هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران خواهند بود که هر دو تیم برنده بازی‌های هفته نخست خودشان بودند و با سه امتیاز پای به این دیدار مهم می‌گذارند.  ذوب آهن بعد از پشت سر گذاشتن یک فصل کابوس وار که البته پایان خوشی داشت، توانست در لیگ برتر بماند و این یک اتفاق مهم برای یکی از قدیمی ترین تیم‌های فوتبال ایران بود.

روزنامه گل

تقابل دو قدیمی لیگ برتر

بازی امروز استقلال و ذوب آهن را باید جدال دو قدیمی لیگ برتر دانست که از اولین سال برگزاری این مسابقات از مشتریان قدیمی به حساب می‌آیند. تقابلی که نقطه شروع آن به نیم قرن پیش برمی گردد. اولین بازی تاریخ دو تیم در مهر ماه 52 و در اصفهان برگزار شد و استقلال با 2 گل حسن روشن و مسعود مژدهی برنده شد. هادی نراقی روی هر 2 گل تأثیر داشت و 2 گل استقلال به واسطه توان بالا و قدرت او بود. گفتنی است که در اولین دوره جام تخت جمشید سپاهان نماینده اصفهان بود اما به دلیل وضعیت نامساعد این تیم، ذوب آهن با جذب 8 ستاره سپاهان به لیگ دسته اول تخت جمشید پای گذاشت.

سه سال طول کشید تا ذوب استقلال را شکست دهد

ذوب آهن برای کسب اولین برد خود مقابل استقلال سه سال انتظار کشید تا اینکه توانست بالاخره در ۱۵ اسفند ۵۵ با تک گل حسن حاج رسولیها به برد برسد. دو تیم در طول تاریخ بازی‌های فوتبال ایران، نبردهای جذاب و دیدنی دیگری نیز از جمله فینال جام حذفی و مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا داشته اند. استقلال و ذوب آهن که هر دو حضور در فینال آسیا را در کارنامه دارند از نظر تعداد تقابل هم رکورد بسیار قابل توجهی ثبت کرده اند.

10+20 به نفع استقلال

فردا جدال هفتاد و دوم استقللال مقابل ذوب آهن به عنوان دو قدیمی لیگ برتر خواهد بود. تا پیش از این بازی که قرار است امروز و در چهارچوب هفته دوم رقابت‌های لیگ بیست و یکم برگزار شود، سهم آبی‌های پایتخت به نحوی است که نصف سبزهای نصف جهان بیشتر برده اند. استقلال تاکنون تا پیش از بازی امروز 31 برد به دست آورده است. در مقابل این تعداد برد آبی‌های پایتخت نشین باید به 20 برد گاندوهای نصف جهان اشاره کرد که حالا با مهدی تارتار قرار است به فکر سه امتیاز این بازی باشند و جلوی شاگردان فرهاد و در تقابل دو مربی سرخابی نتیجه را برای نصف جهانی‌ها ذخیره کنند. جالب است بدانید که در این تعداد بازی سهم دو تیم 20 مساوی بوده است که با تعداد بردهای ذوب آهن برابی می‌کند. حالا باید دید در بازی امروز و در تقابل شماره 71 کدام یک یاز این اعداد تغیییر خواهد کرد اما چیزی که مشخص است هر دو تیم به دنبال برد در این بازی هستند و قطعا جدال تارتار و فرهاد جدالی جذاب خواهد بود.

#استقلال #ذوب آهن #آمار #سیدیاسر رضوی #لیگ بیست و یکم
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها